Písečtí dorostenci v prvním kole vybojovali bod proti Ústí nad Labem.
Liga dorostu 2024/2025, 1. kolo, pá 20.9.2024
IHC Králové Písek
HC Slovan Ústečtí Lvi
4:5p
Branky a nahrávky: 9. Kořánek (Valvoda), 31. Müller (Čapek, Podrabský), 43. Štěpán (Hašek), 60. Hašek – 19. Smetana (Císařovský), 28. Cimrman (Pavlas, Horyna), 32. Hodek (Šafařovský, Dvořák), 47. Šafařovský (Hodek), 62. Císařovský (Smetana, Loukota). Rozhodčí: Michal Jílek — Matěj Deja, Ondřej Hanzlík.
IHC Králové Písek: F. Jeřábek (J. Pek) — O. Hejda, M. Ramajzl, J. Antoš, J. Smolena, L. Marian, J. Hašek, J. Chaloupka — M. Štěpán, V. Čapek, M. Tuček, J. Podrabský, M. Rod, M. Kořánek, M. Müller, D. Záviš, T. Láf, A. Valvoda
HC Slovan Ústečtí Lvi: V. Ortová (M. Hruška) — M. Loukota, L. Chlouda, R. Šorf, V. Dvořák, T. Řepka, M. Spálenka — J. Šafařovský, R. Hodek, S. Horyna, A. Svoboda, M. Zikmund, M. Cimrman, V. Řezníček, A. Růžička, A. Pavlas, J. Císařovský, M. Smetana

První třetinu začali písečtí hokejisté velmi dobře a měli značně na vrch. V deváté minutě se Matoušovi Kořánkovi střelou z prostoru mezi kruhy povedlo trefit branku a Králové se tím dostali do vedení. První střela od Ústeckých přišla až ve třinácté minutě, ta však gólem neskončila. To se změnilo ke konci třetiny, kdy Martin Smetana, který dostal přihrávku zpoza brány, úspěšnou dorážkou poslal kotouč do písecké branky.

Druhá třetina začala vyrovnaně pro oba týmy, ale po zbytečné ztrátě kotouče se Ústečtí dostali do rychlého protiútoku, který završili gólem na 2:1. Ale ani Králové na svoji šanci nemuseli dlouho čekat, a po chvíli střílí gól i Matyáš Muller a tím stahuje na 2-2. O minutu později využil svou šanci i ústecký Richard Hodek a hosté opět vedli. 77 vteřin před koncem druhé třetiny nabídli domácím přesilovou hru, a o chvíli později už Písečtí hráli pět na tři. Tato přesilovka pokračovala až do třetí třetiny, ovšem bez gólu.

Třetí třetina přinesla další dva góly a stav byl 4:3 pro ústecké hráče. Deset vteřin před koncem utkání se však Jindřichovi Haškovi povedlo svou brankou stav opět vyrovnat a dát tím tak naději domácím hráčům na výhru. Prodloužení však netrvalo dlouho a po obrovské šanci domácích, kdy kotouč trefil tyčku, se z následného rychlého protiútoku trefili Ústečtí mladíci, čímž rozhodli o svém vítězství.