Druhý zápas vyšel juniorce lépe

P í s e k - Ve druhém přípravném utkání juniorů se písecké mužstvo střetlo s týmem HC Vajgar Jindřichův Hradec. Zatímco Písek hrál již druhý zápas, Jindřichův Hradec nastoupil na led poprvé. V utkání se nejvíce ukázal písecký hráč Javůrek, který dvakrát skóroval a dvakrát nahrával na gól. V utkání se také blýskl brankář Jindřichova Hradce Daniel Krásný, i když tak výsledek nevypadá, právě Daniel Krásný zachránil soupeře před větší porážkou.
Přípravné zápasy juniorů, přípr., út 12.8.2008, s.n.o.p. aréna Písek
Jindřichův Hradec
8:7
2:1,4:3, 2:3
Branky a nahrávky: Javůrek (Křišťan), Bernad (Sýbek), Vácha (Jícha), Vácha (Koloušek), Čáp (Javůrek), Javůrek (Kodad), Čáp (Javůrek), Silbernágl (Ingriš), Bendík, Babka, Dušek (Skriner), Körner (Schmidt, Bendík), Körner, Schmidt (Babka), Schmidt (Bendík)
Písek: Doubek-Kroupa, Silbernágl, Ingriš, Tajbl, Srb, Křišťan, Javůrek, Kavlík, Kučera, Kodad, Dvořák, Bernad, Sýbek, Kotrba, Miňha, Vácha, Čáp, Jícha, Koloušek
Jindřichův Hradec: Krásný-Pospíchal, Širhal, Dušek, Kortán, Slavík, Grochal, Koller, Prokeš, Körner, Bendík, Schmidt, Miler, Janeček, Vodička, Bryol, Babka, Kubin, Skriner
Hned na samém počátku hry se do útoku dostali písečtí hráči a jeli dokonce nájezd 2 na 1, ale bohužel skvělý brankář Vajgaru tuto střelu vychytal. Možná i díky této šanci se Písek dostal do velkého tlaku, z kterého ještě nic nevytěžil. Tlak otupilo až vyloučení Davida Čápa za podražení. Hráči z Jindřichova Hradce se dostali do menšího tlaku a střelu od modré musel vychytat písecký brankář Doubek. Díky faulu na píseckého hráče se hrálo 4 na 4, ale během této části nic nepadlo, protože hra byla trochu rozháraná. Jen co se oba hráči vrátili na led, tak se Písek dostal do tlaku. Na brankáře Vajgaru padalo spoustu dobrých střel, ale nikdo zatím nedokázal prorazit vajgarskou zeď mezi tyčemi. Druhá písecká přesilovka nedopadla vůbec dobře. Písecký gólman vychytal jednu střelu a pak hned chtěl rozehrát, jenže si nevšiml jednoho hráče z Jindřichova Hradce a ten puk dostrčil do písecké branky ve vlastním oslabení. Brzy poté Písek jel nájezd 3 na 1, ale nepovedla se přihrávka a nebylo z toho nic. Ale obrovský písecký tlak hráči Vajgaru moc dlouho nevydrželi a Písek konečně vstřelil svou první branku. Po tomto gólu byli písečtí na koni. Jeden z píseckých beků se prokličkoval mezi všemi hráči Vajgaru až k zakončení, ale tam se opět předvedl gólman z Jindřichova Hradce. Díky velké snaze se mužstvo Písku dostalo v poslední minutě do vedení. Gól vstřelil Jakub Bernad.

Jen co se ve druhé třetině Písek dostal k puku, tak skóroval Matěj Vácha a zvyšoval skóre na 3:1. Po dobrém zákroku brankáře z Jindřichova Hradce se Vajgarští hráči dostali rychle do protiútoku a v čase 23:40 Vajgar snižoval na rozdíl jediného gólu. Po buly se do tlaku dostali hráči Vajgaru a před vstřelením vyrovnávací branky zachránila písecké mužstvo tyčka. Ale štěstí Písku moc nevydrželo. Po zazmatkování obránců se dostal do nájezdu hráč Jindřichova Hradce a lehce i díky menší chybě gólmana vstřelil vyrovnávací gól. Potom se Písek dostal do brejku a ze samostatného nájezdu těžil opět Matěj Vácha. Díky tomuto gólu si Písek vytvořil obrovský tlak, ve kterém byla každých deset sekund gólová šance, ale nic z toho nebylo. Zatímco Písek v první třetině nevyužil šanci 3 na 1, tak Vajgar využil stejnou možnost ve druhé třetině a srovnával na 4:4. V posledních 2 minutách se Písku podařilo ještě dvakrát skórovat a tak byl výsledek po druhé třtině 6:4.

Začátek třetího dějství patřil nezvykle mužstvu z Jindřichova Hradce. Rychlým gólem snížili na 6:5. Potom se puk náhle objevil přibližně 3cm od brankové čáry Písku, ale pohotový gólman Písku skvěle zakročil. Vajgarští hráči se dostali do tlaku a opět srovnávali skóre na 6:6. V této třetině se hodně dostával do šancí Jindřichův Hradec a díky svému tlaku se mohl radovat ze vstřelení již sedmé branky. Ale to bylo vše co Jindřichův Hradec v tomto utkání udělal. Písek se dostal do tlaku a svým druhým gólem vyrovnával David Čáp. Písek se stále držel v tlaku a díky tomu se z dalšího gólu mohl radovat Milan Silbernágl, který ustanovil konečný stav 8:7.

trenér Písku Miroslav Krupka:Z dnešního zápasu nás těší jen vítězství, jinak se stále ještě objevilo mnoho chyb, za něž jsme inkasovali zbytečné góly a také spousta zahozených vyložených šancí. Ve dvou zápasech 17 obdržených branek je docela příliš. Což svědčí o špatné obranné činnosti jak útočníků tak obránců.