Dorostenci doma poprvé prohráli, přesto zůstávají na příčce nejvyšší!

V pátek čekalo dorostence IHC utkání na ledě osmého celku tabulky, Nymburka. Nymburští se překvapivě dostali do vedení po trefě Svobody. Brankou do šatny však vyrovnal před první přestávkou Homola a v pětatřicáté minutě utkání zaznamenal rozhodující branku Volf. Nedělní šlágr kola začal lépe pro hosty z Kolína, kteří si postupem času vypracovali tříbrankový náskok. Jihočechům se nepodařilo otočit nepříznivý vývoj a prohráli na svém ledě s ligovým pronásledovatelem 2:4. Nejproduktivnějším dorostencem týdne se stal Jakub Bernad, který nasbíral tři body po brance a dvou asistencích. I přes nedělní porážku zůstávají dorostenci na špici tabulky s těsným náskokem před Kolínem a Plzní „B“. Právě Plzeňští budou v pátek od 19ti hodin dalším ze soupeřů dorostu.
Liga dorostu , sk. B, 16. kolo, ne 25.11.2007, Zimní stadion Písek
Kolín
2:4
0:1, 0:2, 2:1
Branky Písku: 47. Babka (Bernad), 57. Bernad - 8. Ježek (Mrázová, Cerk), 22. Vágner (Herwig, Kráčmar), 38. Cerk, 56. Flídr (Cerk).
Rozhodčí: Mertl S. - Mertl J., Knor.
Vyloučení: 9:17.
Využití: 0:1. V oslabení: 1:1.
Diváci: 80.
Písek: Kantor - Kodad, Kučera, Bernad, Homola, Tobolič, Růžička M., Durčák, Andrlík, Kolařík, Křišťan, Turek, Babka, Kastner, Michálek, Volf, Šimánko, Vlček, Paukner.
Kolín: Brázdil - Skalník, Kokošín, Březina, Tvrdík, Nohejl, Filip, Mrázová, Flídr, Kráčmar, Cerk, Ježek, Menyhárt, Herwig, Vágner, Barbora, Špringl.
Ve čtyřiadvacáté vteřině nedělního zápasu se přerušovalo poprvé, kdy puk nahozený z kolínských hokejek skončil zakázaným uvolněním. V úvodní šanci Andrlík vystřelil od modré čáry, hostující Brázdil vyrazil před sebe, kde se ještě od dorážku snažil Tobolič. Hosté začali přibrzďovat tempo hry častým icingem. Kolínský Ježek vyšachoval píseckou obranu a proti jeho backhandové střele musel Kantor použít lapačku. V polovině osmé minuty vystřelila Mrázová směrem na píseckou branku a z dorážky již nebylo pro Ježka složité sklepnout touš do prázdné branky - 0:1. Ke Kodadovi se na modrou čáru dostal odražený kotouč, domácí obránce si s ním popojel na vrchol kruhu , odkud tvrdě vystřelil. Brázdil dokázal ramenem vytěsnit vysoko nad branku, do ochranné sítě. Dále se pokračovalo ve čtyřech po vyloučení na obou stranách. Z jízdy vystřelil kolínský Cerk, jeho střelu podržel Kantor v lapačce. V závěru třinácté minuty přišel trest pro domácí hráčskou lavičku. Počet hráčů na ledě se však brzy vyrovnal, po aféře kolem Flídra dostal stejný hráč dvouminutový trest za napadení. Kodad se proháčkoval až před Brázdila, v těsné blízko nedokázal zakončit, a tak alespoň vybojoval vhazování v útočném pásmu. Do střely se dostal také kapitán Růžička, jeho ránu uklidil Brázdil pod svoji výstroj. Písečtí zavřeli soupeře do pásma, hosté se museli osvobodit až zakázaným uvolněním. 28 vteřin před prvním odchodem do kabin byl vyloučen Kodad.

