Draci čtyřmi góly ve druhé třetině rozhodli o svém vítězství!

Dorostenci Písku po výhře nad Olomoucí nezvládli ve druhém dnu obrat o body stejně staré hráče Šumperka. Draci šli do vedení ve dvanácté minutě, kdy se přesně trefil Stanislav Tomiga. Písečtí však dokázali ještě před první přestávkou odpovědět a zásluhou Marka bylo vyrovnáno. V prostřední třetině se ale stříleli góly prakticky jenom hosté a postupem času si vyprodukovali patřičný náskok, který se jim podařilo udržet až do konce. Za písecké mužstvo odehrál kvalitní zápas první útok, který opět byl u dvou branek. Daniel Přibyl tak dokázal během dvojkola nasbírat pět branek a jednu asistenci. Další extraligové utkání čeká písecké mužstvo v pátek v Brně, v sobotu pak v Jihlavě.
Extraliga dorostu, 10. kolo, so 4.10.2008, Zimní stadion Písek
Šumperk
3:5
1:1, 1:4, 1:0
Branky a nahrávky: 19. Marek (Volf), 32. Přibyl (Homola), 41. Přibyl (Kopec) - 12. Tomiga S. (Štefan), 22. Piačka (Vachutka), 25. Kohout (Prokopec), 28. Vachutka (Pezda), 39. Fořt (Piačka, Vachutka). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 37:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.
Písek: Rauscher - Jáchym, Andrlík, Hřebíček, Turek, Kafka, Polata, Hrubý, Vlček, Paukner, Volf, Slabý, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Vejda, Homola, Růžička
Šumperk: Zelenka - Drábek, Fořt, Štefan, Soos, Navrátil, Gewiese, Prokopec, Kohout, Pezda, Holinka, Vachutka, Piačka, Tomiga J., Tomiga S., Drtil, Šenk
Do první střely v utkání se prosadili hosté a po devatenácti vteřinách hry si tak Rauscher připral svůj úvodní zákrok. Na druhé straně mohl proniknout písecký Marek, když šikovně překazil hostům rozehrávku, celá slibně vypadající akce ale skončila již na modré útočné offsidem. Ve čtvrté minutě se poprvé vylučovalo a po faulu šumperského Soos šli Písečtí do přesilovky. Ta se po chvíli proměnila ve dvojnásobnou, když nepovoleně v těsné blízkosti Zelenkovy branky zastavil Přibyla Piačka. V přesilovce v pěti proti třem domácí dlouho drželi soupeře v jeho obraně, do zakončení se ale dostal pouze Kopec, jehož prudkou střelu Zelenka bezpečně pokryl.

Když byli hosté kompletní vylučovalo se na straně Písku a za sekání si odešel odpočinout Paukner. Drakům se první přesilovka příliš nedařila a na Rauschrovu branku nevyslali hosté ani jednu střelu. Další početní převaha hostů již skončila gólem – Štefan našel dobře najetého Stanislava Tomigu a ten ranou do horní poloviny branky otevřel skóre – 0:1. Nebezpečně vypadala také další akce hostů, kdy do závaru před brankou vyslal tvrdý projektil Soos, Rauscher ale reflexivním zákrokem odrazil touš do rohu. Velká nevyužitá šance na straně hostů a jednoduchý gól na straně Písku, i tak by se dalo charakterizovat vyrovnání domácích. Marek napřed vyprovodil hostující obránce a blafákem nad beton Zelenky vsítil první gól Písku.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se hned v úvodu ocitl v nájezdu Přibyl a jeho zakončení zastavila až pravá tyčka Zelenkovy banky. Takřka stejná akce se opakovala také na druhé straně, kdy se sám před Rauscherem ocitl Piačka - jeho bekhendová klička nasměrovala kotouč za záda Rauschera a hosté opět vedli – 1:2. Netrvalo příliš dlouho a Draci odskočili do dvojbrankového vedení – Prokopec totiž našel zpoza branky Kohouta a ten se lehkou střelou po ledě nemýlil – 1:3. Písečtí byli v této fázi hry výrazně pod tlakem a z toho Šumperští těžili čtvrtou branku, kdy po přečíslení poslal puk za Rauschera Vachutka a upravil na 1:4.

V devětadvacáté minutě byl hostující Štefan tvrdě atakován a z ledu se zvedal jen hodně těžce s podporou spoluhráčů. Vylepšit nepříznivé skóre mohli domácí v přesilovce a to se jim posléze podařilo – elitní písecká formace vytvořila před Zelenkou obrovský tlak, který vygradoval nekompromisní střelou Přibyla pod horní tyčku – 2:4. Chvíli poté mohli Písečtí přidat také třetí branku, Zelenkovy ale pomohly dobře postavené tyčky. Nedáš – dostaneš, něco podobného se poté na ledě odehrálo. Hostům totiž z brejku vrátil průběžné tříbrankové vedení Fořt – 2:5.

Do třetí třetiny předvedli Písečtí parádní vstup a po čtrnácti vteřinách propasíroval puk mezi Zelenkovy betony opět Přibyl. Aktivní domácí mužstvo si vzápětí vynutilo přesilovku. V početní výhodě Jihočeši tlačili puk do branky, bezchybný Zelenka ale skvělými zákroky výrazně držel svůj tým. Poslední část utkání byla také ve svém dalším průběhu více-méně v režii domácích, Draci ale urputně bránili a skóre 3:5 již neměnilo svoji podobu. Hráči Šumperka tak, především díky povedené prostřední fázi, porazili Písek a od Otavy odjíždí s plným bodovým ziskem.

Milan Mazanec, trenér Písku: „My jsme si před utkáním jasně řekli, že nesmíme dělat chyby ani v drobnostech. Bohužel ale tyto drobnosti rozhodly zápas a soupeř z nich těžil rozhodující góly. Nebyly to ale branky, že by nás soupeř přehrával, naopak si myslím, že jsme byli aktivnější my, akorát jsme opět hodně šancí nevyužili. Myslím, že Šumperk může děkovat svému brankáři, protože ten předvedl několik skvělých zákroků. Celkově mě mrzí, že dobře hrála jenom jedna lajna a ostatní se nepřidali. Výkon mužstva byl velmi dobrý až ve třetí třetině, kdy jsme soupeře hodně tlačili a dobrých osmnáct minut mu nepůjčili puk.“

Leoš Minář, trenér Šumperka: „Možná domácí po výhře nad Olomoucí čekali, že bude zápas s námi jednodušší. Velké problémy nám dělala kvalitní první formace Písku, ale myslím, že kluci hráli více než hokejově a s velkým nasazením dokázali zápas vyhrát. Je to pro nás vydřené vítězství.“