Jihočeské derby juniorů zvládl lépe Písek

Písečtí junioři vstoupili do nového ročníku výhrou. Zápas mezi Pískem a Jindřichovým Hradcem by se dal zhodnotit jako klasické, vypjaté, emotivní derby. Písečtí rozhodující branky zaznamenali až v závěrečné části. Vítěznou branku nakonec vstřelil Ivan Radosta. Písek tak vyhrál 5:2.
Liga juniorů, sk. střed, 1. kolo, pá 23.9.2011, KOMTERM aréna
Jindřichův Hradec
5:2
0:0, 1:1, 4:1
Branky a nahrávky: 30. Hrubý (Pavlíček), 42, Šmejkal (Hrubý), 46. Radosta (Korous, Bernad), 58. Javůrek (Bernad), 59. Javůrek (Hrubý, Bernad) - 24. Zayml (Janda, Tomšík), 49. Pavlík (Zayml, Tržil). Rozhodčí: Mandrysz - Vavruška, Černý. Vyloučení: 6:7, navíc Vejda trest do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 75. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Písek: Lehečka - Dvořák, Hrubý, Turek, Jirků, Pavlíček, Kafka, Hlinka, Homolka - Šmejkal, Volf, Bernad, Paukner, Javůrek, Vejda, Radosta, Hanus, Korous.
Jindřichův Hradec: Krásný - Tržil, Popelka, Radouch, Vostracký, Formánek, Brus, Müller - Janda, Tomšík, Zayml, Záhora, Jasanský, Vlach, Arnold, Kubín, Jindra, Pavlík, Přílepek.
Jihočeské derby juniorů mezi Pískem a Jindřichovým Hradcem začal Korous jedovatou střelou přes obránce, gólman Vajgaru vytěsnil puk vyrážečkou do rohu kluziště. Domácí byli i nadále aktivnější po střele Pauknera zazvonila tyč Krásného branky. Následující minuty se hrál svižný, pohledný hokej, ale přeci jen chyběli gólové šance. V šestnácté minutě tvrdě vystřelil Homolka, hostující brankář jeho střelu s velkými obtížemi vyrazil před sebe, kde číhal Šmejkal, jehož pokus o několik málo centimetrů přeletěl horní tyč. O minutu později Pí Paukner pořádně zavařil před hostující bránou a Krásný měl plné ruce a nohy práce, aby udržel čisté konto. V posledních vteřinách první třetiny Bernad pěkně prokličkoval až před hostující bránu, kde předložil puk Radostovi, ten však nedokázal neposedný kotouč zkrotit a ze šance tak nebylo nic.

Na začátku druhé periody mohl otevřít skóre Šmejkal, puk se však otřel o boční síť. Domácí vstoupili do třetiny aktivněji a krásný musel čelit dalším útokům, proti další střele Šmejkala musel hostující brankář vytáhnout dobrý zákrok betonem. V čase 23:15 Jindřichohradečtí udeřili jako blesk z čistého nebe. Janda přihrál do jízdy Patriku Zaymlovi a ten překonal píseckého brankáře ukázkovou forhendovou kličkou, 0:1. V čase 29:20 se domácí prosadili v početní výhodě. Střelu Hrubého dokázal brankář hostů vyrazit, ale na dorážku Davida Šmejkala byl již krátký, 1:1. O chvíli později Korous našel pěknou přihrávkou Hanuse, ten však zakončoval do středu brány, kde stál pozorný Krásný. V další gólové šanci byl Volf, který se obtočil kolem hradeckého obránce, Krásný si připsal další důležitý zákrok. Za tři minuty se musel činit i Lehečka, střelu Zaymla vytěsnil lapačkou.

Domácí vstoupili do třetí části ve výhodě přesilové hry a v čase 41:53 se David Šmejkal nejlépe zorientoval ve skrumáži před Krásným a dorazil kotouč do odkryté klece, 2:1. Ve čtyřicáté páté minutě nabídli hosté Píseckým dlouhou, dvouminutovou přesilovku 5 na 3. A hned v čase 45:06 Korous přihrál puk mezi kruhy na zlatém podnosu pro Ivana Radostu, který zametl kotouč do prázdné brány, 3:1. V čase 48:41 se Vajgar vrátil do zápasu. Zayml našel před bránou zcela volného Radka Pavlíka, který se nemohl mýlit, 2:3. O dvě minuty později mohl odpovědět Javůrek, ale forhendová klička mu nevyšla a zakončení minulo bránu. V padesáté třetí minutě mohl vyrovnat Zayml, ale Lehečka se famózně přemístil a zabránil tak jistému gólu. O tři minuty později Javůrek prokličkoval až do střelecké pozice, ale jeho sólo zastavil Krásný. V čase 57:36 domácí sehráli pěknou akci. Bernad přihrál zpoza brány Zdeňkovi Javůrkovi, který zavěsil kotouč pod horní tyč, 4:2. V závěru zápasu zkusili ještě hosté hru bez brankáře. A to se jim nakonec stalo osudným. V čase 58:58 Zdeněk Javůrek přesprintoval obránce Vajgaru a v poklidu uklidil puk do prázdné brány, 5:2. Písek tedy nakonec vyhrál v emotivním jihočeském derby 5:2.

Pavel Hejl, trenér Písku: "Dnešní utkání bylo první v nové sezoně a působili jsme trochu nervózním dojmem. Vajgar nehrál špatně, hráli opatrně, dobře bruslili. Po většinu zápasu jsme měli převahu, ale nedokázali jsme ji zůročit v podobě vstřelených gólů. Jsem rád, že jsme první domácí zápas zvládli. V neděli nás čeká další domácí zápas."