Junioři doma skolili nepříjemné Draky

Písečtí mladíci doma v jednom ze šlágrů kola porazili 3:0 druhý tým skupiny Východ - Mladé Draky ze Šumperka. Základ výhře položili Králové ve druhé třetině, kde otevřeli skóre. Nepříjemného soupeře Písečtí zlomili až v závěrečném dějství dvěma góly. Ten poslední padl při power-play.
Liga juniorů 2021/2022, 13. kolo, čt 28.10.2021
Šumperk
3:0
0:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 25. Kovařík (Hrakholski, Lechnýř), 46. Hrakholski (Kouba, Kovařík), 59. Pešek. Rozhodčí: Jílek – Sedláček, Kaiser. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Průběh utkání: 3:0.
Písek: Lokajíček (Kadlec) – Houdek, Kulvejt, Dohnal, Kurfürst, Kovařík, Kreuzman, Krasanovský, Lechnýř, Kouba, Hrakholski, Pitel, Ryba, Mikeska, Hollar, Hála, Pešek, Dubský
Šumperk: Bielecký (Ryšavý) – Netolický, Cekr, Minařík, Křivohlávek, Blaháček, Plhal, Tomiczek, Šotkovský, Horský, Šembera, Fibigr, Kesler, Šucha, Ševčík, Polách, Haas, Horký

V první třetině diváci u Otavy branku neviděli. Nedostavil se ani příliš pohledný hokej, což mohlo diváky překvapit, když šlo o souboj prvního a druhého týmu různých skupin. Větší tlak měli hosté, domácí spálili šance na dorážku do prázdné branky. Druhá třetina nabídla otevření gólového účtu, o což se postaral Kryštof Kovařík. Ten necelých pět minut po začátku prostřední periody využil toho, že brankář soupeře byl po předchozím zákroku mimo ideální pozici a od modré čáry trefil přesně volný kout branky. I Draci měli několik zajímavých pozic, ale zatím se žádná z jejich střel neujala.

Písečtí mladíci nakonec zvládli těžký zápas s druhým týmem východní skupiny a brali tři body za výhru 3:0. Vychytaná nula brankáře Jana Lokajíčka a další dvě trefy Králů znamenaly plnohodnotný bodový zisk do tabulky druhé nejvyšší soutěže. V závěrečném dějství rozhodli o výhře Jihočechů Yahor Hrakholski a Ondřej Pešek. První jmenovaný nejprve z předbrankového prostoru zvyšoval na 2:0, když pak Šumperk v závěru odvolal brankáře a zkoušel štěstí v šesti, korunoval vítězství nad Mladými Draky Šumperk Ondřej Pešek, který trefil odkrytou klec od modré čáry.