Drsný mač se Salcburkem urvali šťastnější hosté

Těžký domácí zápas proti vyhlášené akademii rakouského Salzburku zvládli lépe hosté. Vyhrocený duel nabídl vyrovnané střetnutí a více štěstí na holích Red Bullus. Za Písek se trefili Stanislav Dosek, Lukáš Volf, Jakub Čížek a František Januška.
Příprava A-tým, 4. kolo, pá 27.8.2021, Zimní stadion Písek
IHC Králové Písek
EC Red Bull Salzburg II
4:6
1:2, 2:2, 1:2
IHC Králové Písek: Kříž (32. D. Novák) – Dudáček, Dvořák, Dosek, Turek, Hanus, F. Novák, Tampier – Sýbek "C", Volf "A", Šuhaj, Matějka, Čížek, Bednařík, Karbulka, Januška, Brož, Rod, Novotný.
EC Red Bull Salzburg II: Wieser (Schultes) – Lehmus, Schwaiger, Venier, Kanzig, Ettwein, Fischer, Krening, Pronin, Hengelmuler, Auer "A", Maier "C", Harnisch, Lipiansky, Gschliesser, Cernik, Purdeller, Heigl, Eham.

Písečtí hokejisté proti profesionální rezervě rakouského Salcburku rozhodně nezůstali pozadu. Jestli někde domácí tahali za kratší konec, bylo možná v počtu chybiček ve středním pásmu, ze kterých pramenila řada přečíslení. Skóre otevřeli domácí, když se z dorážky trefil obránce Stanislav Dosek. Jenže v deváté a desáté minutě otočili skóre Krening a Auer.

Překvapivé srovnání přišlo těsně po první pauze. Po přistrčení od Turka ujel sám v oslabení Lukáš Volf, který povedeným blafákem upravil na 2:2. Stěžejní pasáží se ukázala ta kolem poloviny zápasu. Slepené góly Kanziga a Maiera vrátily hostům vedení, tentokrát už dvoubrankové.

Písek znovu korigoval stav v oslabení. Tentokrát ujel do úniku novic v sestavě Jakub Čížek, který povedeným blafákem napodobil svého spoluhráče Volfa a rozjásal domácí fanoušky. Vyrovnaný duel se hrál až do poslední desetiminutovky. V té se to hemžilo ostrými střety a emocemi. Místo píseckého vyrovnání ale hosté zvládli zásluhou Kreninga a Kanziga rozhodnout zápas. Sympatický výkon Králů v závěrečné přesilovce podpořil mladík František Januška, když z dorážky snížil na 4:6.

Ohlasy trenérů

Fotogalerie

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy