Drama do poslední vteřiny a radost ze tří bodů!

Dorostenci Písku si po zápase se Vsetínem připisují důležité tři body! Po páteční prohře se Zlínem tak alespoň v sobotu dokázali svého soupeře přehrát. V utkání, ve kterém Písečtí ani jednou nepustili soupeře do vedení, vsítil první branku domácí Vlček. Valaši ale před polovinou utkání srovnali zásluhou Ondry. Také na Přibylův gól přišla ze strany Vsetína odpověď – ve dvojnásobném oslabení totiž ujel nejproduktivnější hráč Východočechů Horehleď a s přehledem vyrovnal. Na další dvě rychlé branky Písku Vsetínští dokázali zareágovat již pouze jednou, a tak Jihočeši těsně 4:3 vyhráli. Podařený zápas předvedl kapitán Daniel Přibyl, který se blýskl třemi asistencemi a gólem.
Extraliga dorostu, 16. kolo, so 25.10.2008, Zimní stadion Písek
Vsetín
4:3
1:0, 1:1, 2:2
Branky a nahrávky: 14. Vlček (Přibyl), 36. Homola (Přibyl), 46. Přibyl (Vlček, Andrlík), 46. Homola (Přibyl) - 24. Ondra (Kitzberger), 46. Horehleď, 49. Horehleď. Vyloučení: 10:13. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
Písek: Lehečka - Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Kafka, Hrubý, Vlček, Paukner, Slabý, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Vejda, Volf, Homola, Kloud, Pecholt
Vsetín: Sommer - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík, Studený, Synek, Ondra, Daněk, Kitzberger, Krucký, Kubát, Adámek, Horehleď, Podešva, Slováček, Kozák, Djorič, Kajaba
Na první přerušení se nemuselo dlouho čekat, ihned po vhazování totiž hosté zahráli puk na zakáz ané uvolnění. Do utkání vstoupili aktivněji Jihočeši a v polovině třetí třetiny Sommer zasahoval po střele Volfa. Hosté se ocitli v menší tísni a vše raději řešili vyhozením kotouče přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Na vsetínské straně se do střely dostal Kozák, jeho pokus od modré byl ale tečován a skončil vysoko nad Lehečkovou brankou. Na začátku šesté minuty si Písečtí po pěkné kombinaci vytvořili slibně vypadající šanci, Vlčkovu přihrávku zpoza branky Vsetína ale Přibyl umístil vedle. O minutu později ujel všem v brejku domácí Marek, tváří v tvář Sommerovi ale bekhendovou kličkou neuspěl.

K úvodní brance neměli daleko ani Východočeši – minutový závar před Lehečkovou brankou byl ukončen až vyhozením hráčů Písku přes všechny čáry. Zhruba v polovině úvodní části se poprvé v utkání vylučovalo - Vlček si pomohl držením a Vsetínští hráli přesilovku. Valaši se v početní převaze usadili v písecké třetině a založili přesilovkový vzorec. Nejnebezpečnější střelu vyslal od modré čáry Trška a Lehečkovi od održené branky pomohlo břevno. Nedáš – dostaneš, i tak by se dal nazvat moment, který poté nastal. Přibyl totiž obkroužil branku Vsetína, poté našel před brankou najetého Vlčka, jenž střelou k levé tyčce otevřel brankový účet – 1:0.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se vylučovalo na písecké straně a za hákování byl potrestán dvěma minutami Turek. V přesilovce byl blízko vyrovnání Horehleď, ve stoprocentní šanci ale mířil pouze do připravené náruče domácího gólmana. Poté ale hosté přece jenom udeřili – Kitzberger přihrál před branku Ondrovi, který přiklepnul puk za Lehečkovy záda – 1:1. Jihočechům mohl vrátit ihned po vhazování vedení Homola, Sommer mu ale efektivním zákrokem překazil všechny iluze. Hra nahoru – dolu brzy přinesla pro Písecké hrozivě vypadající šancí, když Lehečka v posledním okamžiku zastavil Podešvům pokus.

Ve dvaatřicáté minutě se ocitl v nájezdu na Lehečku Kajaba. Jeho zakončení ale bylo příliš zbrklé a nevešlo se do branky Písku. O mintu později se provinil faulem vsetínský útočník Podešva a pár vteřin poté poslal hosty do třech Trška. Dvojnásobná přesilovka domácího mužstva vrátila vedení na stranu Písku. V obrovském tlaku před brankou Vsetína si Přibyl položil gólmana hostů, poté přihrál Homolovi, po kterého nebylo složité puk zasunout do odkryté klece - 2:1. V závěru druhé části ještě hráli Jihočeši přesilovku, do vážnější šance se ale Mazancův výběr neprosadil.

Na začátku třetí třetiny se hostum naskytla dobrá šance k vyrovnání – domácí Kopec se totiž provinil faulem a Písečtí šli do čtyřech. Valachům ale chyběl patřičný důraz, a tak se domácí ubránili bez ujmy na výsledku. Následovala dvojnábobná početní převaha píseckého mužstva. Hrubá chyba na modré čáře ale vybídla do nájezdu vsetínského útočníka Horehledě a statný tahoun Vsetína nedal Lehečkovi sebemenší šanci – 2:2. Za remizový stav výběr Mazance dokázal rychle obpovědet a po šestnácti vteřinách vrátil píseckému mužstvu vedení kapitán Přibyl – 3:2. Bleskurychlá akce Jihočechů po vhazování znamenala po pěti vteřinách další změnu skóre – Přibyl nahodil touš na vsetínskou branku a Homola osamocený kotouč doklepnul za Sommerovy záda.

A brankové hody pokračovaly, nicméně tentokrát udeřili Valaši. Produktivní Horehleď se v devětačtyřicáté proháčkoval soupeřovou obranou a přesným zakončením pod horní tyčku vylepšíl skóre hostů. Necelé tři minuty před koncem byl vyloučen domácí obránce Andrlík a hosté si před přesilovkou vyžádali oddechový čas. Úrputná okupace Lehečkovy branky ale další změny na výsledku nepřinesla. Písečtí tak z důležitého souboje odcházejí jako úspěšnější a připisují si tři body.

Milan Mazanec, trenér Písku: „My jsme hráli disciplinovaně a po celou dobu utkání jsme vydrželi dělat pokyny, na kterých jsme se domluvili. Zápas i přes napětí a drama příliš hokejové krásy nepobral. Celkově jsem tedy spokojený a hráčům blahopřeji k vítězství.“

Luboš Janáček, trenér Vsetína: „Bohužel nejsme schopni většinu vyložených šancí proměnit. Stačí, když hrají v mužstvu soupeře tři nebo čtyři hráči kvalitně a máme potíže. Upozorňovali jsme hlavně na kvalitní první formaci, nicméně to nezabralo. Připadá mi, že si hráči mysleli, že bude Písek slabší a sám se porazí. Po vlažném začátku šli domácí do vedení a od té doby jsme prakticky jenom dotahovali. Do hry se vmísilo z naší strany hodně faulů a přesilové hry soupeře přinesly rozhodující branky. Naše koncovka byla velice špatná, nejsme schopni natlačit se do dorážky a dohrávat puky. Také post gólmana není ideální. Prostřídali jsme již tři brankáře a ani jeden z nich není schopen odchytat dvě utkání tak, aby tým podržel. Oproti jiných mužstvům nás ta tomto postu tlačí bota a to se pak promítne do zápasu, kdy dostaneme laciný první gól a psychika mužstva jde dolů. Přesně tak, jak tomu bylo i nyní v Písku.