Druhá třetina rozhodla o tom, že body zůstanou na Moravě

Dorostenci Písku mají za sebou další kvalitní zápas, v hale Rondo ale nakonec na body nedosáhli. Soupeřem píseckému týmu byla brněnská Kometa a i když první trefu utkání zaznamenali Jihočeši, další průběh patřil až do závěrečné dvacetiminutovky Kometě. Brňané totiž vstřelili pět branek a vytvořili si luxusní náskok. Písek ještě v závěrečném dějství snižil na rozdíl dvou branek, Kometa si ale v posledních minutách výhru pohlídala. Extraliga staršího dorostu má své další kolo na programu již v pondělí a písecké mužstvo čeká utkání v Havířově.
Extraliga staršího dorostu, 44. kolo, so 20.2.2010
Kometa Brno
6:4
1:1, 4:0, 1:3
Branky a nahrávky: 10. Horehleď (Pospíšil), 22. Buhaj (Horehleď), 27. Horehleď (Koukal), 35. Fúzik (Beránek, Buhaj), 37. Pospíšil (Zbořil, Horehleď), 42. Horehleď (Pospíšil) - 3. Vlček (Homola), 41. Homola (Hrubý), 47. Homola (Turek), 53. Homolka (Jirků). Rozhodčí: R.Volf - J.Lošťák, M.Pospíšil. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:4.
Kometa Brno: Barus (od 53 min. Jekel) - Sedlák, Bilčík, Máša, Dujsík, Koukal, Šidák, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Horehleď, Beneš, Beránek, Zbořil, Buhaj, Vašíček, Boček, Crhák (C), Fusek, Fúzik
Písek: Lehečka (od 35 min. Doubek) - Jirků, Andrlík, Pícha, Turek, Kubec, Kafka, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Ciboch, Reiniš, Korous, Radosta, Hanus, Volf, Homola (C), Bernad, Souček, Homolka

Začátek utkání se nesl v nervózním duchu. Určitě alespoň ze strany Komety, která dva týdny nehrála a na ledě to bylo znát. Naopak Písek se ve včerejším zápase stihl do jisté míry rozehrát a možná i to mu pomohlo k poměrně brzkému vedení. V polovině třetí minuty totiž Filip Vlček jemně tečoval střelu Homoly a branka byla na světě. Od té doby se pomalu začínala rozjíždět i Kometa.

Zlepšení potvrdila až v desáté minutě, ale hned brankově. Petr Horehleď si otevřel dnešní střelecký účet poté, co z levého kruhu propálil Lehečku pod rameno. Hned po brněnském vyrovnání se do velké šance řítil Zbořil, ale přestože Lehečku položil, písecký brankář ještě zvládl jeho střelu či přihrávku na poslední chvíli zastavit betonem. Zbytek první části už se nesl spíše ve jménu vyloučených hráčů, než nějakých zajímavých gólových situací.

Hned na začátku druhé části Kometa ukázala, že by v dnešním zápase chtěla brát všechny tři body. Tomáš Buhaj ujel po levém křídle a těsně po projetí modré čáry napřáhl ke střele příklepem, kterou poslal přesně nad levý beton Lehečky.

Následoval segment hry, kdy byli vyloučeni tři hráči. A při hře čtyři na čtyři udeřila Kometa potřetí. Do nebezpečné vzdálenosti před Lehečku se dostal osamocený Petr Horehleď a s klidem poslal puk do pravé šibenice na bližší tyč.

Také hosté dostali šanci na to, aby ve druhé části skórovali. Jako první ji měl Homolka, který zachytil Horehleďovu přihrávku v obranném pásmu Komety a bekhendem pohotově střílel po ledě. Mířil sice dobře do protipohybu Baruse, ale puk proklouzal pár centimetrů od levé tyče.

V této době se však spíše dopředu tlačila už s velkou chutí hrající Kometa. Fúzik vybídl ke skórování Dittricha, který si udělal z obrany útočný výlet, ale sám z levého kruhu Lehečku neprostřelil, i když tomu moc nechybělo. Ve třicáté páté minutě tlak Komety vrcholil. Pavel Pospíšil nejprve od modré čáry zamířil příklepem z role falešného obránce těsně vedle levé tyče, ale chvíli po něm už se prosadil Jakub Fúzik. Ten si ve středním pásmu krásně vyměnil puk s Romanem Beránkem, díky čemuž získal velkou rychlost a následně, opět už s pukem na holi, se protáhl přes dva zkoprnělé obránce hostí až před Lehečku, kterého překonal bekhendovým blafákem.

