Dorostenci remízovali se slávistickou školkou

K poslednímu utkání letošního ročníku na vlastním ledě nastoupili v netradičním nedělním čase extraligoví dorostenci IHC Písek. Minimálně na jednu sezónu posledním týmem z nejvyšší soutěže, který se u Otavy představil, byla pražská Slavia. Ta nechala doma své hvězdy jako je Růžička, Sklenář, Jebavý či Lang - na jih Čech se tak všeho všudy podívali jen čtyři slávisté s ročníkem narození 1988. Jinak se jednalo většinou o žáčky. I když to, co chvílemi hosté předváděli v obranném pásmu domácích, tomu vůbec nenasvědčovalo. Žlutomodří hokejisté vše nahrazovali bojovností. Ve 49. minutě vyrovnal na 1:1 Moucha a za tři minuty přidal druhý domácí gól v přesilovce mladý obránce Roman Vráblík. Byla to jeho první trefa v dorostu. Věhlasný soupeř si ale přece jen všechny body vzít nenechal. Druhý, stejně jako úvodní slávistický gól, vstřelil ten nejzkušenější – jejich kapitán Drbohlav. V obou případech se prosadil prudkou ranou příklepem.
Extraliga dorostu, 47. kolo, ne 27.2.2005
Slavia Praha
2:2
0:1, 0:0, 2:1
Branky: 49. Moucha (Gába), 52. Vráblík (Gába) – 16. Drbohlav (Stoklasa), 56. Drbohlav (Jiránek, Uleščenko) Rozhodčí: Svoboda – Černý, Pešek Vyloučení: 4:6 Využití: 1:2 střely na branku: 20:17
Písek: Víšek – Maršík, Kašpar, Mazanec, Vráblík, Járos (41. Heindl), Koloušek (41. Švácha) – Fořt, Pešta, Karel Jiřík – Gába, Jan Kovář, Moucha – Kouba (12. Bíza), Ondřej Jiřík (41. Habart), Bican
Slavia Praha: Brzobohatý – Koumal, Stejskal, Gaisler, Beránek, Martínek, Drbohlav, Soldán – Uleščenko, Doležal, Jiránek, Petráň, Malárik, Helmich, Nestrašil, Fára, Mašek, Stoklasa
Písek začal mnohem aktivněji, než jeho soupeř, a hlavně první domácí formace v čele s nejproduktivnějším mužem kanadského bodování IHC Karlem Jiříkem hodně zatápěla brankáři Brzobohatému. V 11. minutě se ze žlutomodrých řad připomenul i Gába a za okamžik zblízka nastřelil gólmana do masky Fořt. První vážný slávistický útok si vzal na starost Uleščenko, ale větší rozruch způsobil na druhé straně Karel Jiřík. Pešta jej vyslal do předpisového brejku, který ale urostlý forvard spálil nepovedeným blafákem. Hosté se uklidnili až ve své druhé přesilovce. Obránce Drbohlav si sjel s pukem až na kruhy a poslal Víškovi do šibenice krásnou ránu. První početní výhoda domácích, která se rozdělila mezi první dvě třetiny, také dlouho vypadala slibně. Maršík s Kašparem si vesele přiťukávali na modré, až se prvně jmenovaný rozhodl vybídnout ke střele Peštu. Brzobohatý byl na místě. Víšek zase zneutralizoval šanci Pražanů Nestrašila s Petráňem a sledoval, jak jeho spoluhráči nedokáží vytěžit nějaký gól ze své útočné aktivity. To se jim vymstilo koncem prostřední části. Iniciativy se naopak chopili hosté a téměř tři minuty nepustili Písecké ven z pásma. I když jejich tlak byl souvislý, celkově si ale mnoho střeleckých pozic nevytvořili, spíše ukazovali domácím hráčům, jak vypadá pravá hokejová kombinace.

V závěrečné třetině už Písek přece jen nějakou tu odměnu za snahu dostal. Gába vysunul Mouchu, s kterým však stihl bruslit Soldán. Ten ale nakonec souboj neustál a kotouč putující z hole domácího útočníka svým tělem dopravil za brankovou čáru. Poté si své sólo z první třetiny zopakoval Jiřík, avšak i tentokrát neúspěšně. Vedení si IHC zařídilo až v přesilové hře. Roman Vráblík se ukázal kroužícímu Gábovi, načež jeho přihrávku pohotově napálil za Brzobohatého záda. Slavia v odpověď zahrozila Petráňem, který po vybruslení z rohu nedokázal trefit skulinu mezi Víškovými betony, načež se dočkala i vyrovnání. Opět přesilová hra a opět Antonín Drbohlav. I tentokrát se prosadil prudkou střelou z dálky. Jako poslední dostal možnost něco provést s výsledkem Jakub Bican, ale rychlým pokusem trefil jen tyčku. Ani bod s vedoucí Slavií už ale nemůže dorostencům pomoct k udržení. Bohužel…