Druholigová příslušnost zachráněna! Písek deklasoval Hronov!

Byl to právě Hronov, u kterého započala černá série Písku. Dnes ale proti Hronovu Písek zrušil proherní kletbu a předvedl parádní týmový výkon, který přinesl vysoké vítězství 8:4. Jihočeši se tak po dnešku již nemusí otáčet za sebe, neboť je jasné, že Písek se již nepodívá na poslední tabulkovou příčku. Krále teď čeká týdenní hokejová pauza. Svěřenci kouče Mazance se na ledě objeví až za týden v Benátkách nad Jizerou.
2. liga - Západní konference 23/24, 8. kolo, so 17.2.2024
IHC Králové Písek
HC Wikov Hronov
8:4
4:0, 2:1, 2:3
Branky a nahrávky: 4. Volf (Radoš, Matiášek), 16. F. Kolář (Volf, Radoš), 19. Matiášek (F. Kolář, Radoš), 20. Koupal (F. Petrásek, Tolar), 30. Matiášek (Volf, Pechlát), 39. Koupal (F. Petrásek, Pouzar), 44. Volf (Matiášek, Vajner), 57. Vajner (Matiášek, Volf) – 26. Lederer (Vaňkovský), 50. D. Straka (T. Hynek, Lederer), 52. Beneš (Plíšek, M. Hájek I), 59. T. Hynek. Rozhodčí: Jílek – Tuháček, Uhlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 178. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:3, 8:3, 8:4.
IHC Králové Písek: Korytar (I. Svoboda) – Radoš (A), Vajner, Pavlát, J. Turek, Velíšek, Tolar, Čunát – Matiášek, Volf (C), F. Kolář – Koupal, Pouzar, F. Petrásek – Vá. Brož, Hollar, Pechlát – Sládek.
HC Wikov Hronov: Pittr (21. Malychin) – Táborský, Rubáček, Kopecký, Ondruš, M. Veselý, Voňka (A) – Plíšek, Murtazin, Beneš – D. Straka, Lederer, T. Hynek – M. Hájek I (C), Popitič, Vaňkovský (A).

První třetina patřila jednoznačně a bez debat domácím. Písek otevřel skóre ve čtvrté minutě zásluhou Lukáše Volfa. Poté bylo až do závěrečných pěti minut ticho, ale pak to Králové rozbalili. Z pravé strany se prosadil Filip Kolář. Písecký tlak dokázal přetavit v gól Jan Matiášek a půl minuty před koncem upravil na 4:0 centr Martin Koupal, který uklízel touš do odkryté svatyně.

Písek vstoupil do druhé periody v obrovském tempu, avšak po pěti minutách převzal iniciativu Hronov, který se taktéž prosadil. Za Korytarova záda dostal kotouč Jan Lederer. Čtyřbrankové vedení si ale domácí vzali zpět v polovině utkání, když Volf vybídnul Jana Matiáška, který vykoupal hronovského chytače. V závěru prostředního dějství využili domácí přesilovou hru. Za brankovou čáru dotlačil kotouč Martin Koupal.

Králové ani ve třetí periodě nepolevili a sedmý gól přidal Lukáš Volf. V poslední desetiminutovce ovšem hosté dvakrát udeřili. Nejprve překonal píseckého brankáře David Straka a posléze Michal Beneš, který využil přesilovou hru. Z přesilové hry udeřilo i domácí mužstvo – konkrétně Stanislav Vajner, jehož projektil od modré čáry se zastavil až v síti. V poslední minutce utkání se prosadil ještě Hronov, když samostatný úprk zužitkoval Tomáš Hynek.