Na začátku druhé třetiny pokračovala přesilovka hostů. Kráčmar nebezpečně dorážel, Kantor proti němu úspěšný. V čase 21:42 přišla druhá branka - Herwig vystřelil a Vágner do odkryté části branky zvýšil na 0:2. Po neshodě v mezi píseckou obranou dvojicí zahrozil Herwig, Kantor ale včas zareagoval a sebral kolínskému útočníkovi branku z hole. Nepovolený zákrok Skalníka poslal hostující hráče do oslabení. Dorostenci Kolína se bez potíží vrátili do plného počtu, nebyli v něm ale dlouho, když putoval k menšímu trestu Tvrdík. V oslabení ujel nikým nekontrolovaný Ježek, domácí brankář Kantor dobře vykryl nájezd a nedovolil další zvýšení. Kodadovi naservíroval puk na modrou Durčák, střelu píseckého obránce uklidnil Brázdil v lapačce. Bernadova podražení si rozhodčí všiml a bez váhání ho poslal na dvě minuty. Písečtí dobře bránili početní výhodu a vyčkali si na faul soupeře. Andrlík střílel od modré, Brázdil opět bezchybný. Kolínští se ocitli pod větším tlakem, který nezastavil ani příchod pátého hráče na kluziště. Jediným osvobozením po ně bylo zakázané uvolnění. Vhazování před kolínskou brankou domácí dobře využili a zasypali Brázdila kopicí střel, volajících po snížení. Písečtí si vynutili v závěru druhé třetiny další trest pro soupeře a přišla jedna z dalších přesilových her. V oslabení přišlo to, co nikdo nečekal. Hostující Cerk završil svůj sólový průnik brankou – 0:3.

V úvodu třetí třetiny přišlo další vyloučení na straně Kolína, Cerk čekal dvouminutový trest za podražení. Těsně před vypršením trestu následoval další a výběru kolem trenéra Mazance se naskytla pětivteřinová přesilovka pěti proti třem. Navrátivší Cerk z trestné lavice obral Andrlíka o kotouč, tváří v tvář na Kantora „kyselovským“ blafákem neuspěl. Hosté hráli velmi zákeřně a opět šli na deset vteřin do třech hráčů. Překvapivě se verdikt vyloučeného hráče napotřetí opakoval a tentokrát byli Kolínští ve třech patnáct vteřin. Vylučování pokračovalo i nadále, vyloučit se nechal opět Cerk, kterého po patnácti vteřinách následoval Nohejl. V čase 46:45 Písečtí využili dvojnásobné přesilovky a po Bernadově přihrávce rozjásal s.n.o.p. arénu Babka – 1:3. Přesilovka pokračovala a písecký hlad po dalším snížení také. Brázdil předvedl velmi dobré zákroky, které domácím hráčům bránily ve skórování. Bernad se objevil ve stoprocentní šanci, ale ještě hledal spoluhráče před brankou, jenž už nedovedl zakončit. Další větší příležitost měl na hokejce Durčák, který objel hostující branku a snažil se podél tyčky prostrčit touš, Brázdil si ale pohlídal tyčku. Pět minut před koncem přišlo zlomové vyloučení pro píseckou hráčskou lavičku za příliš mnoho hráčů na ledě. V čase 55:35 ukončil trest Flídr, čímž také vrátil hostům tříbrankové vedení. Přesto ještě uměli Písečtí odpovědět a minutu po obdržené brance se nejlépe před Brázdilem zorientoval Bernad, který donutil kolínského brankáře ke druhé kapitulaci. Domácí mužstvo mělo těžké něco vymýšlet, času zbývalo málo, navíc přišlo vyloučení pro Kodada. Dvě minuty před koncem usedl na trestnou lavičku také hostující Cerk a hrálo se ve čtyřech. Třiašedesát vteřin před koncem se domácímu mužstvu naskytla početní výhoda a vhazování před brankou Kolína. Kouč Mazanec si vyžádal oddechový čas. Ani závěrečný přetlak před hostující brankou propojený vzájemnou potyčkou obou mužstev na výsledku nic nezměnil.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Myslím si, že jsme měli více ze hry než soupeř. Točilo se na ledě prakticky všech osmnáct hráčů, takže si dneska zahrála celá střídačka. Obdrželi jsme dost nešťastné branky, nedá se říct, že by nás soupeř přehrál. Vždy to bylo po individuální chybě, kterou soupeř potrestal. Pak už jsme nedokázali utkání otočit a to i přesto, že jsme soupeře ve třetí třetině přestříleli 24:6. Bylo tam spoustu neproměněných brankových příležitostí z naší strany a to byla jedna z hlavních příčin prohry. Přesto musím hráče pochválit za přístup, kdy si dobře plnili své povinnosti. Byli úspěšnější v soubojích jeden proti jednomu a střelba od modré čáry se tam také objevila. Dalo se čekat, že nám jednou bude přát štěstí méně. Žádný strom neroste do nebe.“