Junior Bican porazil Příbram

Šest utkání v řadě už Písečtí junioři nepoznali hořkost porážky. Poté, co v pátek nadělili pět gólů Velkým Popovicím na jejich ledě, přivítali v neděli Příbram. Už už to vypadalo, že první, vcelku vyrovnaná třetina skončí bez branek, když se poprvé v zápase trefil Jakub Bican a začal tak své velké představení. Stejný hráč totiž přidal ještě dva další zásahy a asistenci na Fořtovu branku. Mezi tím stačili hosté snížit na 2:1, což ale nerozhodilo tým ani jistého brankáře Klestila. V závěru se ještě poprvé v juniorce trefil Martin Koloušek a osm vteřin před koncem mířil podruhé v zápase přesně Fořt.
Liga juniorů , 16. kolo, ne 26.11.2006, Zimní stadion Písek
Příbram
6:1
1:0, 1:1, 4:0
Branky: 19. Bican, 39. Bican (Ingriš), 41. Bican (Bíza), 46. Fořt (Bican), 48. Koloušek (Gába), 60. Fořt (Pešta) - 40. Tošovský (Vošahlík) Rozhodčí: Mandrisz - Jílek, Šperl Vyloučení: 14:9, navíc Peterka (PRI) 10 minut OT a trest do konce utkání Využití: 1:1
Písek: Klestil - Švácha, Jankovský, Petele, Cirulis, Koloušek - Kouba, Bican, Bíza - Fořt, Růžička, Pešta - Kurz, Ingriš, Gába - Silbernágl, Šimoník
Příbram: Kabyl - Výzut, Bauer, Černý, Bílik, Endélyi, Hochmann, Peterka, Pištělák, Procházka, Topič, Staňo, Tošovský, Veselý, Řehák, Kozelka, Vošahlík
Nerozhodný stav trval až do 19. minuty, přesněji do času 18:16, kdy v přesilovce Bican nejprve inkasoval nešetrný zásah hokejkou do hlavy, pak se ale zvedl, zachytil nedůrazné vyhození hostující obrany a sám proti brankáři Kabylovi suverénně uspěl. Prostřední třetina se vyvíjela podobně jako ta první, změny stavu opět přišly až v závěru. To se za pukem do útočného pásma vydali forčekující Ingriš s Bicanem, druhý jmenovaný jej získal pod svou kontrolu, vybruslil před branku a bekhendem propasoval skrz gólmanovy betony svůj druhý gól.

Příbram odpověděla povedenou přesilovkovou kombinací. Kotouč oběhl kolečko v obranném pásmu Písku, pak ho za bezmocného Klestila doklepl Tošovský. Dvoubrankový náskok ale domácím vrátil okamžitě po příchodu ze šaten – kdo jiný než - Jakub Bican, který zakončil nájezd dvou na jednoho ranou švihem, napodruhé doraženou.

Zbytek posledního dějství pak už byl plně v režii žlutomodrých. Nejprve Bican z otočky před brankou našel Fořta, jehož skákavá dorážka šťastně proskotačila skrz ležícího Kabyla. Následně Gába sice neproměnil svůj únik, hned ale vybojoval puk zpět a ideálně našel dobře postaveného obránce Kolouška. Ten uspěl přesně mířenou ranou do horního rohu klece. V posledních vteřinách utkání ještě po mohutném dobývání příbramské brány uspěl Jiří Fořt.

Jan Rybáček, trenér Písku: „Jsem rád, že jsme vyhráli a prodloužili naši sérii, což nám dodá motivaci k dalším zápasům. Dnešní výsledek ale neodpovídá výkonu. Vypadá jednoznačně, ale nebylo to tak. Opět naši hru ničila spousta zbytečných faulů. Druhou polovinu druhé třetiny jsme díky tomu hráli katastrofálně. Soupeř nás přehrával a bylo štěstí, že jsme nedostali gól. Hrát proti nám lepší mužstvo, mohlo to pro nás dopadnout hůře. V poslední třetině jsme ale náš výkon zvedli a vyjádřili jsme to i brankově.“