Jihočeské derby juniorů vyznělo lépe pro Tábor

Junioři Tábora loni vybojovali postup do Ligy juniorů, což přislíbilo minimálně jeden atraktivní duel - proti Písku. Jejich první vzájemná konfrontace dopadla lépe pro celek od Jordánu, který si postupně vybojoval tříbrankový náskok. V závěru druhé části se trefil písecký bek Velíšek, ale ve třetí periodě už žádná branka nepadla.
Liga juniorů 24/25, 6. kolo, pá 4.10.2024
IHC Králové Písek
HC Tábor
1:3
0:2, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 37. Velíšek (Živnůstka, Postl) – 5. Gajdolín (Šimák), 6. Němeček (Podzimek), 32. Šimák (Rottenberg, Suchan). Rozhodčí: Martin Matoušek — Eliška Bublíková, Ondřej Hanzlík. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
IHC Králové Písek: M. Císař (J. Hnízdil) — J. Lukáš, L. Novák, V. Dvořák, D. Matějka, L. Čunát, M. Velíšek — J. Zátopek, J. Kurfürst, M. Trefil, V. Škrdlant, M. Živnůstka, L. Muška, M. Kozlík, M. Denk, M. Mikeska, R. Jeník, D. Postl
HC Tábor: O. Šrámek (O. Koryťák) — M. Bouška, M. Gajdolín, M. Rottenberg, A. Prušák, J. Ondřej, A. Bačo, J. Bejšák — D. Vlček, F. Šindelář, P. Pospíchal, D. Machač, M. Říha, B. Sochůrek, R. Mohyla, J. Němeček, J. Suchan, S. Pánek, M. Šimák, F. Podzimek

Hned v úvodu zápasu, kdy domácí hráč dostal dvě minuty za zdržování hry, Táborští využili přesilovou hru a Matěj Gajdolín zapsal první gól v tomto zápase. O necelé dvě minuty později při domácí přesilovce, kdy ztratili kotouč se vedení soupeřů zvýšilo na 2:0 díky Janu Němečkovi. První třetina už žádný gól nepřinesla, a tak se do druhé vstupovalo se stavem 0:2.

V 1. minutě druhé třetiny se brankářovi Metodějovi Císařovi povedlo zneškodnit samostatný nájezd soupeře, a pak až ve 32. minutě, kdy táborský hráč našel svého spoluhráče a tomu se podařilo prostřelit píseckého brankáře, se stav změnil, bohužel domácím to radost nepřineslo. Tábor vedl 3:0. Když se domácí ocitli v oslabení, Martinovi Velíškovi se povedlo stáhnout na 1:3, pak se však do konce zápasu stav nezměnil. Domácí odcházejí v prohrou.