Hořký hattrick Romana Tintěry. Písek je bez bodu

Písek v krajském městě prohrál vyrovnaný zápas. Hráči od Otavy se na vstřelený gól opět hodně nadřeli, ale znovu inkasovali po zbytečných laciných hrubkách. Nic jim proti David Servisu nebyl platný ani hattrick Romana Tintěry a jedna trefa Adama Nováka. Písečtí odehráli utkání bez dvou zraněných útočníků první formace Jana Polaty a Martina Koupala. Staronovou tváří je mladý bek Dominik Houdek, který má do Písku střídavé starty z juniorky Hradce Králové.
2. liga mužů - sk. Střed, 4. kolo, st 25.9.2019, Hokejové centrum Pouzar
David Servis ČB
7:4
1:0, 3:2, 3:2
David Servis ČB: Marek (Němec) – Grauer, Dudáček, Kohút, Svach, Kubeš, Škopek, Kříž – Schidmayer, Tejko, Šulčík, Beránek, Matys, Marek, Hřebejk, Ferebauer, Pecka, Kronus, Sumerauer, Vak
Písek: Kříž (Štrobl) – Hanus, Šaršok, Suda, Houdek, Košař, Turek – Tintěra, Karbulka, Bednařík, Egert, Paule, Novák, Strnad, Rod, Přibyl, Fríd

Vstup do utkání 4. kola měli lepší domácí hokejisté. Písečtí v okleštěné sestavě vzdorovali úvodnímu náporu do desáté minuty, kdy završil snahu Servismanů Tejko. Písečtí pak začali vyrovnávat hru a vystrkovat růžky, do přestávky ale srovnat nestihli. To se povedlo až na začátku druhého dějství univerzálovi Romanu Tintěrovi, který z dorážky pohotově srovnal. Za více než minutu ale vrátil domácím vedení matador Vak. Jenže další minutu po něm mířil v pádu přesně opět Roman Tintěra, který se při absencích v týmu posunul z obrany do první útočné formace. Zbytečné chyby ve druhé polovině prostředního dějství však nabídly David Servisu obrovské šance, které domácí využili. Tejko a Beránek zvýšili na 4:2.

Do třetí třetiny vstoupili písečtí hokejisté sympaticky, domácí borce zatlačili před branku a vybojovali si přesilovku. V té po útočném výpadu udeřil Adam Novák, který projel až před domácího gólmana a zasunul puk po ledě kolem jeho betonu - 4:3. Králové z Písku pokračovali v tlaku, ale další velmi lacinou ztrátou puku vyzvali k zakončení aktivního Beránka, který vrátil Servismanům klid na hokejky. Po něm se trefili ještě Sumerauer a Pecka a písečtí hráči měli po nadějích. Trefa Romana Tintěry dvě minuty před koncem sice znamenala završení hattricku a snížení na rozdíl tří gólů, ale v zázračný obrat už věřil jen málokdo. David Servis doma vyhrál nad Pískem 7:4.

Trenér Písku Karel Herr: "Snažíme se bojovat, ubráníme oslabení, do kterých se sami dostaneme. Ale dostaneme pak góly v pěti, když děláme začátečnické chyby. Nevyndaváme kotouče ven z pásma, ženeme se dopředu, když nemáme... A z toho jsme potrestáni. Je to pro nás složité, máme zraněného Polatu, Koupala, Bílka, což jsou pro nás tři klíčoví hráči, kteří v tak úzkém kádru chybí. Nahrazují je junioři, kteří tak hrají dvě soutěže a mají čtyři utkání týdně, za což si zaslouží respekt. Mrzí mě, že dobře nehrají starší hráči, kteří jsou v A-týmu třetím nebo čtvrtým rokem. Jsme extrémně nególoví, když se do příležitosti dostaneme, tak ji neproměníme. David Servis, kterému bychom měli brát body, má oproti nám zkušené mužstvo."