IHC má první extraligové body!

A je to tady! Podceňovaný tým IHC Písek vydřel své první vítězství v ostrém utkání s pořadovým číslem 3 proti zvučnému soupeři z Liberce. Rozhodla o tom jediná využitá přesilová hra, a to hned v 9. minutě, kdy Hodačův faul loktem potrestal úspěšným důrazem v brankovišti Karel Jiřík. Tentýž hráč rozvlnil síť za severočeským gólmanem Vajnerem i v poslední třetině, pro postavení v brankovišti však tento úspěch nebyl uznán…

Extraliga dorostu, 3. kolo, čt 9.9.2004
Liberec
1:0
1:0, 0:0, 0:0
Branky: 9. Jiřík Karel Rozhodčí: Němec - Knor, Mertl Vyloučení: 4:8 Využití: 1:0 Diváci: 120 střely na branku: 32:33
Písek: Kovář Jakub – Kašpar, Maršík, Švácha, Mazanec, Petele, Šimoník, Kovář Tomáš – Kouba, Pešta, Bican – Jiřík Ondřej, Jiřík Karel, Moucha – Fořt, Kovář Jan, Gába
… Stav se několikrát mohl měnit při přesilových hrách. Během početní výhody pěti proti třem v úvodní dvacetiminutovce se na Stanislava Peštu usmála zcela prázdná branka, bekhendová střela píseckého centra však skončila jen na tyči.
Hosté se po celý zápas usilovně snažili o vyrovnání. Hrozili velmi nebezpečnými akcemi, typickými gólovkami, ale jaksi si neuvědomili, kdo že proti nim střeží domácí klec. Totiž to, co předvedl Jakub Kovář je jen obtížně popsatelné. Těžké střely, lehké střely, dorážky, kličky…NIC! Na něj neplatilo nic! Jakub nejvíce ze všeho připomínal Haška kříženého s vězeňskou zdí a rozhodl se, že za brankovou čáru prostě žádný puk neprojde.
A taky že neprošel! V závěrečných minutách sice ještě Liberec zkoušel uspět v šesti bez brankáře, ale jak si myslíte, že to dopadlo? Jakub Kovář nepovolil a více než zaslouženě si připsal úvodní extraligovou nulu za třiatřicet zkrocených střeleckých pokusů soupeře.