Dorostenci podruhé odcházeli z ledu poraženi

Ke druhému utkání letošní sezóny na domácím kluzišti nastoupili dorostenci IHC Písek. Zpočátku udeřili rychlými dvěma góly, ovšem vzápětí šestkrát (!) inkasovali, a to byl rozhodující faktor velice nepodařeného zápasu. Na světelné tabuli se po první třetině skvěl nezvyklý stav 3:6 a nakonec se brankostroj zastavil na údaji 4:9 ve prospěch hostí z Hradce Králové. Písecké úspěchy si na vrub připsali Holec, Gajovský, Jiřík a Křepelka, za hosty se do černého trefili třikrát Krejza, po dvou brankách Jarkovský se Zahrádkou a po jedné Janoušek s Bártou.
Liga dorostu, 5. kolo, pá 3.10.2003
Hradec Králové
4:9
3:6, 1:1, 0:2
Branky: 5. Holec (Gajovský), 10. Gajovský (Holec), 19. Jiřík, 38. Křepelka – 10., 17. a 18. Krejza (Řehák, 2x Šimoníček), 15. a 18. Jarkovský (Šandera, Filip), 36. a 57. Zahrádko, 14. Bárta, 50. Janoušek (Jarkovský). Vyloučení: 3:3, navíc Jiřík (PI) 10 minut . Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.
Písek: Čunát (od 18.min Kovář J.) – Jankovský, Kovář T., Petele, Všetečka, Maršík, Švácha, Klas, Aleš – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Křepelka, Samek – Binder, Bican, Jiřík – Habart, Milec, Šafář
Po prohraném zápase v Rokycanech byli rozhodnuti Písečtí dorostenci naplno bodovat v domácím prostředí. Minulé domácí utkání s pražskou Kobrou bylo po herní stránce zvládnuto výtečně a čekalo se, že dnes bude předveden podobný výkon. Bohužel se tak nestalo.

Po vlažném začátku, kdy se oba soupeři spíše oťukávali, udeřil v čase 4:44 písecký blesk Miroslav Holec. Perfektně načasovanou přihrávku Gajovského mezi obránce proměnil v ukázkový gól. Velkou šanci měl Křepelka, který se dostal taktéž mezi beky hostí, avšak přestřelil. Na začátku 10. minuty se v obraném pásmu zmocnil puku Tomáš Kovář, našel najetého Miroslava Holce, ten prolétl po pravém křídle až za útočnou modrou a předložil Gajovskému kotouč jako na zlatém podnose. Ruce Píseckých vylétly do výše podruhé.

Trenér hostí si své svěřence nevybíravě podal a přineslo to kýžený výsledek. Už za necelou minutu poprvé zkorigoval stav hradecký Krejza. František Milec ho nedokázal ubránit a hostující útočník nezaváhal. Písecký brankář Marek Čunát vychytal ve 13. minutě pronikajícího Janouška, ale za okamžik inkasoval z hole Bárty, který obelstil Všetečku. Vyrovnáno.

Jako by nestačilo ztracené vedení, v čase 14:55 udeřili znovu hosté. Doslova rozebrali naší první pětici přesnými přihrávkami a Čunát musel lovit puk ze sítě potřetí. Naši se nevzdávali. Střela Pangráce z 16. minuty ohrozila Biegla v bráně Hradce, ale za malý okamžik neuhlídal Křepelka Krejzu a ten skóroval počtvrté. Trenéři Vokurka se Šrámkem se rozhodli mužstvo povzbudit vystřídáním golmanů. Jakub Kovář se v brankovišti ani nezabydlel a už kapituloval. Razantní střela Krejzy pronikla pod jeho betonem. Hradecký hráč tak završil svůj hattrick.

S výsledkem 2:5 by se ještě dalo něco udělat. To by ovšem nesměl přijít konec 18. minuty. Čas 17:56 a Kovář byl překonán podruhé. Tentokrát si své gólové statistiky obohatil Jarkovský. Nutno dodat, že se mu kotouč za brankovou čáru podařilo dostat prapodivným způsobem. Minutu před první sirénou pronikal útočným pásmem Bican a byl faulován. Během ponechané výhody nastřelil Karel Jiřík beka hostí a od něj puk doputoval do sítě. První třetina skončila zběsilým rozdílem 3:6.

Od druhé části vystřídal v obraně Všetečku Michal Klas a Peteleho Pavel Aleš. Během prvních patnácti minut zářil Jakub Kovář. Obrana propouštěla jednoho útočníka hostí za druhým a tak se náš gólman skutečně nenudil. Překrásnými zákroky, mezi nimiž nechyběl ani ukázkový “semafor“, likvidoval všechny pokusy Hradeckých. Paradoxně dostal gól až z nenápadné střely, kterou vyslal v 16. minutě Zahrádko. Domácí odpověděli Holcem, který ale své sólo neproměnil, a Karlem Křepelkou. Ten už červené světlo za Bieglovými zády rozsvítil. Přes obránce vyslal přesně mířenou ránu mezi betony hostujícího brankáře. Ještě jedna událost stojí za povšimnutí. Několik vteřin zbývalo do konce třetiny, když Miroslav Holec přihrával Gajovskému, který netrefil naprosto prázdnou bránu.

Do závěrečného dějství připravili domácí trenéři další, tentokrát radikálnější změnu. Bez helem se na lavici posadili dva doposud nejlepší obránci Jankovský s Kovářem, namísto nich nastoupili Petele a Všetečka, a útočnou aktivitu rozdělili na čtyři trojice, takže se do hry dostali i Šafář s Habartem.

Hned zpočátku vyzkoušel Karel Jiřík pozornost Biegla povedeným golfovým úderem a Jakub Kovář zachraňoval při hře čtyři na čtyři. Stav mohla změnit dvojice Pangrác – Křepelka. Prvně jmenovaný byl zadržen při průniku a Karel Křepelka se dostal do gólové pozice, kterou však nevyužil. Při přesilovce zastavila Jiříkův rozjezd píšťalka čárového rozhodčího. Písecký křídelník i přes hvizd vystřelil a putoval si na deset minut odpočinout na trestnou lavici. To nic neměnilo na početní výhodě domácích. Při té ale rozehrál Martin Všetečka pouze na hůl Jarkovského, který s klidem posunul na kapitána hostí Janouška - 4:8.

Kovář se znovu vyznamenal v 51. minutě. Za naší obranou se ocitlo duo Filip - Šimoníček. Domácí muž v masce jim ale nedal šanci i přesto, že se Šimoníček dostal ještě k dorážce. Poté si Nikola Gajovský připomenul svou promarněnou šanci z druhé třetiny. Tentokrát v roli přihrávajícího našel najetého Bindera, který taktéž nedokázal trefit odkrytou klec. Naši si ještě dokázali vytvořit tlak a pokoušeli se nepříznivý výsledek alespoň upravit. Chyba Tomáše Maršíka, kterou potrestal Zahrádko, je ale definitivně dostala do kolen.

O další body budou dorostenci bojovat v neděli na ledě Kolína. Držme palce!!