Jihočeské derby juniorů dospělo až do prodloužení, ve kterém uspěl českobudějovický Motor

Letošní první sezónní derby nedopadlo pro písecké juniory vůbec špatně. Ještě po čtyřiceti odehraných minutách totiž svěřenci trenéra Volfa vedli. Následně ale přišel krutý dvojúder ze strany Motoru a Písek musel poprvé v utkání dotahovat. To se krátce před třetí sirénou žluto-modrým mladíkům podařilo, a tak se šlo na prodloužení. V nastaveném čase rozhodl o bonusovém bodu pro Motor bývalý písecký kapitán Richard Pitel.
Liga juniorů 22/23, 10. kolo, pá 21.10.2022
Písek
České Budějovice
4:5p
1:1, 2:1, 1:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 8. Sabiniok (Kaiser, Sládek), 23. Zátopek (Řehoř, Šindelář), 25. Šindelář (Zátopek), 58. Lechnýř (Dubský, Šindelář) – 18. Kotous (Eremiáš), 38. Petrásek (Hála, Vavřík), 47. Sochor (Eremiáš), 48. Willmann (Březina, Petrásek), 65. Pitel (Hála, Petrásek). Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Kaiser. Vyloučení: 6:13. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4. 4:4, 4:5.
Písek: Tesař (Jansa) – Šipla, Velíšek, Dohnal, Čančura – Kaiser, Sládek, Hlaváček, Reiser, Šindelář, Řehoř, Strnad, Zátopek, Cháb (C), Lechnýř (A), Bouška, Sabiniok, Fencl, Mikeska, Dubský
České Budějovice: Cinka (Kalista) – Gajdolín, Willmann, Schuppler, Březina (C), Lukáš, Šíma – Petrásek, Vavřík, Petrásek, Hála, Eremiáš, Sochor, Kotous, Turek, Kříž, Pitel

Do zápasu vstoupil lépe podceňovaný Písek, který v osmé minutě otevřel skóre zásluhou Ondřeje Sabinioka, na jehož hůl se příhodně kotouč odrazil od betonu českobudějovického brankáře. Nechybělo mnoho a po chvilce mohl být stav opět nerozhodný, neboť písecká obrana zapomenula na Eremiáše, který se tak dostal do klidného samostatného úniku. Všechno ale vyřešil muž pod píseckou maskou Tesař. V závěru úvodní dvacetiminutovky ale k vyrovnání přeci jen došlo. Daniel Kotous od modré čáry vystřelil a puk se odrazil od rukavice píseckého hráče rovnou do sítě.

Inkasovaná branka v závěru první třetiny písecké hodně namotivovala a úvodní minuty patřily právě hokejistům ve žluto-modrém dresu. O první varovný signál pro českobudějovickou defenzivu se postaral Dubský, jenž trefil tyčku. Z následné šance se prosadil Jan Zátopek, který tečoval Řehořův projektil. Po dvou odehraných minutách se opět domácí střídačka mohla radovat, protože touš za záda brankáře hostů umístil Filip Šindelář. I hokejisté Českých Budějovic měli mnoho příležitostí ke skórování, ale až do osmatřicáté minuty jim nebylo přáno. Pak ale přišla ukázková akce ze strany Motoru. Filip Petrásek stylově obešel bránícího hráče, poslal puk na levou stranu, odkud vypálil Hála. Jeho střelecký pokus pak následně dorazil již zmiňovaný Petrásek.

Hokejisté z jihočeské metropole ve třetí periodě předvedli obrat z říše snů. Přesilovku pět na tři využil Adam Sochor a následně využili i tradiční přesilovku. Prosadil se Martin Willmann. Králové tak byli poprvé v nepříjemné situaci a museli dotahovat jednobrankovou ztrátu. To se jim v závěru klání povedlo, když Lechnýřova rána z levého kruhu zaplachtila do sítě. Bylo zaděláno na drama, které mohlo najít rozuzlení půl minuty před koncem, když Daniel Hála jel trestné střílení. Hála ale nenašel recept na píseckého brankáře, a tak se šlo na prodloužení.

V nastaveném čase se štěstí usmálo na Motor. O vítězný gól se postaral “Jidáš“ Richard Pitel.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy