Drama se špatným koncem

Základní část ligy dorostu se přehoupla do své druhé poloviny a na ledě se tak setkali již podruhé soupeři z Písku a Kadaně. První zápas skončil jednoznačným vítězstvím hostí z jižních Čech 12:1 a něco podobného se čekalo i v domácím prostředí. Ovšem nejen že písečtí nerozdrtili své soky, ale navíc jim po ostudném výkonu přenechali dva body. Po ospalých dvou třetinách se probudili do kruté reality stavu 1:4 a na zvrat už bylo pozdě. Nelichotivý výsledek alespoň zkrášlil dvěma góly v závěru zápasu Miroslav Holec. Oběma úspěchům položil základ střelec třetí branky domácích Nikola Gajovský. Naši dorostenci nastoupili ve značně upravené sestavě navíc vedeni novým kapitánem. Céčko potřetí putovalo, tentokrát skončilo, snad nastálo, na hrudi bojovného střelce Martina Pangráce.
Liga dorostu, 16. kolo, pá 14.11.2003
Kadaň
3:4
1:3, 0:0, 2:1
Branky: 14. Gajovský (Maršík), 58. Holec (Gajovský), 60. Holec (Gajovský) – 4. Hrdlička (Kadlec), 5. Hynek (Chmel), 17. Kadlec (Hrdlička), 54. Neprášek (Pira) Vyloučení: 3:6 Využití: 0:0
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Maršík, Švácha, Všetečka, Šimoník – Pangrác, Ondrejec, Holec – Gajovský, Macháček (21. Aleš), Samek – Jiřík, Milec, Bican (ve 3. třetině hra stažena na dvě pětice: Všetečka, Švácha – Holec, Ondrejec, Gajovský a Jankovský, Klas – Pangrác, Samek, Jiřík)
Hosté se nikterak neostýchali cizího ledu a na písecké hráče udeřili už zpočátku aktivním forčekingem, který jim také vynesl dvě rychlé branky. Nejprve po buly obral o puk Jana Šváchu Martin Kadlec a po jeho střele dorážel nad ležícího Kováře Lukáš Hrdlička. Přesně za minutu unikl naší obraně Josef Hynek a rozsvítil červené světlo za naší bránou podruhé. Prvním, kdo se dokázal vymanit z křeče byl Nikola Gajovský pálící v osmé minutě z levého kruhu, avšak pouze do lapačky Rudolfa Tichého.

V minutě desáté dotlačil Martin Kadlec kotouč i s Kovářovou lapačkou za brankovou čáru, rozhodčí ale situaci posoudil správně a bez průtahů změnu skóre nepřipustil. Toho docílil až písecký Gajovský. Vybruslil od pravého mantinelu a uspěl střelou příklepem, která směřovala pod Tichého betony. V čase 16:00 se ale také napodruhé regulérně trefil hráč s číslem 16 Martin Kadlec. Za brankovou čáru prošla jeho nenápadná střela, kterou Jakub Kovář neviděl přes chumel před brankovištěm. Do šatny odcházeli písečtí zdrceni nečekaným výsledkem 1:3…

Druhá část byla jednou z nejnezáživnějších v letošní sezóně. Jediným zajímavým faktorem byly přesilovky na obou stranách, kdy na té naší předvedli své umění Samek, Jiřík a Pangrác a za hosty Hrdlička, Kadlec a Toman. Stav ale zůstal po dalších dvaceti minutách nedotčen.

Do závěrečné části postavil trenér Šperl opět vedle sebe drtivé trio Holec- Ondrejec – Gajovský a v polovině dějství stáhl hru na dvě pětice.

Proměnit mohl Holec sólový nájezd i Pavel Aleš nedotažený blafák a také Gajovský při přesilovce. Puk ale skončil znovu v naší síti, a to hned dvakrát. Napoprvé tam naštěstí doputoval až po hvizdu sudího, zapříčiněného postavením útočícího hráče v brankovišti, ale golfák Martina Nepráška už platil.

Se čtvrtým gólem jakoby se domácí zvedli. Hlavně první útok znovu předváděl akce, na které se čekalo celé utkání. Jejich snahu korunoval Miroslav Holec dvěma brankami. Dvě minuty před koncem překonal Tichého rychlou střelou nad lapačku a podruhé skóroval v čase 59:13. Nikola Gajovský objel bránu, pokoušel se přetlačit hostujícího brankáře a jím vyraženému kotouči ukázal cestu do sítě opět Holec. Písečtí začali pomýšlet na zvrat. Odvolali Kováře z brány a do boje nastoupili střelci Samek, Holec, Gajovský a Pangrác. I přes buldočí bojovnost ale puk za brankovou čáru neprotlačili a Kadanští si po závěrečné siréně mohli konečně oddychnout. Z horkého píseckého ledu si odvážejí zasloužené dva body.

Jediným světlým prvkem v sestavě domácích byl Nikola Gajovský. Po zápase, i přes zklamání, svolil k několika otázkám:

Jak bys zhodnotil zápas?
“Mě se hrálo celkem dobře, ale holt jsme nedávali góly z našich nájezdů.“
Byl jsi překvapený výkonem Kadaňských?
“Určitě, protože na to, že byli třináctí nebo dvanáctí hráli výborně, přistupovali k nám a my neměli dost prostoru.“
Zato váš výkon nic moc…
“No hlavně musíme víc bruslit, dávat si to a proměňovat šance. Taky máme zraněné tři hráče základní sestavy, což si myslím, že je také hodně vidět.“
To vedlo ke změnám v sestavě. Jak se tobě zamlouvaly?
“S Vencou Samkem a Honzou Macháčkem se mi moc dobře nehrálo, protože Honza tam lítal a nevěděl co má hrát.“
Nakonec jsi se vrátil k Mirkovi a Petrovi, to už bylo lepší?