Dorostenci odehráli vyrovnané utkání, na body to ale nestačilo

Zatímco v prvním vzájemném utkání s českobudějovickým klubem starší dorost jednoznačně neuspěl, druhé jihočeské derby hrané v Písku mělo přece jenom jiný náboj. Do vedení šli sice v úvodní části hosté, Písečtí však brankami Veselého a Volfa otočili nepříznivý stav. Závěrečná dvacetiminutovka ale vyzněla lépe pro kádr HC MOUNTFIELD, který čtyřmi góly odskočil do tříbrankového vedení. V předposlední minutě zápasu ještě vykřesal naději svou druhou brankou v utkání Volf, nic dalšího už ale hráči Písku nedokázali vymyslet. V utkání, ve kterém byl dorost ještě po dvou třetinám velmi blízko bodům, tak nakonec zvítězili hosté 5:3.
Extraliga staršího dorostu, 10. kolo, pá 2.10.2009
České Budějovice
3:5
1:1, 1:0, 1:4
Branky a nahrávky: 20. Veselý (Homolka), 27. Volf (Radosta), 59. Volf (Pich) - 17. Švihálek, 43. Štěpán (Koblasa, Švihálek), 45. Švihálek (Prokop), 54. Švihálek (Bernat), 59. Bernat (Rousek). Vyloučení: 6:2, navíc Koblasa (CEB) - 10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 35:52. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5.
Písek: Lehečka - Bernad, Andrlík, Pícha, Souček, Kafka, Hrubý - Veselý, Paukner, Matiášek, Korous, Pich, Radosta, Dupač, Hanus, Vejda, Volf, Homola, Homolka.
České Budějovice: Gába - Plášil, Heřmánek, Kolařík, Liška, Prokop, Jirků, Štěpán, Kříž - Bárta, Koblasa, Sedlák, Sekera, Beneš, Bernat, Švihálek, Rousek, Turek, Moudrý, Svoboda, Trummer.
Hned na začátku utkání se Volf dostal do šance a od kruhů se pokusil prostřelit brankáře hostí Gábu. V první polovině úvodní třetiny se hostí tlačili dopředu, ale domácí obrana vyhazovala kotouč, Volf zachytil a nastřelil ho na branku hostí, leč bez výsledku. Lehečka zachytil ve 3. minutě střelu od červené kapitána hostí Švihálka. V 5. minutě postrašil střelou od modré obránce Štěpán, Lehečka však reagoval a odrazil puk na plexisklo. Na konci 7. minuty Ivan Radosta trefil tyčku při střele od středu mezi kruhy a hned po něm se Homola pokusil o samostatný průnik, který končil střelou, tu bohužel Gába vyrazil svým levým betonem. V půlce 11. minuty byl vyloučen hráč Písku Volf za faul loktem a poslal Budějovice do přesilovky. I ve čtyřech se Písek dokázal dostat dopředu, ale šanci bohužel neproměnil. Korous a Homola nechali vyniknout Gábu svými střelami. Hra se přesunula do třetiny domácích a střelu od modré na Lehečku zkusil Prokop. V 15. minutě si domácí vybojovali pásmo a po pár nezdařených pokusech se nepodařilo překonat Gábu. V 16. minutě udělali Písečtí hrubou chybu před modrou čárou, Švihálek se chopil puku a prostřelil Lehečku. V 18. minutě Beneš fauloval a poslal domácí na přesilovku. Písečtí využili přesilovky a Veselý tečoval po nastřelení obránce do sítě.

Druhou třetina začali Písečtí vyhraným buly. Od 22. minuty byl hokej stále tvrdší a tvrdší. Hrál se ovšem pořád vyrovnaný hokej. Volf na konci 23. minuty zafauloval a opět poslal domácí do oslabení. Hosté drželi útočné pásmo, ale po vyhození beka Andrlíka mohli domácí v klidu vystřídat. Hostí vystřelili pár nepřesných střel na Lehečku, ale skórovali domácí, když hned na Volfa, vracejícího se z trestné lavice, poslali přihrávku a on po samostatném nájezdu překonal Gábu. Na konci 26. minuty hrál Písek oslabení ve třech. Budějovice ovšem přesilovku 5 na 3 nevyužily. V čase 32:30 se Homola protlačil mezi obránci, však akce se obešla bez gólu. Kluky přišly podpořit fanynky a je třeba se snažit, jak kvůli nim, tak i kvůli sobě, je třeba nasbírat už nějaké ty body...

Na konci 42. minuty Písečtí dostali v oslabení gól na 2:2. Střelcem branky byl Štěpán. Zápas začal být napínavý a každá chyba mohla být potrestána velmi důležitým gólem. Ve 44. minutě Švihálek střílel a z mezikruží směřuje puk za Lehečkova záda a upravil stav na 2:3. Koncem 53. minuty vstřelil branku hostí Sedlák. Písečtí prohrávali 2:4 a šance domácích na vítězství se vzdalovaly. Dvě minuty do konce a Lehečka ležící na zemi dostává další gól, který vstřelil hráč Bernat po přihrávce Rouska a stav byl 2:5. V čase 58:58 dal gól Volf a snížil stav na 3:5. Domácí si vzali oddechový čas. Nic zvláštního se však už neudálo a domácí prohráli 3:5 v zápase proti Českým Budějovicím.