Dorost vstoupil do druhé části soutěže vítězstvím

První zápas v nadstavbové části, kdy už se bojuje o postup do extraligy, sehráli dorostenci proti Příbrami. Žlutomodří měli hostům co oplácet. Na jejich ledě prohráli poměrem 2:0 a byl to jediný zápas, kdy písečtí hráči nepřekonali alespoň jednou gólmana soupeře. Domácí odveta se nadmíru vydařila. Už v první minutě skóroval Samek a i když protihráči vyrovnali na 1:1, druhá a třetí třetina byla už jasně v režii píseckých střelců. Dvakrát Ondrejec, podruhé Samek, Gajovský a Křepelka s Pangrácem rozhodli o zaslouženém dvoubodovém přídělu.
Liga dorostu, 31. kolo, pá 30.1.2004
Příbram
7:1
1:1, 4:0, 2:0
Branky: 1. a 25. Samek (Pangrác, Křepelka), 21. a 60. Ondrejec (Gajovský, Binder), 36. Křepelka (Pangrác, Samek), 37. Pangrác (Samek), 58. Gajovský (Ondrejec) – 15. Liška (Karnoš) Vyloučení: 5:4 Využití: 1:0
Písek: Kovář – Klas, Všetečka, Petele, Maršík, Švácha, Parýzek – Gajovský, Ondrejec, Binder – Pangrác, Křepelka, Samek – Pešta (33. Milec), Bican, Jiřík, od 49. navíc Macháček
Čas 0:57 a první akce domácích, jenž byla odpovědí na střelu Staňa, skončila gólem. Martin Pangrác razantně nabruslil do útočného pásma a předal připravenému Samkovi. Byl to opět Staňo, kdo mohl vyrovnat. Obešel Ondrejce a dlouhou kličkou se pokoušel přelstít i Kováře, ale písecký gólman se roztáhl na čáře a nedal mu šanci. Na druhé straně byla znovu aktivní druhá písecká pětice. To když střílel Maršík od modré a Samek nadvakrát dorážel, tentokrát neúspěšně. Velkou šanci zvýšit na 2:0 měl Bican. Po kombinaci s Peštou střílel Jiřík a jejich centr měl před sebou odkrytou klec, když se k němu odrazil kotouč, ale minul. V 15. minutě si na kolmou přihrávku najížděl příbramský Zdeněk Karnoš. Dostal ji více před sebe, ale dokázal přebruslit bránícího Šváchu a spěchal za pukem, který mezitím klouzal přímo na bránu. Jakub Kovář vyjel proti a snažil se rychle rozehrát, avšak trefil jen dojíždějícího Lišku a navíc se srazil s Karnošem. Matěj Liška, ač v pádu, prostřelil Šváchu, snažícího se alespoň zaskočit v bráně – vyrovnáno. Za okamžik střílel téměř z poloviny Dragoun a kupodivu překvapil Kováře, který měl s jeho pokusem dost práce. Odpověděl Binder, když po svém průniku trefil tyč.

Krátce před první sirénou se odehrála podobná akce jako při vyrovnávajícím gólu, ovšem na druhé straně kluziště. Pokus o vysunutí Bindera zachytil brankář Halmoši a nechtěně vyhodil puk za mantinel, což znamená dvě trestné minuty za zdržování hry. Přesilovou hru rozehrála první písecká formace a po půl minutě od úvodního vhazování druhé části pálil Klas, Gajovský vybojoval kotouč a pod Halmošim jej poslal skrz brankoviště připravenému Ondrejcovi, který ledabyle doklepával do sítě. Uběhlo pět minut, vyplněných náporem domácích a po dvou ranách Maršíka dorážel Křepelka a hned po něm úspěšněji Samek. Následovala přesilová hra hostí, ve které přišlo jediné vážnější ohrožení Kovářovy klece, a sice teč Kozelky. Písečtí se ubránili a hned dostali znovu početní výhodu, za vysokou hůl Trkala. Mohl ji zužitkovat Samek, ale po zadovce od Bindera nastřelil jen konstrukci brány. Hned poté nezužitkoval obrovskou příležitost Pangrác, když už měl před sebou jen ležícího gólmana, ale příliš dlouho otálel a jeho pokus bekhendem už Halmoši zlikvidoval.

V polovině utkání se na Klase, stojícího čelem k mantinelu, rozjel Jakub Kadič a nevybíravě jej “srovnal“. Kliďase v píseckém dresu to značně dopálilo a vrhl se na atentátníka. Po krátké potyčce putovali oba na dvě plus dvě minuty na hanbu. Ve 36. minutě nedokázal Binder přehodit téměř bezmocného brankáře, ale za okamžik vyslal další ze svých dělovek Maršík a jeho útočníci z už si před brankovištěm dokázali poradit. Samek posunul na Pangráce, ten si s ledovým klidem počkal, vytáhl Halmošiho a nabídl Křepelkovi prázdnou bránu. Při témže střídání, hned po buly, vypálil z pozice obránce Samek a Martin Pangrác dokázal puk vyškrábnout zpod gólmanova těla a zavěsit. Ojedinělou akci hostí, střelu Dragouna z 38. minuty, s přehledem zneškodnil Jakub Kovář.

V poslední minutě prostřední dvacetiminutovky sehráli nejprve další z povedených akcí Pangrác s Křepelkou a Samkem a po chvíli trestuhodně netrefil Milec po přihrávkách na jeden dotek od Jiříka a Bicana. Dalším neúspěšným střelcem byl Gajovský, když zcela nepochopitelně napálil puk po zemi příklepem, místo střely tahem, která by jistojistě skončila v odkryté horní části branky. František Milec na sebe upozornil ještě jednou. Ve 44. minutě si našel puk po závaru u naší modré a jištěn zezadu Bicanem se řítil na zteč. Rozhodl se pro střelu, ale ta mu nesedla podle jeho představ a z jasné šance nakonec nevytěžil nic.

Lepší nápaditost prokázal Gajovský, který naznačil střelu, ale ještě počkal, natlačil se před brankoviště a až tam skóroval. Poslední možnost alespoň snížit měl příbramský Michal Staňo, ale Kovář byl na místě. Několik málo vteřin před koncem ještě dostal Ondrejec puk do jízdy od Bindera, nedovolil bránícímu hráči jakékoliv obtěžování své osoby a díky své mohutné postavě se doslova protlačil do střelecké pozice a dokončil dílo. Konec, 7:1.