Drama s lídrem skončilo těsnou porážkou!

V jedenatřicátém kole čekal písecké dorostence nelehký úkol. Do cesty se jim totiž postavila pražská Slavie. Tým, který se pohybuje v předních příčkách extraligové tabulky, ukázal svoji sílu hned v první dvacetiminutovce, kdy se poměrně hladce dostal do tříbrankového vedení. Písečtí pak raketovým startem do druhé části snížili na rozdíl gólu, hráčům Slavie se ale dělovkou Nováka podařilo navrátit dvojbrankové vedení. Druhá třetina byla pro hráče Písku povedená a svěřenci Mazance a Hejla nakonec dorovnali skóre na 4:4. V závěrečné části ale hosté využili své dvě přesilovky a Písečtí pouze reagovali gólem v poslední minutě z hole Bárty. Nakonec tedy Jihočeši se Slavii těsně 5:6 prohráli.
Extraliga dorostu, 31. kolo, so 13.12.2008, Zimní stadion Písek
Slavia Praha
5:6
0:3, 4:1, 1:2
Branky a nahrávky: 21. Homola (Paukner), 21. Radosta (Korous), 32. Přibyl, 36. Přibyl (Vlček, Homola), 60. Bárta - 10. Tomek (Muller), 12. Chlapík (Novák), 17. Tůma (Jaškin), 31. Novák (Muller, Hertl), 43. Hertl (Hellar), 50. Hellar (Jeník, Hertl). Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 20:28. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6, 5:6.
Písek: Lehečka - Jáchym, Pecholt, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Kafka, Hrubý - Vlček, Paukner, Slabý, Přibyl, Korous, Bárta, Radosta, Kopec, Volf, Homola, Růžička
Slavia Praha: Mouček (36. Dlouhý) - Šteiner, Jeník, Hruška, Rittig, Nedomlel, Semerád, Novák - Tůma, Muller, Hertl, Cikánek, Chlapík, Kotyra, Tomek, Vereb, Jaškin, Moravec, Kadlec, Hellar
Hned v prvních vteřinách sobotního utkání uzavřeli hráči Slavii Jihočechy před jejich brankou. Ani Veber, ani Tomek ale Lehečku nepřepvapili. Na začátku čtvrté minuty se poprvé vylučovalo – Tomek se provinil podražením a Písečtí si tak zahráli přesilovku. V ní toho domácí tým moc nevymyslel a pozorná obrana Slavie přečkala první oslabení bez ujmy na výsledku. Když byli hráči Slavie kompletní, nebezpečnou střelou zaměstnal od modré Lehečku Hruška, domácí gólman ale na jeho tvrdý projektil dobře viděl a ani tentokrát se tak skóre neměnilo. V desáté minutě přišla první branka utkání, když ležícího Lehečku pokořil Tomek – 0:1.

Ihned po obdržené brance mohli Písečtí zásluhou Vlčka vyrovnat, Mouček celou akci domácích ale dobře přečetl a podržel svůj tým. Nedáš – dostaneš, něco podobného se poté potvrdilo. Po Novákově střele se z dorážky prosadil Chlapík – 0:2. V polovině čtrnácté minuty se podruhé vylučovalo na straně hostů. Písečtí si v přesilovce vytvořili přesilovkou vzorec, kterým Pražany držely po dobu jedné minuty před Moučkem. Tomu všemu ale chybělo důraznější zakončení a tak ani druhá početní převaha Písku branku nepřinesla. Naopak hosté své vedení opět vylepšili. Souhra Jaškina a Tůmy skončila gólem druhého jmenovaného – 0:3.

Do druhé části měli hráči Písku skvělý nástup. V čase 20:28 vstřelil první branku Jihočechů Homola, o sedmnáct vteřin později přidal ještě druhý přesný zásah Radosta – 2:3. Písečtí rázem vycítili příležitost a ihned po vhazování mohl dorovnat skóre Přibyl, tentokrát byl ale Mouček na správném místě a nepřipustil tak další změny na průběžném výsledku. Ty mohly přijít na druhé straně, kde se v pěkné šanci ocitl útočník Slavie Moravec, bravurním zákrokem ho ale zastavil Lehečka. Na začátku sedmé minuty druhé části se poprvé vylučovalo na straně Písku a k menšímu trestu usedl Homola. Hosté byli ve své úvodní přesilovce aktivní, ani několik dobře sehraných akcí ale neskončilo v brance domácích.

Krátce po polovině utkání přidala Slavie čtvrtou branku – Novák přesnou střelou pod horní tyčku nedal Lehečkovi sebemenší šanci – 2:4. Ale ani Písečtí nezůstali pozadu – kapitán Přibyl totiž minutu poté vylepšil pro písecké mužstvo skóre – 3:4. Na konci čtyřiatřicáté minuty přišlo zbytečné vyloučení hostů, kteří hráli v šesti, čehož si rozhodčí dobře všiml. V přesilovce v pěti proti čtyřem Písečtí počtvrté udeřili – v závaru před Moučkem se nejlépe zorientoval kapitán Přibyl a zařídil vyrovnání – 4:4. Čtvrtý gól si vyžádal střídání gólmanů Slavie a místo Moučka se objevil hostující kleci Dlouhý. V závěru druhé třetiny ještě hráli domácí přesilovku, další změny na výsledku se ale ve druhé třetině nekonaly.

Na začátku třetí třetiny se domácí Hřebíček provinil faulem a hosté se tak ocitli v přesilovce. Ta nakonec skončila využita, když se přesnou ranou trefil Hertl – 4:5. V přečíslení ve třech proti jednomu mohli Písečtí srovnat, ani nadvakrát ale Dlouhého nepokořili. Poté se hostům naskytla dlouhá možnost dvojnásobné přesilovky, čehož Pražané využili. V čase 49:32 tak upravil skóre na 4:6 Hellar. Píseckému kádru se ještě v závěru sobotního klání povedlo zdramatizovat – Bárta se ocitl v průniku a střelou pod víko pětapadesát vteřin před závěrečnou sirénou snížil 5:6. V posledních vteřinkách ještě domácí volali po vyrovnání, ani jeden pokus ale neskončil za zády Dlouhého. S konečným výsledkem už neudělala nic ani bitka Pauknera a Hrušky, která se semlela na konci utkání za brankou Slavie. Jihočeši tak podlehli na svém ledě Slavii těsně 5:6.

Pavel Hejl, asistent trenéra Písku: „Soupeř začal lépe a šel do tříbrankového vedení. My ale nesložili zbraně a ze zabezpečené obrany jsme na začátku prostřední třetiny dali dva góly během pětačtyřiceti vteřin. To nás nakoplo do dalšího průběhu a já si myslím, že jsme si minimálně bod zasloužili.“