Dorost si proti Hradci připsal důležité dva body!

Dorostenci Písku si podruhé v letošní sezóně poradili na vlastním ledě s Hadcem Králové a porazili svého soupeře 3:2 v prodloužení. Po bezbrankové úvodní části šli Písečtí v prostřední dvacetiminutovce do vedení, ještě před odchodem ke druhé přestávce však hosté stačili vyrovnat. Rychlým gólem šli Hradečtí ve třet třetině dokonce do vedení, hokejisté Písku ale nesložili zbraně a nejprve vyrovnával v deset minut před koncem základní části Vlček, v posledních chvílích prodloužení pak zajistil píseckému týmu bonusový bod navíc Homola. Výrazně tým podržel brankář Vít Lehečka, který úspěšně čelil neuvěřitelným dvaašedesáti střelám soupeře. Druhé utkání tohoto týdnu odehrají dorostenci v sobotu, kdy se v Komterm Aréně představí celek Liberce. Úvodní buly je naplánováno na 16 hodinu.
Extraliga staršího dorostu, 33. kolo, pá 8.1.2010
Hradec Králové
3:2p
0:0, 1:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 27. Reiniš (Volf), 50. Vlček (Homola, Jirků), 65. Homola (Jirků). Vyloučení: 13:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Písek: Lehečka - Bernad, Jirků, Andrlík, Pícha, Turek, Kubec, Lejsek, Hrubý - Vlček F., Paukner, Matiášek, Reiniš, Radosta, Šoltés, Hanus, Vejda, Volf, Homola, Homolka.
Hradec Králové: Pavelka - Pánek, Zajíček, Kováč, Pilař, Havlena, Čáp, Poláček, Gabriel, Filip, Vlček O., Havelka, Frk, Hradecký, Bartoň, Havlík, Janoušek, Světlík, Valašek.

Hned v první minutě utkání musel písecký gólman zasahovat, když z bezprostřední blízkosti dorážel hradecký útočník Vlček, Lehečka ovšem neponechal nic náhodě a vytěsnil puk mimo klec. Na druhé straně pálil ihned poté Homola, jenž se zmocnil odraženého puk na kruhu pro vhazování, také hostující gólman byl však při svém úvodním zákroku pozorný. V šesté minuty první třetiny se hosté ocitli v přečíslení a celá akce vypramenila ve střelu Poláčka, ležící brankář Písku ale dokázal jeho pokus zachytit před brankovou čarou.

Krátce poté se v podobné situaci objevili také domácí hráči a když si Poláček pomohl v obraně faulem, hostující tým šel do sníženého počtu. Písečtí v početní převaze drželi v soupeře před jeho brankou a v největší šanci se objevil Filip Vlček, ležící gólman Hradce však odolával. Další průběh úvodní části přinesl vyrovnanou partii, ani jeden z týmů se ale nedokázal brankově vyjádřit a k první přestávce tak odcházela obě mužstva za bezbrankového stavu.

Na začátku prostřední části si sjel po pravé straně písecký útočník Vlček, jeho střelu po ledě ovšem hostující gólman zastavil betonem. Ihned poté musel zasahovat také Pavelkův oponent Lehečka. Od modré čáry nebezpečně pálil Čáp a Lehečka schoval puk v lapačce. Krátce poté se provinil faulem útočník Písku, Filip Vlček, a přesilovka Hradce přinesla obrovský závar před domácí brankou. I když se hostující tým opakovaně dostával do koncovky, Lehečka byl Písku oporou a ani jeden pokus za svá záda nepropustil. V čase 26:39 se poprvé v utkání měnilo skóre. V početní převaze písecký Volf zavezl puk do pásma, poté vystřelil a tečí přesměroval puk do hradecké branky Reiniš.

Hostující odpověď mohla přijít hodně rychle. Doslova dotlačit puk do brány se snažil Pánek, Lehečka ovšem s vypětím všech sil dokázal puk před brankovou čárou udržet. V šestatřicáté minutě nakonec přece jenom přišlo vyrovnání. Valášek si sjel na kruh, tvrdě vystřelil a z dorážky vytěžil vyrovnávací trefu dojíždějící Hradecký. Druhá třetina tak přinesla po brance na obou stranách stejně jako po první části, bylo také po čtyřiceti minutách skóre nerozhodné.

V třetí třetiny vstupovali hosté ve dvojnásobné přesilovce a tuhle výhodu dokázal tým Miloše Říhy rychle využít. Pouhých devět vteřin stačilo hostům k tomu, aby ve třetí části udeřili. Čáp našel před brankou najetého Světlíka a ten svým zakončením dokonal hostující obrat v utkání. Navrátit nerozhodný stav mohl ihned poté písecký Reiniš, který před Pavelkou nebezpečně tečovat, hradecký gólman ovšem vytěsnil puk betonem. Písek ale nakonec odpověď našel. Útočník Filip Vlček se totiž ocitl v průniku a svou samostatnou akci povedeným blafákem do forhendu využil.

Ani sedesát minut pátečního utkání vítěze nenašlo a na řadu přišlo prodloužení. V něj byli hodně aktivní domácí hráči. Nejprve je zjevil před hradeckou brankou zcela osamocený Volf, poté ještě nebezpečně dorážel Filip Vlček, oba dva hráče Písku ale dokázal Pavelka vychytat. Rozuzlení nakonec přinesly poslední vteřiny prodloužení. Čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou se sám před Pavelkou ocitl Homola a ukázkovým blafákem do bekhendu připsal bonusový bod na písecké konto. Písek tak porazil Hradec Králové 3:2 v prodloužení.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Po čtrnáctidenní přestávce, kdy jsme dobře potrénovali a začlenili několik mladších dorostenců do týmu, jsme nastoupili s velkým odhodhodláním do prvního letošního utkání. Zpočátku jsme hráli velmi nedisciplinovaně a neustále jsme hráli v oslabení. Jenom zásluhou výborného výkonu brankáře Lehečky jsme neinkasovali. Začali jsme být aktivní i v soupeřově pásmu a to nám přineslo body."