Dorostenci bojovností zvrátili zápas s Litvínovem a získali veledůležité tři body!

I když úvodní fáze sobotního utkání nevypadaly z píseckého pohledu vůbec růžově, nakonec tým od Otavy dokázal ve druhém střetnutí tohoto víkendu naplno bodovat. Písecký tým prohrával po první části 0:2, na začátku třetí třetiny pak 1:3, Jihočeši ale nesložili zbraně a třemi góly postupně překlopili vedení na svoji stranu. Drama následovalo při závěrečné hře litvínovského týmu bez brankáře v šesti, Vlčkova trefa do opuštěné klece však nakonec přinesla definitivní rozuzlení. Písek porazil na vlastním ledě Litvínov 5:3 a na své konto si připsat veledůležité tři body.
Extraliga staršího dorostu, 38. kolo, so 23.1.2010
Litvínov
5:3
0:2, 1:0, 4:1
Branky a nahrávky: 25. Vlček (Volf), 44. Pícha (Radosta), 53. Volf (Andrlík, Jirků), 58. Homolka (Hřebíček), 60. Vlček (Radosta) - 8. Zdeněk (Bittner), 18. Komma (Trübenekr), 41. Písařík (Zdeněk). Rozhodčí: Talpa - Jílek M., Vavruška. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 5:3.
Písek: Doubek - Bernad, Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Souček, Turek, Kafka, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Scholtz, Korous, Radosta, Reiniš, Hanus, Vejda, Volf, Homolka
Litvínov: Brýl - Bittner, Cvrk, Kasal, Strejček, Kuriljak, Brettschneider, Fučík, Procházka, Jirák - Komma, Švarc, Zdeněk, Růžička, Písařík, Trübenekr, Průša, Ságer, Malec, Řehulka, Čeřovský

Na začátku utkání se do slibně vypadající šance probojoval písecký obránce Bernad, jeho zakončení ale Brýl vyrážečkou zneškodnil. Hostující tým se dostal před Doubka ve čtvrté minutě. Dvojice útočníků Litvínova se objevila v přečíslení, které vypramenilo ve střelu Štěpána, také Doubek byl však při svém prvním zákroku bezchybný. V polovině sedmé minuty se v početní převaze Litvínova dostal ke střele Komma a jeho pokus orazítkoval tyčku písecké branky. Hosté se nakonec radovali až po návratu pátého píseckého hráče na led. Bittnerovu střelu dorazil za Doubkova záda Zdeněk a otevřel tak brankový účet.

Písek mohl vyrovnat k patnácté minutě, kdy se v přečíslení objevil Korous s Volfem. Střelu Korouse Brýl vyrazil před sebe, Volf ale z těžké pozice nedokázal dopravit puk do branky. Vlažnost domácích hosté potrestali na konci osmnácté minuty. Po Trübenekrově přihrávce navýšil náskok svého týmu Komma a Litvínovští odešli k první přestávce s dvoubrankovým náskokem.

Písecký tým se dočkal úvodní trefy v utkání až na začátku pětadvacáté minuty. Z Volfovy přihrávky totiž vytěžil prvního branku svého týmu Vlček, který překonal hostujícího gólmana ranou z bezprostřední blízkosti. Hra přinášela šance na obou stranách i nadále. Obrovskou možnost ke skórování měl na hokejce Zdeněk, zblízka ale minul. Na druhé straně ujížděl na hostující branku Vlček, tísněn dojíždějícími obránci ale nedovedl ideálně zakončit. Krátce před koncem prostřední dvacetiminutovky se ocitl v nájezdu hostující Písařík, bekhendovým zakončením ale nechal pouze vyniknout domácího gólmana.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se potřetí v utkání prosadili hráči Litvínova. Po pětatřiceti vteřinách hry překonal Doubka Písařík a hosté opět vedli o dva góly. Písek ale rozhodně zbraně nesložil. O minutu později si domácí tým vytvořil před brankou soupeře obrovský tlak, jehož výsledkem bylo nastřelené břevno litvínovské klece. Písek se brankové prosadil až ve čtvrté minutě závěrečného dějství. Obránce Pícha se prokličkoval až v litvínovské kleci a jeho zakončení se zastavilo až v brance litvínovského týmu. Druhá branka vlila domácímu celku novou krev do žil a tým hýřící aktivitou zatlačil svého soupeře v dalších minutách před jeho branku.

Gólman Brýl měl v následujících minutách plné ruce práce, písecký tlak ale dlouhou chvíli své ovoce nepřinášel. Teprve v třiapadesáté minutě se domácí tým vyrovnávací trefy dočkal. Od modré čáry tvrdě vypálil Andrlík a puk tečovaný Volfem nakonec skončil v hostující brance. To ale nebylo z domácí strany rozhodně vše. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou Homolka polovysokou střelou skrz hostujícího obránce překvapil litvínovského gólmana a Písek šel v závěru třetí části poprvé v zápase do vedení. Poslední fáze třetí třetiny pak přinesly očekávaný time-out hostů, ani ten už ale nedokázal hosty spasit. Proti šesti hostujícím hráčům totiž uspěl v útočném pásmu Písku Vlček a zakončením do prázdné branky definitivně uzavřel skóre. Domácí tým tak porazil na svém ledě Litvínov 5:3.

Milan Mazanec, trenér Písku: „O proti pátečnímu utkání jsme špatně začali. Odevzdaně jsme si nechali vstřelit dvě laciné branky. Ve druhé třetině jsme začali hrát zodpovědněji, neztráceli kotouče a podařilo se nám utkání otočit a dovést do vítězného konce.