Dorostenci na Chomutov ani napodruhé nestačili

Dorostenci Písku v domacím utkání nestačili na celek Chomutova a prohráli na svém ledě 3:6. Hosté prakticky celé utkání drželi otěže zápasu ve svých rukou a v každé třetině nastříleli o branu více než Písečtí. Nejvíce branek přínesla úvodní třetina, ve které se Chomutovští trefili třikrát a Jihočeši zaznamenali o zásah méně. Za písecký tým byl v utkání nejvíce vidět Korous, který jednu ze tří branek domácích vstřelil a u jedné se podílel asistencí. Další utkání čeká dorostence Písku následující pátek a u Otavy se od 19ti hodin představí celek Mladé Boleslavi.
Extraliga dorostu, 39. kolo, pá 23.1.2009, Zimní stadion Písek
Chomutov
3:6
2:3, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 11. Korous (Hrubý), 14. Paukner (Korous, Radosta), 32. Kopec (Turek) - 5. Mazánek (Wszolek, Čížek), 11. Hanták (Mazánek), 16. Chytrý (Taraška), 28. Klouček (Bauer), 37. Chytrý (Taraška), 41. Hanták (Wszolek). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6.
Písek: Lehečka (41. Doubek) - Jáchym, Polata, Andrlík, Turek, Kafka, Hrubý - Vlček, Paukner, Slabý, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Volf, Homola, Růžička
Chomutov: Příhoda - Havel, Andres, Kůryl, Hejna, Čížek, Kolář, Fiala - Ptáčník, Wszolek, Bauer, Lehnert, Megela, Tuček, Hanták, Mazánek, Chytrý, Šaržík, Taraška, Klouček
Písečtí si na začátku utkání vytvořili před brankou Chomutova menší tlak, který připravil pro gólmana Chomutova dva zákroky. Hosté však šli vzápětí do přesilovky, kterou poměrně brzy využili. Wszolek našel před brankou najetého Mazánka, který pohodlně otevřel skóre – 0:1. Krátce po vstřelené brance hosté mohli ještě vylepšit vedení, Šaržíkův pokus si ale Lehečka pohlídat a podržel ho do přerušení. Písecký tým se ale také dočkal své úvodní přesilovky a i pro Jihočechy byla první početní výhoda úspěšná. Korous se probojoval před Pokorného a přesnou ranou zajistil Písku vyrovnání.

Nerozhodný stav ale netrval dlouho. Přesně po čtrnácti vteřinách totiž střelec hostů Hanták po rychlé akci vrátil hostům vedení – 1:2. Brankové hody však pokračovali i na písecké straně – z rohu kluziště přihrál Korous Pauknerovi, který po pěkně provedené kličce střelou k tyči dorovnal skóre. Necelé dvě minuty poté se však opět přehouplo vedení na stranu Západočechů – Chytrý najížděl zleva na branku Písku a jeho zakončení si našlo cestičku po písecké branky – 2:3. Poslední minuty první dvacetiminutovky ještě přinesli jednu početní výhodu domácího celku. Nejblíže gólu byl Vlček, který se obkroužil kolem Příhodovi branky. Jeho zakončení ale nebylo už tak razantní a chomutovský gólman si pohlídal touš..

Na začátku druhé části se na první přerušení nemuselo dlouho čekat. Menší závar před brankou Písku řešili domácí v prvních vteřinách vyhozením kotouče přes všechny čáry. Na druhé straně si vyprodukovali slibně vypadající šanci Písečtí, brance ale zabránil faul hostujícího Koláře. Domácí tým početní převahu nedokázal využít a Chomutovští se bez větších potíží vrátil do kompletního počtu hráčů. Krátce poté, co byli hosté v plném počtu, dostali se poprvé v utkání do dvojbrankového vedení. Lehečka nestačil na Kloučka a hosté odskočili o dva góly – 2:4. Jihočeši ale opět poměrně brzy korigovali a po trefě Kopce to zase bylo jenom o gól – 3:4.

Hosté však po obdržené brance neztratili na aktivitě - Wszolek se individuální akcí dostal do dobré pozice, překonat Lehečku se mu ale nepodařilo. Necelou minutu poté se před Lehečkou objevil v nájezdu hostující Bauer, tváří v tvář píseckému gólmanovi ale neuspěl. Aktivní hosté z přetlaku před brankou Písku přece jenom těžili – souhra Chytrého a Tarašky skončila brankou prvního jmenovaného – 3:5. V osmatřicáté minutě navíc fauloval Andrlík a domácí tým tak šel na dvě minuty do sníženého počtu hráčů. Písečtí se ve čtyřech dobře bránili a další branku tak druhá třetina již nepřinesla.

Ve třetí třetině nahradil v domácí brance Lehečku Doubek a hosté mu hned v začátku jeho vystoupení znepříjemnili – hned po čtyřiceti vteřinách totiž hosté zvyšovali své vedení zásluhou produktivního Hantáka – 3:6. V ojedinělé šanci domácích se objevil Volf, jeho pokus švihem ale Příhoda bez větších potíží podržel do přerušení. Hosté hráli, co potřebovali a Písečtí šli ve třiapadesáté minutě po faulu v útočném pásmu zbytečně do oslabení, které se na pár vteřin proměnilo ve dvojnásobné. Chmutovští ale nedokázali početní výhody využít a ani další průběh už branku v utkání nepřinesl. Písečtí tak podlehli doma Chomutovu 3:6.