Dorostenci si otevřeli střelnici!

V honu za extraligou písecký dorost nezaváhal ani v Příbrami. Nezaváhal je slabé slovo. Holec 3+3, Gajovský 2+1, Pešta 1+2, Pangrác 1+2, Ondrejec 1+1, Křepelka 1+1 a Jankovský 1+1… takto si obohatili své statistiky ti nejaktivnější v modrožlutém dresu. Jak asi bude zápas probíhat napověděl už po jednadvaceti vteřinách šikovnou tečí Gajovský a pak už se domácí jen otáčeli na světelnou tabuli, aby zjistili, kolikátý že to dostali gól. Na jejich obranu je ale třeba říci, že nastoupili ve značně zdecimované sestavě. Jediným šrámem na vítězství byl otřes mozku píseckého útočníka Macháčka.
Liga dorostu, 38. kolo, pá 27.2.2004
Příbram
2:11
1:5, 0:3, 1:3
Branky: 17., 23. a 55. Holec (Gajovský, Ondrejec, Petele), 1. a 47. Gajovský (Jankovský, Holec), 5. Jankovský (Všetečka, Holec), 11. Pešta (Pangrác), 13. Binder (Pešta, Maršík), 30. Křepelka (Pešta), 36. Pangrác (Křepelka), 56. Ondrejec (Holec, Pangrác) – 15. Bílek (Dragoun), 57. Staňo (Trkal, Kadič) Vyloučení: 5:12 Využití: 1:1 V oslabení: 0:1
Písek: Kovář J. (29. Čunát) – Jankovský, Všetečka (34. Šimoník), Petele, Maršík, Švácha, Parýzek, od 35. navíc Kovář T. – Holec, Ondrejec, Gajovský – Pangrác, Křepelka, Pešta – Binder, Milec, Samek – od 41. navíc Suchan a 41. – 52. Macháček
Úvodní buly. Holec zaváží puk. Vrací na Jankovského. Střela. Gajovský nastavuje čepel hole. Gól! Za čtyři minuty usedá na trestnou lavici první příbramský hráč. Nacvičenou přesilovou hru jde předvést první hostující formace. Holec od levého mantinelu přihrává Všetečkovi. Všetečka vrací. Kotouč okamžitě putuje zpět na modrou čáru, zatímco si na druhé straně sjíždí k bráně Jankovský. Všetečka mu posílá pas. “Janky“ chvíli počká a pak prostřelí Halmošiho k tyči. Čas 4:49, stav 0:2. V desáté minutě se po Gajovského zadovce ocitl nehlídaný, nikým nerušený Holec mezi kruhy, ale minul. Okamžik nato ještě přestřelil bekhendem z těsné blízkosti. Za minutu vyslal Ondrejec Pangráce, ten neuspěl blafákem do bekhendu. Po chvíli ale dokázal puk vybojovat zpět a poslat ho k levé tyči na Peštu, který důrazně nadvakrát uklidil puk do brány. Začíná 13. minuta. Tomáš Maršík vysílá střelce předchozího gólu dlouhou přihrávkou na zteč domácí klece. Pešta posouvá na Bindera - 0:4.

Najednou, z ničeho nic, přišla ojedinělá střela domácích, která znamenala snížení. Písecká druhá formace na vlastní pěst zkusila změnit postavení na vhazování ve své obranné třetině. Dragoun ale ve středu kruhu přetlačil Křepelku a nabil na modrou Bílkovi. Ten nečekal, napřáhl a ztuhlý Kovář, který měl navíc zakrytý výhled, mohl jen puk, který vymetl levý horní roh, vyndat ze sítě. Píseckým střelcům to ale na chuti neubralo. Do první sirény ještě předvedl “one man show“ Holec, který svým nukleárním zrychlením vystartoval od levého mantinelu a beci, které nechal za sebou, jen sledovali, jak posílá Halmošimu pozdrav pod horní tyčku. “Kolec“ po přestávce ještě zvýšil, už na 1:6.

Ve 24. minutě trefil Maršík od modré čáry boční konstrukci brány. Za pět minut přepustil Jakub Kovář své místo mezi tyčemi Čunátovi a ze zápasu odstoupil kvůli bolestem v tříslech. "Čunymu" už po několika vteřinách udělal radost Křepelka, když se zčistajasna objevil před Halmošim a bekhendem protlačil kotouč za jeho záda. Společně s Pangrácem se s gólu radovali stylem ala Martin Doktor. Dobrou pozici měl Milec, když se dostal až na vrchol levého kruhu, ale trefil tyč. Na druhé straně se snad jedinkrát v zápase musel písecký gólman zapotit. Brejk Staňa zneškodnil Čunát učebnicovým semaforem a za chvíli už se mohl radovat z dalšího zásahu svých spoluhráčů. Opět zaúřadovala “dvojčata“ “Křépa“ s “Čejenem“. A to parádně. Křepelka provětral Halmošimu betony, střela se mu odrazila zpět na hůl, tak napodruhé volil přihrávku na osamoceného Pangráce. Ten jen sklepával do prázdné brány. 1:8.

Ve třetí části se do sestavy zařadili i náhradníci Macháček se Suchanem a příbramskou svatyni se jal chránit druhý brankář Kašuba. Prostřelil ho až po sedmi minutách Gajovský střelou hned z buly. Poté se nechal zbytečně na čtyři minuty vyloučit Pangrác za faul na brankáře. Na oslabení šli oba “rybáři“ Suchan s Macháčkem. Druhý jmenovaný se u levého mantinelu čistě a naprosto rutinně střetl s jedním z Příbramských, nešikovně ale upadl a narazil hlavou na hrazení. Utrpěl lehký otřes mozku, čelo mu zdobí menší tržná rána a zpočátku si nic ze zápasu nepamatoval. Pomstit ho za okamžik mohl Milec, když se dostal do sólového nájezdu ale minul. Do závěrečného hvizdu stačili ale padnout ještě tři branky. Nejprve v oslabení vyslal perfektním pasem Petele Holce, který zkušeně vypálil zápěstím a dosáhl desátého gólu hostí. Za 60 sekund zakončoval jeho kombinaci s Pangrácem Ondrejec. Za Příbram korigoval na konečných 2:11 při přesilovce do odkryté brány Staňo.