Dorost se ztotožnil se středečním výsledkem „A“ mužstva a porazil Vajgar rozdílem třídy!

Stejně jako hlavní mužstvo porazilo ve středu Vajgar 5:0, o dva dny později stejných výsledkem skončilo také dorostenecké derby. První třetina přinesla pouze branku Jakuba Růžičky. Rozhodujícím momentem v utkání byly čtyři minuty ve druhé části, kdy zaznamenali Písečtí tři branky. V poslední fázi zápasu přidal branku Homola. Mezi čtveřicí nejlepších hráčů podle trenéra Mazance se objevil Jakub Babka, Bernad, Kantor a Kodad. Další utkání čeká dorostence 6. ledna ve Strakonicích, doma poté přivítají v pátek 11. ledna od 19ti hodin stejně staré hráče Nymburka.
Liga dorostu , sk. B, 22. kolo, pá 21.12.2007, Zimní stadion Písek
Jindřichův Hradec
5:0
1:0, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 9. Růžička J. (Homola, Bernad), 28. Babka (Turek), 29. Bernad (Vlček), 32. Bernad (Křišťan), 44. Homola (Bernad).
Rozhodčí: Poskočil - Šperl, Šatva.
Vyloučení: 2:7.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 75.
Písek: Kantor - Kodad, Kučera, Bernad, Homola, Dvořák, Mašek, Andrlík, Kolařík, Křišťan, Turek, Babka, Kastner, Michálek, Volf, Šimánko, Růžička J., Vlček, Korous, Paukner, Marek.
Jindřichův Hradec: Krásný - Střelec, Malecha, Čížek, Svoboda, Tržil, Koller, Baumann, Přílepek, Drs, Lomský, Jindra, Janda, Bryol, Körner, Erben, Tregler, Písař, Tesař, Müller, Jasanský.
Do první střely v utkání se dostal hradecký Erben, jeho pokus Kantor odrazil před sebe a poté Písečtí zahráli puk na zakázané uvolnění. Hosté nezačali vůbec špatně a vytvářeli si více příležitosti než domácí. V šesté minutě mohl ujet Babka s Turkem, nakonec skončili oba domácí aktéři v offsidu. O chvilku později hákoval Písař, čímž se zároveň stal prvním vyloučeným hráčem v utkání. Písecká přesilovka přesunula hru před Krásného, hosté však zaváhání Andrlíka na modré čáře dokázali využít k vyhození kotouče z pásma. Tvrdě od modré vystřelil vzápětí Kodad, hostující brankář ramenem odrazil mimo jeho klec. V čase 8:21 se po Maškově střele prosadil před Krásným Jakub Růžička a ranou pod horní tyčku poslal písecké mužstvo do vedení – 1:0. Kličkovanou skrz hradeckou obranu zkoušel Vlček, hostující obrana jej důrazným zákrokem připravila o puk. Na druhé straně vybooval vhazování před Kantorem Lomský, který vyzkoušel pozornost píseckého gólmana. Na začátku patnácté minuty měli hosté možnost přesilové hry po zákroku Kučery. Dlouhá kombinace Vajgaru v písecké třetině úspěch nepřinesla. Chyba souhry na modré čáře stála hosty přesilovku, Bernad totiž vytěžil kotouč a na dlouhé cestě k hradecké brance byl faulován Čížkem. Zanedlouho začala přesilovka Písku. Domácí se usadili v pásmu soupeře, založili přesilovkový vzorec a snažili se ohrozit Krásného branku. K úspěchu v početní výhodě chybělo zakončení, a tak se hosté bez problému ubránili. Ke konci první dvacetiminutovky se začala hra hodně kouskovat, především po opakovaných zakázaných uvolněních z hostujících hokejek.

