Junioři doma podlehli Vsetínu

Jihočeši na svém stadionu přivítali hokejisty z dalekého Vsetína. Od začátku zápasu to byl rychlý hokej. Písečtí se dostali na konci první třetiny do vedení. Hned z následné šance dokázali hosté srovnat. Poté se ujal jedno-brankového vedení soupeř, ale Králové dvěma slepenými góly vývoj utkání otočili. V poslední třetině se gólově dařilo už jen Vsetínu, který nasázel tři branky a zvítězil na ledě Písku o dva góly.
Liga juniorů 2021/2022, 17. kolo, ne 14.11.2021, Písek, Zimní stadion
Vsetín
3:5
1:1, 2:1, 0:3
Branky a nahrávky: 17. Kříž (Kovařík), 39. Pešek (Kreuzman, Kulvejt), 40. Hollar (Hail, Hála) – 20. Jurek (Liss, Dědek), 39. Čapka (Ramert), 41. Lavička (Ramert), 52. Dědek (Horský), 60. Bednařík (Liss, Janíček). Rozhodčí: Hornáček – Štofa, Kaiser. Vyloučení:5:1. Využití: 0:1. Diváci: 94. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 3:5.
Písek: Lokajíček (Kadlec) – Kulvejt "A", Dolhý, Dohnal, Kurfürst "C", Hail – Kovařík, Kříž, Lechnýř, Kouba, Kreuzman, Hrakholski, Hála, Ryba, Dubský, Hollar "A", Pitel, Pešek.
Vsetín: Janura (Růžička) – Sviták "A", Fojtík, Čapka, Matějíček, Liss, Mojžíš, Sýkora – Janíček, Horský, Lavička, Ramert, Broža, Bednařík "C", Dědek, Jurek, Sopek.

Králové šli do vedení, kdy se v sedmnácté minutě dostali do přečíslení a Kříž dal úvodní branku. V dvacáté minutě přišlo vyrovnání. Po kombinaci v útočném pásmu Lissovo přihrávka našla Jurka a ten srovnal na 1:1.

V druhé části mohli jít hosté do vedení v oslabení, kdy se dostal do úniku Bednařík. Toho vychytal betonem Lokajíček. Další trefu přidali hokejisté v žluto-zelených dresech dvě minuty před koncem druhé třetiny. Kapitán Písku byl vyloučen za sekání. V následné přesilové hře našel Ramert hokejku Čapka a ten se dokázal přesně trefit. Vsetínští si radost z vedení dlouho neužili. Hned z následného proti-útoku Kreuzman přihrál Peškovi a bylo srovnáno na 2:2. Králům se ještě podařilo dát gól do šatny, kdy půl minutu před koncem po tvrdé střele od modré slavil další zásah Hollar.

Hostům se podařilo srovnat na nerozhodný stav hned v první minutě. To se z kruhu pohotovou ránou prosadil Lavička. V 50. minutě Janura vyrazil kotouč na tyčku. Osm minut před koncem poslední třetiny padla další branka do písecké sítě. Svůj tým poslal do jedno-brankového vedení Dědek. Domácí tak měli necelých devět minut na to s nepříznivým stavem ještě něco udělat. Necelé čtyři minuty před koncem se nechal vyloučit znovu Kurfürst. Králové tak museli zkusit hru bez brankáře. Toho využil kapitán Vsetína Bednařík a zvýšil náskok svého celku. Jihočeši tak v prvním vzájemném duelu s tímto soupeřem neuspěli a prohráli s hokejisty Vsetína konečným výsledkem 3:5.