Dorostenci po dvou přípravných zápasech bez porážky!

Po středeční hladké výhře 5:0 v Jindřichově Hradci čekal písecké dorostence soupeř o třídu lepší – HC Rebel Havlíčkův Brod. Ten bude, stejně jako Písek, v nadcházející sezóně nováčkem extraligy a Jihočeši právě s tímto soupeřem za necelý měsíc odstartují nejvyšší soutěž. V generálce se povedl úvod zápasu dorostencům od Otavy, kteří si v průběhu první dvacetiminutovky vybudovali čtyřbrankový náskok, svěřenci bývalého útočníka Rebelů Richarda Cachnína však v dalším průběhu dokázali srovnat krok a utkání tak skončilo smírně remízou. V pozápasových nájezdech byli úspěšnější o jednu branku hosté, kteří proměnili dva z pěti nájezdů. Dvěma góly v utkání se blýskl útočník Radek Volf.
Přípravné zápasy dorostu, přípr., čt 14.8.2008, Zimní stadion Písek
Havl. Brod
5:5
4:0, 1:3, 0:2
Branky a nahrávky: 6. Korous (Jáchym), 8. Volf (Vlček), 14. Korous, 17. Přibyl (Radosta), 21. Volf (Korous) - 21. Zdražil (Szilva), 23. Szilva, 34. Matis (Doležal), 42. Kříž (Ondráček), 45. Ondráček (Novák). Rozhodčí: Mitáš - Ingriš, Střeďák. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:5.
Písek: Lehečka (32. Doubek) - Andrlík, Vlček, Volf, Žemlička, Přibyl, Radosta, Růžička, Kopec, Korous, Paukner, Jáchym, Polata, Turek, Hřebíček, Hrubý, Diviš, Slabý, Schovánek, Vejda, Šavrda
Havl. Brod: Hamal (32. Dolejš) - Bancíř, Richter, Ambrož, Plutnár, Borek, Pecen, Kříž, Szilva, Zdražil, Kubát, Novák, Ondráček, Doležal, Havel, Vaněček, Ludvík, Matis, Kopecký, Zmek, Novák, Vitera, Doležal
Hned v úvodu utkání fauloval Písecký Vlček a tak se na první vyloučení čekalo pouhých osmatřicet vteřin. Domácí hru v menším počtu hráčů zvládli takřka bez problému a po chvíli se role vyměnili, když Zmek z vlastní třetiny poslal puk mimo hřiště. Jihočeši si během chvíle vynutili dvojnásobnou přesilovku, ve které jim stačilo pětadvacet vteřin k využití – v čase 5:34, po střele Jáchyma od modré otevřel brankový účet Korous. V polovině osmé minuty se skóre opět posunulo a podruhé přinutil Hamala kapitulovat Volf. Ihned po vhazování se Rebel pokusil snížit, Novákův nájezd však Lehečka dokázal zneškodnit betonem. Hráči Havlíčkova Brodu si vytvořili menší tlak kolem písecké klece a Písečtí raději před hrozícím závarem vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. V polovině čtrnácté minuty přišla třetí branka Písku, o kterou se postaral Korous. Hra hostů přiměla kouče Cachnína k vybrání oddechového času. Neuběhly ani tři minuty a stav utkání opět měnil svoji podobu – Přibyl se ocitl v nájezdu a střelou pod horní tyčku nedal Hamalovi sebemenší šanci – 4:0.

Třiatřicet vteřin po první přestávce přišlo snížení ze strany Rebelu. Písecká odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a ve stejné minutě vrátil domácímu celku čtyřbrankové vedení svým druhým gólem zápasu Volf. V polovině třiadvacáté minuty vyslal ostrou střelu z půlky hřiště Paukner, Hamal na ni však dobře viděl a nepřipustil zaváhání. V téže minutě přišla sedmá branka utkání a Lehečku podruhé překonal Szilva. Následující dvě minuty přinesli hru ve čtyřech na obou stranách, které patřilo především střední pásmo. Když byla obě mužstva kompletní, špatný výkon Rebelu z úvodní třetiny jakoby odezněl. Ve dvaatřicáté minutě dokonce mohl Havlíčkův Brod opět snížit, zázračný zákrok Lehečky byl ale proti. Rebelové se posléze přece jenom dočkali a v polovině třiatřicáté minuty snížil na rozdíl dvou branek Matiz. A atak hostů na domácí branku pokračoval – v šanci Nováka příliš nechybělo k tomu, aby Doubek lovil touš ze své branky. Krátce před druhou přestávkou měli Písečtí k dispozici přesilovku, kterou přepůlila pauza.

Na začátku třetí fáze zápasu Písečtí dohrávali početní výhodu, ale šestou branku vytěžit nedokázali. Naopak Havlíčkův Brod zásluhou Kříže přidal čtvrtý gól a dostal se na rozdíl jednoho zásahu. Ve snaze o vyrovnání se pokusil Kříž dlouhým pasem vyslat Zdražila, ten ale svižnou přihrávku nezpracoval a puk se po zakázaném uvolnění vrátil před Dolejše. Pátá minuta poslední dvacetiminutovky nakonec přece jenom přinesla vyrovnání z hole Ondráčka - 5:5! Vyrovnaný hokej na obou stranách přerušilo až sekání Peceny, po kterém Písečtí měli přesilovku. V oslabení ujel nikým nechráněný Novák, tváří v tvář Doubkovi ale neuspěl. Následná vyloučení Jáchyma a Přibyla poslala písecké mužstvo do oslabení, Rebelové však ani krátkou dvojnásobnou převahu nepřetavili ve vedení. Necelých pět minut před koncem přišla hostům vhod další početní výhoda, ani tentokrát ale Rebelové nebyli úspěšní. První domácí přípravný zápas dorostenců tak skončil smírně remizou 5:5. V pozápasových nájezdech byli úspěšnější hosté, kteří se uspěli ve dvou z pěti nájezdů, zatímco Písečtí pouze jednou.

Pavel Hejl, trenér Písku: „Měli jsme vynikající nástup do utkání. Soupeř nás trošku podcenil a asi nikdo nečekal, že povedeme 4:0 po první třetině. Trenér jim ale zřejmě v kabině domluvil a hra soupeře byla poté podstatně lepší. Začali nás bruslařsky napadat, s čímž jsme měli zezačátku docela problém. Nakonec jsme to tak nějak ustáli, i když ve třetí třetině jsme se, hlavně v závěru, dostali pod obrovský tlak a o remízový stav jsme museli bojovat.
V Jindřichově Hradci to byl úplně jiný zápas, s podstatně odlišným soupeřem. Takřka od první minuty se hrálo na jednu bránu, přičemž Vajgar občas zahrozil, ale zápas jsme měli naprosto v naší režii.“