Dorostenci díky výtečnému závěru berou další body!

Dorostenci Písku dokázali, že v domácím prostředí nerozdávají body napospas. To poznala brněnská Kometa, která u Otavy o dva body přišla. V pátečním utkání šli Písečtí ve dvaadvacáté minutě do vedení zásluhou Homoly. Hosté ale ve stejné třetině dokázali gólem Toušky vyrovnat, přičemž stejný hráč hostů překonal Lehečku ještě jednou ve třetí části a překlopil vedení na stranu Brna. Písečtí však dokázali v necelé dvě minuty před koncem zareagovat v přesilovce a po pěkně provedené akci bylo vyrovnáno. Když utkání nenašlo svého vítěze ani prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich kralovali hráči Písku a po dvou sériích byly body rozděleny. Extraliga pokračuje pro Jihočechy sobotním duelem s jihlavskou Duklou.
Extraliga dorostu, 23. kolo, pá 28.11.2008, Zimní stadion Písek
Kometa Brno
3:2sn
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 22. Homola (Korous), 58. Vlček (Volf, Homola), 66. Vlček - 30. Touška (Süsser, Maša), 45. Touška (Süsser). Vyloučení: 2:6, navíc Nedvěd (KOM) - 2 + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 44:42. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Písek: Lehečka - Jáchym, Pecholt, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Hrubý, Vlček, Paukner, Slabý, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Volf, Homola, Růžička
Kometa Brno: Barus - Nedvěd, Bilčík, Koukal, Krejčiřík, Dittrich, Krunka, Král, Pospíšil, Dujsík, Krytinář, Ondrášek, Novotný, Susser, Prokeš, Máša, Touška, Crhák, Maša, Zavadil
Začátek utkání přinesl v prvních okamžicích megašanci domácího Homoly, jeho blafák se ale zastavil o horní tyčku Barusovy klece. Další vteřiny pátečního klání přinesly dvě zakázaná uvolnění na straně hostů. O první střelu hostů se postaral Prokeš, jeho nahození z dálky ale neohrozilo Lehečku, přičemž zamířilo mimo branku. Hra nahoru – dolu vybídla do šance domácího Homolu, který si dravým průnikem vynutil faul Ondráška. V přesilovce domácího mužstva se nejprve dostal do zakončení Korous, ani Vlček ale z dorážky Baruse neprostřelil. První početní převaha zůstala nevyužila, hosté ale nebyli kompletní dlouho a po jedenácti vteřinách šli opět do čtyř.

V pěti proti čtyřem se Jihočeši natlačili před Baruse, přičemž v ideální pozici ke skórování se objevil Vlček, ani on ale pozorného Baruse nepřekonal. Dobré bránění hostující čtveřice překazilo domácím další šance a Moravané se v poklidu vrátili do plného počtu. V polovině osmnácté minuty se poprvé vylučovalo také na straně Písku a hráči Brna si vyzkoušeli početní výhodu. V ní dlouhou dobu obléhali Lehečkovu branku, k úspěchu ale chybělo přinejmenším zakončení, do kterého se Brňané nemohli prosadit.

Na začátku prostření dvacetiminutovky šli domácí rychle do vedení – v závaru před brankou Komety se nejlépe zorientoval Homola a po přihrávce od Korouse otevřel skóre pátečního utkání – 1:0. Rychlá odpověď mohla ihned po vhazování přijít ze Zavadilovy hokejky, osamoceného útočníka hostů ale skvělým zákrokem zastavil Lehečka. Aktivní hráči Komety se mohli postarat o vyrovnání v polovině čtyřiadvacáté minuty, Dittrich ale v zakončení gólmana Písku neprostřelil. Tlak hostů byl posílen přesilovkou, hrubá chyba obránce Brna ale vybídla do šance Radostu, který byl ve svém průniku faulován a nařízeno bylo trestné střílení.

K tomu se postavil člen úderné formace Písku, Daniel Homola, jeho střela po hokejce ale zvýšení ze strany Písku nepřinesla. Nevyužitý nájezd zastínilo vyrovnání Komety – Lehečka čelil několika střelám, na dorážku kapitána Toušky ale nedosáhnul – 1:1. Hosté vycítili šanci a po vstřelené brance mohl překlopit vedení na stranu Komety Crhák, dobře nastřelený kotouč ale Lehečka vytěsnil ramenem. V podobné akci se stejný hráč hostů objevil ještě jednou, ani napodruhé ale nepropašoval puk za Lehečkovy záda. Ve druhé třetině tak padlo po jedné brance na každé straně, mírně lepším celkem na ledě ale byli aktivnější hosté.

Ve třetí třetině šli hosté poprvé v utkání do vedení – v čase 44:20 kapitán Touška propagační střelou podruhé v utkání pokořil Lehečku a Kometa vedla. Za písecké mužstvo se o vylepšení stavu snažil Paukner, s jeho střelou příklepem ale Barus neměl větší potíže a v poklidu ji podržel do přerušení. Osmá minuta třetí části přinesla radost na straně Komety. Ta ale netrvala dlouho, rozhodčí totiž nekompromisně rozpažil a změny stavu se tak nekonaly. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny poslal rozhodčí hosty do sníženého počtu a píseckému týmu se podařilo vyrovnat – elegantní zakončení z hole Vlčka totiž vymetlo všechny pavučiny v brance Brna – 2:2.

V prodloužení ani jeden z týmů netrefil druhý bod, přičemž největší příležitost dostali domácí, kteří v posledních vteřinách hráli přesilovku. Pětatřiceti vteřinovou početní převahu Písku však brzy přeťala siréna a na řadu přišly samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně nabralo utkání rychlý spád – Vlček s přehledem proměnil a když si stejně počínal také Homola, musel Nedvěd ve druhé sérii odpovědět. Obránce Komety ale se střelou po ruce proti Lehečkovi neuspěl, a tak druhý bod zůstává v Písku.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Pro nás je to obrovský úspěch, protože jsme s tímto soupeřem v prvním vzájemném utkání vysoko prohráli. Když jsem před utkáním koukal, že nás bude šestnáct, tak jsem z toho měl velké obavy. Malá skupinka se semknula a hrála zodpovědně to, co jsme chtěli a potřebovali. Také mě těší, že jsme udrželi neproduktivnější pětku soupeře. Celkově jsme tedy vyhráli v nájezdech, popravdě jsem očekával, že ukončíme zápas už v prodloužení, protože jsme hráli se třemi útočníky a jedním obráncem.“

Trenér Komety se k utkání odmítl vyjádřit.