Dorostenci utrpěli v Brně vysokou prohru.

B r n o – V 11. Kole jeli dorostenci Písku do Brna, aby se pokusili ukořistit nějaký ten bod. Průběh zápasu byl ovšem naprosto v režii domácích hráčů, kteří Píseckým dokázali vstřelit devět branek. Za Brno se dokázali hned třikrát prosadit Maša a Touška, jenž tak výrazně přispěli k exhibičnímu výsledku.
Extraliga dorostu, 11. kolo, pá 10.10.2008
Kometa Brno
9:2
2:0, 5:2, 2:0
Branky a nahrávky: 2.Crhák (Lesonický), 15.Touška (Maša), 22. Touška (Nedvěd), 24.Crhák (Dittrich), 30.Touška (Novák, Hradil), 36.Maša (Touška), 36.Maša (Ondrášek, Touška), 42.Maša (Ondrášek), 52.Ondrášek(Novák) - 28.Homola (Přibyl), 37.Homola . Rozhodčí: A.Jeřábek - Musil, Reich. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 35:19. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2, 9:2.
Kometa Brno: Barus - Nedvěd, Bičík, Hradil, Koukal, Křen, Krejčiřík, Dittrich - Dujsík, Pospíšil, Novák, Krytinář, Ondrášek, Lesonický, Beránek, Prokeš, Touška, Crhák, Maša, Máša, Zavadil.
Písek: Rauschner (24.Doubek) - Jáchym, Andrlík, Hřebíček, Turek, Kafka, Polata, Hrubý, Vlček , Paukner, Volf, Slabý, Přibyl, Korous, Dupač, Kopec, Vejda, Homola, Růžička.

První třetina začala zostra. Hned ve druhé minutě dobře forčekoval Ivo Crhák. Vypíchl obránci Písku puk a následný nájezd s přehledem proměnil střelou mezi nohy Rauschera. Kometa hráče Písku nadále přehrávala a gólově svoji převahu prokázala v čase 14:53. Maša našel hezkou přihrávkou zpoza brány Jakuba Touška, který hezkou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Kometa nadále pokračovala v diktování tempa hry a vypadalo to, že si zbytek času z první třetiny už v poklidu uhlídá. Těsně před závěrem třetiny se ale dostali hostující Přibyl a Homola do úniku dva na jednoho. Ovšem Homola po přihrávce nedokázal prostřelit pozorného Baruse. Hosté se tedy nedokázali prosadit, a tak první dějství skončilo zaslouženou výhrou Komety 2:0.

Na začátku prostřední části hry se protlačil ke střele písecký Přibyl, jenž byl hodně vidět i v první třetině. Díky své robustní postavě dokázal pro své spoluhráče nejednou vypracovat šanci. Poté už ale začali opět diktovat tempo hry hráči Brna, když za ležícího Rauschera dotlačil puk bez problému Jakoub Touška. O dvě minuty později Kometa zvyšovala již na 4:0, když přesilovku dokázal opět zblízka zakončit Ivo Crhák. Čtvrtý obdržený gól byl dostatečným signálem pro Denise Rauschera, aby přenechal své místo v bráně svému náhradníku Danielu Přibylovi. Přesilovou hru se podařilo zužitkovat i Písku, když domácí brankář ztratil přehled nad kotoučem a volný puk zasunul z boku po zemi volný Daniel Homola. Chvíli po této brance krásnou přihrávkou našel domácí Nedvěd u pravé tyče stojícího Prokeše, který ovšem nedokázal z velkého úhlu rychlý kotouč usměrnit do brány Písku. V polovině zápasu hezkou akci domácích zakončil svým dnešním třetím gólem opět Jakub Touška, kterému přihrával Jakub Novák. V čase 35:33 zvyšovali Brněnští už na 6:1 díky přesné střele Libora Maši, jenž tak hezky zakončil únik dva na jednoho. A ten stejný hráč se za neuvěřitelných deset vteřin radoval znova, když si počínal důrazně před Doubkovou brankou. O necelou minutu později dokázal upravit skóre hostující Daniel Homola, který si v samostatném úniku hezkým blafákem položil Baruse a zasunul do prázdné brány. V této pro diváky líbivé třetině už další gól nepadl.

Poslední dějství začalo opět velkou šancí domácích. Beránek jel sám na Doubka, když ho nádhernou přihrávku z obranného pásma našel Bilčík. Na brankáře Písku se mu ovšem vyzrát nepodařilo. Hned v následující minutě projel pásmem domácí Ondrášek a přihrál Liboru Mašovi, který z bezprostřední blízkosti překonal hostujícího brankáře. Pro Mašu to byla v dnešním utkání již třetí branka. Před polovinou třetí třetiny se v dobrém světle prezentoval domácí brankář Filip Barus, když si dokázal poradit se třemi střelami aktivního Vlčka. V čase 51:15 zvýšil na 9:2 po přihrávce Nováka napříč útočnou třetinou Filip Ondrášek. Brankář byl na tuto kombinaci domácích krátký, ať se snažil sebevíc. Po tomto gólu se hra uklidnila a hrálo se zejména ve středním pásmu. Hosté zahrozili po chvíli z ojedinělého brejku dva na jednoho, avšak Baruse nepřekonali. Do další hezké akce hostí se dostával Volf, jehož střelu přes obránce opět vykryl brankář Komety. Domácí stále chtěli završit gólový účet na deset a Prokeš trefil bekhendovou střelou břevno písecké branky. Poslední velkou šanci na desátý gól měl za domácí ze středního pásma najíždějící Máša, jehož střela z mezikruží skončila na hrudi Doubka.

Kometa tedy v tomto jednoznačném, místy až exhibičním, zápase dokázala vysokým rozdílem přestřílet Písecké a nechat si doma všechny body. Střelecky se dařilo především Liboru Mašovi, jenž v této sezóně zaznamenal již devět branek v jedenácti zápasech.

Milan Vlk (HC Kometa): Jsem rád, že jsme po psychicky náročném týdnu odvedli solidní výkon, a hlavně , že jsme se střelecky prosadili, což u nás nebývá zvykem. Dva hráči dali hattrick, k čemuž jim gratuluji a jsem rád, že jsme to prostě odehráli od začátku až do konce naplno.

Pavel Hejl (IHC Písek): Zápas nám nevyšel už od začátku. Byli jsme pomalejší ve všech směrech. Soupeř byl agresivnější a rychlejší a proměňovali všechny šance, které si vytvořili po našich hrubých chybách. A proto ten zápas dopadl, tak jak dopadl.