Dorostenci už mají na poslední Liberec náskok pěti bodů!

Po cenném vítězství na ledě Znojma dokázali svěřenci trenérů Baďoučka a Šperla udržet na uzdě i kvalitní celek Přerova. Vydřený bod je o to cennější, že hosté figurují dokonce na druhé příčce v tabulce extraligové skupiny z Moravy. Písku se dařilo udržet s nimi krok po celý zápas a fotbalové skóre tak odpovídá vývoji. Kvalitní výkon opět předvedl reprezentační brankář Jakub Kovář, jemuž zdatně sekundoval i jeho protivník Slovák. Oba poprvé a naposledy kapitulovali ve druhé třetině. Nejprve to byli Moravané, kdo se radoval, krátce před polovinou hrací doby však srovnal bratr domácího gólmana Jan Kovář, jenž tak podtrhl aktivní působení svého útoku, kde hraje s Fořtem a Formánkem. Toto trio na sebe stále více strhává vedoucí pozici v produktivitě týmu. Za posledních pět zápasů nastřádali dohromady devět kanadských bodů.
Extraliga dorostu, 20. kolo, so 30.10.2004
Přerov
1:1
0:0, 1:1, 0:0
Branky: 28. Jan Kovář (Fořt) – 21. Luňák (Ryšánek, Bártek) Vyloučení: 6:5, navíc Ryšánek (PŘ) 10 minut OT Bez využití: střely na branku: 19:32
Písek: Jakub Kovář - Kašpar, Mazanec, Švácha, Šimoník, Heindl, Maršík - Kouba, Pešta, Bican - Jan Kovář, Formánek, Fořt - Moucha, Ondřej Jiřík, Karel Jiřík - Gába, Habart, Šafář
Po celé utkání se přece jen více měl co ohánět Jakub Kovář. Prvním, kdo jej řádně rozhýbal byl hned na začátku Luňák. Nabruslil na pravý kruh a poslal Kovářovi puk do horní části klece. Písecký mág vytěsnil ramenem. Zanedlouho se zase musel natahovat, aby nedovolil zasunout Bártkovi a v 11. minutě neutralizoval Macíčka, který se zničehonic zjevil osamocen před brankovištěm. Být na stadionu větší zima, gólman Přerova Slovák by jistě přimrzl ke své bráně, protože jeho první vážný zákrok přišel až krátce před přestávkou, kdy semaforem zlikvidoval nedůrazný pokus Karla Jiříka. Na oplátku se na samotného Mazance utrhlo duo Kundrátek – Gebauer, jejichž kombinace ale skončila jen nad horní tyčkou Kovářovy brankové konstrukce. Stejně tak, tedy až příliš vysoko, mířil i domácí Tomáš Maršík. První část tak sice skončila 3:15 na střely, ale bez branek…

…Zato ta druhá odstartovala v plné parádě. Už po šestnácti vteřinách od úvodního vhazování utekl Mazancovi u zadního mantinelu kotouč, jehož se zmocnil Bártek. Po výměně s Ryšánkem se do výhodné pozice dostal Luňák a ani Kovář už tváří v tvář přerovskému střelci situaci nezachránil. Napravil si však reputaci poté, co si kapitán hostí Menšík udělal ve středním pásmu slalom mezi žlutými kužely a tvrdě vypálil. Kovářova lapačka byla na místě. Odměnou za snahu mu byl vyrovnávající gól. Fořt zachytil rozehrávku přerovské obrany a přistrčil nejmladšímu z klanu Kovářů, Janovi. Jelikož Slovákovi bránil ve výhledu jeden z obránců, branková síť za ním se po Kovářově okamžité střele zápěstím rozvlnila. Nemuselo být vyrovnáno dlouho. Ještě v téže minutě za sebou zapomněl Maršík Bártka, jehož únik však dostal nepřesné zakončení.

Přerov se chopil iniciativy a začal ještě více hrozit. Kovář nemyslitelně vychytal Dvořáka se Švajdou poté, co se u jeho brankoviště po chybě v obranné hře ocitli čtyři Přerovští a pouze dva bránící hráči. Za okamžik útok Janáček, Luňák a Menšík reklamovali vstřelenou branku, ale hlavní rozhodčí se po konzultaci se svým brankovým kolegou rozhodl neuznat jejich snahu dotlačit Kováře i s pukem za brankovou čáru. O odpověď se postarali Jan Kovář s Formánkem a po nich i Pešta, který v přesilovce nadvakrát pálil mimo.

Hosté započali svižně i poslední dějství, když tentokrát Menšík prověřil Kováře už po dvanácti sekundách. Překonat Slováka se zase pokoušelo komando Kovář – Formánek – Fořt, ale postupně si na něm všichni vylámali zuby. V šestačtyřicáté minutě se nejprve zleva dokázal uvolnit Moucha, ale minul a hned po něm trefil Karel Jiřík břevno. Na oplátku ujeli Luňák a Freib, jejich řádění ale zastavil Jakub Kovář za asistence Šváchy. Poslední šanci na změnu stavu měl nedlouho před koncem Pavel Kouba, jenž však Slovákem vyražený puk pouze napálil do hrudi přerovského gólmana. I tak se ale domácí mohou radovat z remízy, která jim zajistila už pětibodový náskok před posledním Libercem.