To byl pro Víta Lehečku v bráně Písku jasný signál k tomu, aby přenechal své místo Davidu Doubkovi. Ten se moc neohřál a musel znovu lovit puk z písecké sítě. Paradoxně domácí špatně vystřídali a na ledě zůstali dva útočníci trošku déle. Jedním z nich byl Zbořil, který za bránou změnil směr jízdy a hned na to nahrál do brankoviště Pavlu Pospíšilovi, který se v takových situacích cítí jako ryba ve vodě. Jeho střela mezi nohy Doubka znamenala pro Kometu po dvou částech čtyřbrankové vedení.

Jenže hned na začátku poslední části přišlo bleskurychlé snížení Píseckých. Daniel Homola v přesilové hře překonal již ležícího Baruse – 5:2. Hosté se vrátili do hry a bylo jen na nich, jestli je snižující branka nakopne k velkému boji.

Naneštěstí pro hosty si slovo dnes potřetí vzal Petr Horehleď, který nepřesnou kličkou završil hattrick. Puk totiž přes nepovedenou kličku brankáři projel mezi nohama do brány.

Gólostroj však nepřestával a byl to Písek, kdo byl na řadě. Daniel Homola jako správný kapitán snížil znova na tříbrankový rozdíl, když puk doklepl kolem betonu ležícího Filipa Baruse. To už bylo možná v době, kdy domácí brankář čekal na to, až se Pavel Jekel obleče do výzbroje, aby ho mohl pro zranění vystřídat. Čekání však bylo příliš dlouhé a přišel další gól. Tentokrát Barus nestihl natáhnout beton k druhé tyči poté, co David Homolka objel domácí svatyni a krásně zužitkoval druhou hostující přesilovou hru – 6:4. Hned po této brance se domácí brankář dočkal střídání a Pavel Jekel ho nahradil a prožil svůj první zápas za starší dorost. Dvojka mladšího dorostu si pro písecké hráče schovala pár parádních zákroků a nejlepší předvedla proti střele Radka Volfa, který střílel příklepem z mezikruží.

Přestože Kometa po druhé části jasně vedla, možná i kvůli lapáliím na postu brankáře dovolila Písku utkání zdramatizovat. Písek tak nakonec z Brna sice body neodváží, ale za výsledek se stydět nemusí. Pro Kometu dnešní výhra znamenala pátou v řadě a byla nejlepší přípravu na pondělní utkání se Vsetínem, který jasně kraluje skupině B.

Milan Mazanec (IHC Komterm Písek): Prvních deset minut se nám povedlo. Ustáli jsme tlak a hráli jsme slušně. Pak i přesto, že jsme neplnili věci, co jsme chtěli, jsme ustáli zbytek třetiny a skóre po ní bylo 1:1. Soupeř nás v ní výrazně přestřílel. To jsme však trošku čekali, kvůli tomu, že jsme hráli na hřišti menších rozměrů. Byla to pro nás novinka, nejsme na to zvyklí. Střelecky byl soupeř lepší i ve druhé části. Jenže prohráli jsme si ji sami spíše individuálními chybami. Kometa potrestala všechny naše chyby, kterých jsme se v ní dopustili. Do poslední třetiny jsme kompletně změnili sestavu a nechali jsme hrát lavičku. Ukázalo se, že mužstvo se zmotivovalo aspoň ke zdramatizování zápasu. Plnili jsme si všechny povinnosti, byli jsme aktivní s kotoučem. Myslím, že to celkový dojem z toho zápasu vylepšilo.

Milan Vlk (HC Kometa Brno): Protože bylo odloženo naše včerejší utkání v Havířově, byl to pro nás první zápas po čtrnácti dnech. Podle toho také první třetina vypadala. Na rozdíl od soupeře jsme nebyli rozehraní. Ve druhé třetině se výkon zvedl, hlavně co se týká střelecké úspěšnosti. Mrzí nás komplikace z poslední třetiny, kdy se zranil brankář Barus. Protože byl nemocný i Tomáš Vrba, museli jsme povolat Jekela z mladšího dorostu a držet Baruse v bráně až do čtrnácté minuty. Jekel pak chytal dobře. Pochytal, co mohl a nepustil žádnou branku. Přesto to prostě byla komplikace. Navíc se nám ve druhé třetině zranil Koukal a na začátku poslední třetiny ještě Buhaj. Takže místo toho, abychom hráli na čtyři lajny a šetřili síly, jsme museli hrát na tři. I přes tato zranění jsme zápas dohráli dobře. Týmu k vítězství gratuluju.