Heroický výkon ve druhé třetině přinesl dorostencům vysokou výhru nad Strakonicemi

Poslední zápas dorostenců v letošním roce byl vítězný. Do Písku přijel rival ze Strakonic, který chtěl podruhé zvítězit a přemoct písecké borce. Pootavské derby se také vyvíjelo pro hráče reprezentující Strakonice dobře. V druhé polovině první třetiny se prosadil MIROSLAV ŠIMÁK, který poslal svůj tým do vedení. Na druhou třetinu by hráči Strakonic nejraději zapomněli. Vůbec se jim nedařilo v koncovce a obrana nedokázala uhlídat útočící hráče Písku, kteří podnikali celou druhou část výpady na brankáře hostů. Krátce po nevyužité přesilové hře vyrovnal na 1:1 JAROSLAV RAJSKUB. Po kombinaci v útočném pásmu poslal Písek do vedení JOSEF LECHNÝŘ. Následně se dostal do samostatného úniku MARTIN ČASTA, který pohotově zakončil. Pár vteřin na to se mohla domácí střídačka opět radovat, neboť střela ŠTĚPÁNA PEŠKA z levé strany kluziště prošla za brankovou čáru. Srdce hokejové fanouška, který má rád kombinační hru určitě muselo zaplesat po kombinaci Wimmer – Lechnýř - KOZLÍK, kdy poslední jmenovaný uklidil puk do prázdné brány. Po pátém gólu došlo ke změně v brankovišti Strakonic, kde Kováče vystřídal Koryťák. Dvě minuty po zahájení závěrečné třetiny snížila střelou bekhendem FABŠICOVÁ ANNA. Písek ale opět rázně odpověděl a šestý gól na sebe nenechal dlouho čekat! MATĚJ KUDRNA poslal přesnou střelu mezi betony brankáře Strakonic. Hostům se ještě podařilo snížit na 6:3 zásluhou JANA KUČERY, ale Písek si dokázal zbytek zápasu pohlídat a může slavit vysoké vítězství!
Liga dorostu, 9. kolo, so 22.12.2018
Strakonice
6:3
0:1, 5:0, 1:2
Branky a nahrávky: 27. Rajskub (Zoch), 30. Lechnýř (Kozlík, Wimmer), 33. Časta (Rajskub, Pešek), 33. Pešek, 36. Kozlík (Lechnýř, Wimmer), 44. Kudrna (Kocour) - 14. Šimák (Kučera), 42 Fabšicová, 47. Kučera (Šimák). Rozhodčí: Mitáš - Venclík, Košatka. Vyloučení: 3:3. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Písek: Maleček - Dušek, Velíšek, Koutník, Kocour, Brousil, Časta, Rajskub, Kozák - Zoch, Pešek, Wimmer, Kudrna, Lidinský, Kozlík, Lechnýř, Kašpar
Strakonice: Kováč (37. Koryťák) - Kabele, Častoral, Krejčí, Balvín - Šimák, Kučera, Císař, Sládek, Fabšicová, Široký, Vaněček, Slavík, Novák, Kovárna