Extraliga klepe na dveře!

Písečtí dorostenci si ve dvaatřicátém kole s chutí zastříleli a devítibrankovým přídělem zaskočili Strakonice. Domácí poprvé udeřili v první minutě, kdy se přesně trefil Durčák. Úvodní třetina dohromady přinesla čtyři branky, o další dvě se postaral bývalý hráč Strakonic Jakub Dvořák a jednou se prosadil Bernad. Brankové hody pokračovaly i nadále a tak ve druhé třetině přidali Písečtí další čtyři branky. Dvěma góly se v utkání blýskl útočník Radek Volf, svoji příležitost dostal mezi tyčemi jinak náhradník Lehečka. Další zápas čeká dorostence následující neděli, kdy se ve s.n.o.p. Aréně představí od 16ti hodin kádr Kozlů z Kolína.
Liga dorostu , sk. B, 32. kolo, ne 17.2.2008, Zimní stadion Písek
Strakonice
9:0
4:0, 4:0, 1:0
Branky a nahrávky: 1. Durčák (Kodad), 3. Bernad (Dvořák J., Kučera), 8. Dvořák J. (Bernad, Homola), 20 Dvořák J. (Bernad, Kodad), 26. Volf (Michálek), 39. Volf (Paukner, Tobolič), 39. Bernad (Homola, Kučera), 39. Přibyl (Andrlík), 50. Přibyl (Dvořák M.).
Rozhodčí: Mertl S. - Mertl J., Knor.
Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 140.
Písek: Kantor (29. Lehečka) - Kodad, Kučera, Bernad, Homola, Tobolič, Dvořák M., Durčák, Mašek, Přibyl, Andrlík, Michálek, Dvořák J., Kastner, Volf, Marek, Paukner, Vlček
Strakonice: Doubek (30. Vondráček) - Major, Diviš, Šrámek, Škoda, Žemlička, Tetour, Pitel, Kuncipál, Hrubý, Hřebíček, Šavrda, Andrle, Vajshár, Bostl, Kubů, Šochman, Košta, Kurečka
V úvodu nedělního derby Kodad perfektně „namazal“ Durčákovi a ten po čtyřiačtyřiceti vteřinách zápasu otevřel skóre – 1:0. O minutu později se v podobné situaci objevil Volf, jeho nepřesná rána ale nemířila mezi tyče. V čase 2:23 se měnilo skóre podruhé – Jakub Dvořák našel dobře najetého Bernada a ten se střelou mezi betony nemýlil – 2:0. Domácí hráli v jasné převaze a dělali si s posledním celkem tabulky, co chtěli. O drzý průnik se pokusil strakonický Vajshár, obránce Mašek jej na modré čáře zkrotil tvrdým bodyčkem. Písečtí zavřeli soka do třetiny a hra před Doubkem připomínala přesilovku, nicméně z ní branka nepadla. Na konci osmé minuty se ale skóre přece jenom upravovalo – proti svému bývalému klubu se prosadil Jakub Dvořák – 3:0. Stejný hráč byl také u další písecké šance, tentokrát ale mířila jeho střela švihem nad Doubkovu branku. V polovině jedenácté minuty si jeden z prvních zákroků připsal také Kantor, když výborně vykryl nájezd Šrámka. Závěr dvanácté minuty přinesl první píseckou přesilovku a zároveň úvodní vyloučení v utkání. V početní výhodě lídr celé soutěže i přes obrovský přetlak v hostující třetině neúřadoval. Adept na spadnutí působil na píseckém kluzišti hodně zakřiknutě a také výkon, který předváděl, byl pod dojmem velkého respektu. V sedmnácté minutě fauloval Andrlík a Písečtí šli na dvě minuty do oslabení. To pro ně nebylo nikterak náročné a po většinu času drželi kotouč na hokejkách. Když se Andrlík vrátil na led, dokázali Písečtí ještě před první přestávkou zvýšit, když Jakub Dvořák přidal svůj druhý zásah v utkání – 4:0.