Ve druhé třetině se přerušovalo již po devíti vteřinách, když hosté vyhodili na zakázané uvolnění. Hradečtí začali druhou část velmi aktivně a dostávali se do šancí ohrožujících Kantora. Na druhé straně projel celé kluziště Kodad, svůj sólový průnik zakončil blafákem, který Krásný dobře vychytal spolu s Křišťanovou dorážkou. Písečtí začali hru v poměru šancí opět vyvažovat, Turek se hodně přiblížil skórování, když backhandem mířil do horní části hostující branky. Poté se strhla na Krásného obrovská spoušť střel, ani jedna se ale nezměnila v branku. V osmadvacáté minutě přihrál v útočném pásmu domácích Kolařík Babkovi, který po povedené kličce ještě lépe zakončil a střelou švihem zvýšil na 2:0. Minutu nato přišla třetí branka utkání, jejíchž autorem se stal Bernad – 3:0. Písečtí začali svého soupeře pořádně tlačit, Dvořákova křižná přihrávka nebyla zpracována a skončila zakázaným uvolněním, po kterém se po delší době vhazovalo před Kantorem. V čase 31:17 přišla další změna skóre – Bernad využil puku, který se mu postavil na hůl a z dorážky vstřelil svoji druhou branku v utkání. Hradečtí se nemohli dostat do šance, hra byla naprosto pod kontrolou domácích hráčů. Obrovská chyba Malecha na obranné modré pustila do nájezdu Homolu, jehož střela prosvištěla brankovištěm mimo hradeckou bránu. V šestatřicáté minutě hráli hosté v šesti a rozhodčí si toho dobře všiml. Hradečtí dobře bránili, ve dvouminutovém oslabení téměř nikdo neohrozil Krásného branku.

Závěrečná třetí začala střelou Volfa, kterou Krásný schoval ve své náruči. Dobrou příležitost si poté vytvářen Vlček, byl ale podražen Tržilem a píseckému výběru se naskytla další přesilová hra. Ihned po deseti vteřinách musel Krásný zasahovat, když prudce vystřelil Kučera od modré. V čase 43:30 dovršili Písečtí svoji přesilovkou a zásluhou Homoly vedli již o pět branek. Andrlík předložil přesný pas Babkovi, ten tváří v tvář brankáři Vajgaru neuspěl. Také hosté si vytvořili jednu šanci z přečíslení, když Svoboda nahrál Mullerovi, který střelou z vrcholu kruhu těsně minul. Hodně rychle dopředu se dral domácí Marek, Tržil ho rychle zneškodnil čistým zákrokem do těla. Následovala dvě zakázaná uvolnění, po jednom na každé straně. V polovině dvaapadesáté minuty putovat další z hráčů Vajgaru k menšímu trestu a následovala písecká přesilovka. Po šestačtyřiceti vteřinách se síly na ledě vyrovnaly, když se krosčekem provinil Kučera. Hra ve čtyřech připomínající domácí přesilovku málem přinesla další branku poté, co Turek využil odraženého puku a backhandem nastřelil levou tyčku Krásného branky. Když se vrátil Kučera na led, měli Písečtí k dispozici něco málo před minutu přesilové hry. Hosté ji bezpečně ubránili a nedovolili domácím k dalšímu zvýšení. Tři vteřiny před definitivním koncem obdržel trest Jindra, což byla poslední věc, kterou derby přineslo. Písečtí dorostenci se dobře k utkání s Vajgarem postavili a přesvědčivě porazili odvěkého rivala 5:0.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Myslím si, že tohle utkání bylo naprosto v naší režii. Těší mě, že se v naší hře projevily věci, které jsme přes týden trénovali, čímž mám na mysli například dlouhé nahrávky. Téměř k ničemu jsme soupeře nepustili a to, co si soupeř vytvořil, tak Kantor pochytal. Nenadělali jsme moc chyb, takže jsme soupeře prakticky do větších šancí ani nepustili. Musím konstatovat, že tohle utkání odehrálo mužstvo složené z poloviny hráči z deváté třídy a po zranění nastoupil Marcel Dvořák. Potřebovali jsme jednou vyhrát větším rozdílem a to se nám proti Vajgaru podařilo. S výkonem svého mužstva jsem spokojen.“