Generálka před derby nevyšla, Benátky přestřílely Krále

Jihočeši si připisují do ligové tabulky další porážku, když na domácí půdě nestačili na Benátky nad Jizerou. Do třetí třetiny se sice šlo za nerozhodného stavu, ale zkušenost a klid v zakončení na straně Benátek byla znát. Na střeleckou listinu se zapsali Koupal, Hollar a Pouzar.
2. liga - Západní konference 23/24, 7. kolo, so 14.10.2023
IHC Králové Písek
HC Benátky n.J.
3:5
1:0, 2:3, 0:2
Branky a nahrávky: 4. Koupal (Radoš), 28. Hollar (J. Turek, M. Novotný), 34. Pouzar (Radoš) – 28. J. Dvořák (Klodner), 30. Martínek (Havlas, J. Dvořák), 31. Hozák (Řepík), 41. Jankovský (Zumr, Antoš), 59. Šafránek (Řepík, Klodner). Rozhodčí: Jílek – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5.
IHC Králové Písek: Kříž (Císař) – Kurfürst, Hanus, Radoš (A), Vajner, Šilhán, J. Turek, Pavlát – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Pouzar, Koupal, Hracholski – Vá. Brož, Hollar, Ženíšek – M. Novotný.
HC Benátky n.J.: Brázdil (Šuhájek) – Lytvynov, Antoš, Kliment, Klodner, V. Čížek, M. Němeček – Řepík, Šafránek (C), Hozák (A) – Martínek, Havlas (A), L. Kučera – Plíšek, Zumr, Jankovský – J. Dvořák.

Písek vstoupil do utkání aktivně, což bylo vidět hned v samotném úvodu, když Radošovu střelu od modré čáry úspěšně tečoval Martin Koupal. V dalším průběhu první třetiny byl vidět především kanonýr Rousek. Nejprve přesně přihrál na Koupala, ale tomu se nepodařilo překonat zkušeného brankáře Brázdila. Dvě minuty před první sirénou se opět blýskl Rousek jako nahrávač, když skvěle pobídl Matiáška, který z mezikruží vystřelil. Střelu vyrazil brankář hostů před sebe, ale jako první u puku byl kapitán Volf, jenž se pokoušel dorážet. Blýskl se ale již zmiňovaný Brázdil, který zabránil jasné gólovce.

Do druhé třetiny už Benátky vstoupily lépe a vypracovaly si několik zajímavých příležitostí. O vyrovnání se postaral Jan Dvořák, který pláchl po pravé straně. Vzápětí ale byl Písek opět ve vedení, když Novotného pokus tečoval Tomáš Hollar. To ale nebylo všechno, neboť po chvilce se dvakrát prosadili hosté. Nejprve procpal touš za brankovou čáru Viktor Martínek a poté se dostali do přečíslení Dominik Řepík a Jiří Hozák. Králům se ale podařilo ve druhé části ještě srovnat zásluhou Jaroslava Pouzara, který se uvolnil a střílel na bližší tyč.

O vítězi tak musela rozhodnout třetí třetina, kterou si naprosto podmanili hosté. Neodehrála se ani první minuta ze závěrečné periody a už Benátky vedly. Nenápadná střela Václava Jankovského skončila v síti. Písek se s přibývajícím časem dostával do šancí, avšak Brázdil v brance byl k nepřekonání. Jihočeši to v závěru zkoušeli bez brankáře, ale kapitán hostů David Šafránek trefil přes celé kluziště prázdnou klec a bylo vymalováno.

Již ve středu čeká na Krále těžké utkání, neboť přijede rival z Tábora. Jihočeské derby vypukne v 18:00!

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to těžké utkání proti kvalitnímu soupeři. Řekl bych, že ve třetí třetině Písku docházely síly, čehož jsme využili a vstřelili rozhodující branku. Konečně jsme dali více než dva nebo tři góly. S tímto je spokojenost. Kluci si výhru za přístup v tréninkách a za výkony z posledních zápasů zasloužili. Tímto jim gratuluji a doufám, že takto budeme pokračovat.