Druhá část utkání začala ve sníženém počtu hráčů na obou stranách. Při hře ve čtyřech strakonický Žemlička poslal puk přes všechny čáry a pískalo se zakázané uvolnění. Kapitán Strakonic Major se snažil překvapit Kantora, jeho kličku do brankoviště ale gólman Písku dobře přečetl. Po odpískání si Andrle neodpustil nečistý zákrok a obdržel dvouminutový trest za hrubost. V přesilovce Písku byl blízko páté branky Bernad, nedokázal ale těžký pas sklepnout do branky. V čase 25:39 se Písečtí popáté radovali, autorem gólu se stal Volf. O pár vteřin později se vydal na výlet do třetiny soupeře obránce Kodad, jeho střelu švihem Doubek podržel do odpískání v rukavici. Blízko hattricku byl v devětadvacáté minutě Jakub Dvořák, když se sám ocitl před Doubkem, jeho rána ale mířila pouze do hrudi gólmana Strakonic. Během třicáté mnuty došlo na obou stranách ke střídání brankařů. Parádní akci předvedla dvojice Vlček – Přibyl, když na konci přečíslení Vondráček jen taktak vykryl Přibylův příklep. O chvilku později měl na hokejce šestou branku Durčák, jeho dorážka se ale zastavila o levou tyčku hostující branky. Nápor pokračoval a Paukner z metru prázdnou klec přestřelil! Z píseckého tlaku vyústila na začátku sedmatřicáté minuty přesilovka. Toboličovo zakončení ještě Vondráček vychytal, dorážku Volfa nikoliv. V devětatřicáté minutě padly ještě další dvě branky – u první byl Bernad a u druhé Přibyl.

V úvodu třetí třetiny pokračovala více než minutová početní výhoda domácích. Přesilovkový vzorec kolem Vondráčkovy branky přinesl střelu Durčáka, Vondráček ji ale dobře viděl a nebyla pro něho těžkým soustem. Nepovolený zákrok Kučery poslal písecké mužstvo na dvě minuty do čtyřech. Strakoničtí opět nehýřili aktivitou a svou přesilovku sehráli ve větší míře v obranné části. V osmačtyřicáté minutě fauloval v pásmu hostů Durčáka strakonický Šrámek a šel na dvě minuty pykat. V oslabení využil zaváhání píseckých obránců Major, v nájezdu proti Lehečkovi bekhendem neuspěl. Nedáš – dostaneš, tak přesně to se poté potvrdilo a poté co Strakoničtí nevyužili nájezd, přidal devátou branku IHC Přibyl – 9:0. Ve čtyřiapadesáté minutě se Písečtí hodně přiblížili desáté brance, závar před strakonickou brankou ale nakonec gól zaokrouhlující skóre nepřinesl. V pětapadesáté minutě si domácí zahráli proti pravidlům v šesti a nabídli hostům dvouminutovou početní výhodu. Šrámkův útok zahnal domácí čtveřici do obrany, nicméně snížení se Strakoničtí nedočkali. Když byli Písečtí kompletní, přihrál Durčák do jízdy Přibylovi, jeho zakončení jen těsně mihlo pravou tyčku hostující klece. V závěru ještě Písečtí zkoušeli prolomit hradbu k dvojciferné hodnotě, nicméně se jim to již nepodařilo. Dorostenci Písku smetli na svém ledě poslední celek tabulky 9:0!

Milan Mazanec, trenér Písku: „Já jsem rád, že jsme konečně vyhráli výrazněji, i když to vyplynulo z odrazu hry na ledě. Drželi jsme kotouč na holi, dokonce bych řekl, že jsme více využívali šance než jindy a to rozhodlo o výsledku. Oba brankaři si „něco chytli“ a Lehečka dokázal, že je schopen naskočit, když bude potřeba.“