Hokej se hraje v pěti!

Na táborském ledě sehráli písečtí dorostenci první zápas po vánoční pauze. Utkání bylo, nebojme se říct, tragicky poznamenáno výkonem rozhodčího Laciny, který vylučoval za každičký, byť sebemenší, přestupek. Celkem bylo rozdáno 116 (!) trestných minut, což je na klání dorostenecké ligy opravdu hodně. Po hokejové stránce, se lépe dařilo hostím, kteří po vyhrané první třetině ztratili během deseti minut třetiny druhé vedení, ale ještě do přestávky zvrátili nepříznivý stav 4:2 a nakonec zvítězili. Branky dávali Ondrejec, Křepelka, Samek, Holec, Pangrác a dvakrát se do černého trefil Gajovský.
Liga dorostu, 28. kolo, pá 9.1.2004
Tábor
5:7
1:2, 3:4, 1:1
Branky: 1. a 42. Petránek (Kunz), 21. Hák (Markovický), 21. Kunz, 30. Žižka (Petránek) - 5. a 39. Gajovský (Holec, Křepelka), 16. Ondrejec (Holec), 35. Křepelka (Holec), 36. Samek (Binder), 38. Holec (Gajovský), 56. Pangrác (Holec) Rozhodčí: Lacina Vyloučení: 19:19, navíc Talpa (TA) a Ondrejec (PI), oba 10 minut a Kunz (TA) do konce utkání Využití: 2:3
Písek: Kovář - Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Petele, Parýzek - Gajovský, Ondrejec, Holec - Binder, Samek, Milec - Pangrác, Bican, Jiřík - od 35. navíc Křepelka
Už po čtyřiceti vteřinách obral domácí Radek Petránek o puk Samka a překonal Kováře. Odpovědět nejprve mohl písecký Jiřík, který se řítil osamocen na Tušila, hned vzápětí se ale uspět podařilo Nikolovi Gajovskému, dorážejícímu Holcovu střelu z voleje po přihrávce Ondrejce. Písečtí tak potrestali už třetí vyloučení domácích. V jedné z mála situací, kdy byl na ledě plný počet hráčů, otočil skóre kapitán modrožlutých Petr Ondrejec, když zužitkoval pas z rohu od svého dvorního nahrávače Miroslava Holce.

Stejně jako na zašátku, i po přestávce se domácím podařilo vstřelit branku hned po vhazování. Tentokrát Martinu Hákovi stačilo jen 19 vteřin, aby po šikovném přiklepnutí Markovického "vykoupal" Kováře a jednou rukou po vzoru Petera Forsberga uspěl. Neuběhlo ani půl minuty a Tábor se ujal vedení. Nehlídaný Kunz prostřelil Kováře ranou golfem. Aby to nebylo málo, v plovině utkání, když byli hosté jen ve třech, potrestal jejich fauly Jan Žižka. Za okamžik se urthl Binder a s jeho ranou zápěstím měl Tušil hodně práce.

Protože Petr Ondrejec vyfasoval desetiminutový trest, na centru první formace ho zastoupil Karel Křepelka a hned při svém prvním střídání dorazil do sítě Holcovu střelu. Vzápětí vyslal Binder kolmou přihrávkou Samka, který nastřelil obránce Havrana, Puk si ale dokázal pod jeho tělem najít a poslat jej nad Tušilovu lapačku. Vyrovnáno. Naštěstí pro nás, ne na dlouho. Nikola Gajovský se s buldočí zarputilostí prodral mezi dvěma beky a posunul na volného Holce, který si pohrál s golmanem a poslal Písek podruhé do vedení. Ve 39. minutě opět sám ujížděl Jiřík a opět neproměnil. Jistě ho ale uklidnil Nikola Gajovský, když dokázal fantasticky najít miniaturní skulinku mezi Tušilovými betony vyhozenými k tyči, a zvýšil tak náskok hostí na dvě branky.

Nástup do třetí části už nebyl v podání Táborských tak rychlý, přesto po dvou minutách alespoň stáhli zásluhou Petránka na 5:6. Kunz vystřelil, Kovářovi puk vypadl a dříve jmenovaný střelec ho bez problémů poslal za brankovou čáru.

Velkou šanci měl Milec, když se spolu s Gajovským vydal na zteč, nešetrný zákrok Martina Havrana ho ale zastavil. V 56. minutě střílel po Pangrácově přihrávce Křepelka. Nedal, ale posunul na Holce, ten na Pangráce a "Čejen" puk pověsil do sítě za záda Martina Šelepy, který vystřídal Tušila. Tím bylo stanoveno konečné skóre divokého zápasu. Při podávání rukou se domácí Jaroslav Havran sápal na Všetečku. Svého kamaráda neváhal bránit Karel Křepelka a strhla se bitka. Pro oba to může znamenat zákaz startu v několika utkáních.

Josef Vokurka, asistent trenéra Šperla se vyjádřil k uragánu vyloučení: "Je to moc. Ta hra nemá plynulost. Ne, že by rozhodčí chtěl někomu ublížit, píská na obě strany, ale měl by mít cit, co nechat a co písknout."