Junioři mají na kontě již šestou výhru v řadě!

I na písecké juniory čekala dohrávka 33. kola, která se odehrála netradičně v úterý večer. Na led prvního Písku přijela okleštěná sestava Kralup nad Vltavou. Hokejisté z Kralup dokázali držet krok pouze v první třetině, posléze se na nich podepsala především nedostatečná fyzička. Jihočeši duel dovedli do vítězného konce a připsali si výhru 5:1. Prosadili se Hála, Andrle, Sládek, Dubský a Hrakholski, který v utkání přidal ještě dvě nahrávky.
Liga juniorů 2021/2022, 33. kolo, út 1.2.2022, Písek, Zimní stadion
Kralupy nad Vltavou
5:1
2:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 4. Hála (Hrakholski), 13. Andrle (Hlaváček, Mikeska), 26. Sládek (Kovařík, Mikeska), 34. Dubský (Hail, Hrakholski), 44. Hrakholski (Kulvejt) – 15. Šimůnek (Šilhavý, Hanousek). Rozhodčí: Kosnar – Deja, Tuháček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Písek: Vondraš (Kadlec) – Hail, Dohnal, Kulvejt, Polák, Kurfürst (C) – Lechnýř, Andrle, Kovařík, Hála, Pitel, Hollar (A), Hrakholski, Sládek, Dubský, Hlaváček, Koška, Mikeska
Kralupy nad Vltavou: Němec – Vojta, Vrbka, Šimůnek (C), Rohlíček, Toulec – Farkaš, Kočí (A), Vorlíček, Hruška, Hanousek, Šilhavý, Náhončík, Typolt

Krátce po zahájení první třetiny se již měnilo skóre! Hrakholski držel kotouč na pravém křídle a následně poslal puk na druhou stranu, kde měl napřaženo Daniel Hála, který měl již práci jednoduchou. V polovině první části to již bylo o dvě branky, když se přesně trefil Filip Andrle, který se do písecké sestavy vrátil po dlouhé absenci z důvodu zranění. Následovala dobrá pasáž hostujících hokejistů. Blízko ke gólu byl obránce Kohlíček, který si sjel až před branku Písku a pokoušel se ostrou ránou zakončit, brankář Vondraš byl ale připraven a letící kotouč lapil. Posléze se už ale svěřenci trenéra Švagrovského radovat mohli, neboť Šilhavý objel píseckou svatyni a okamžitě posílal puk do brankoviště, kotouč se zastavil až na hokejce kapitána Dominika Šimůnka, který pohotově zavěsil.

I do druhé části vstoupila lépe písecká juniorka. Nejprve se do samostatného úprku dostal Hrakholski, ten ale na Němce v brance recept nenašel. O dvě minutky později ale rozvlnil síť střelou z mezikruží Ondřej Sládek. Královská družina se několik minut držela v útočném pásmu a Kralupy pouze bránily. Vysvobozením pro hostující hokejisty mělo být vyloučení Kovaříka, avšak Písek úřadoval i ve čtyřech. Žluto-modří hokejisté se dostali do přečíslení dva na jednoho, které se rozhodl individuálně vyřešit Alois Dubský. Parádičku v podobě kliček předvedl Andrle, který elegantně obešel dva obránce soupeře a vyzval na souboj brankáře Němce. Pro píseckého útočníka byl ale gólman Kralup již veliké sousto. V závěru druhé periody mohla domácí sestava skóre navýšit, když Lechnýř tečoval střelu a kotouč změnil směr dráhy letu. Brankář Němec ale stihl zareagovat a kotouč nepropustil.

Třetí třetina byla v jasné režii píseckých hokejistů, avšak padla pouze jedna branka Již po čtyřech minutách se prosadil Yahor Hrakholski. Krátce na to mohl padnout další gól, když kotouč poskakoval v brankovišti Kralup, ale pro hostující tým vše dobře dopadlo. Němec si poradil i s nebezpečně tečovanou střelou nebo se samostatným únikem Hrakholskiho. V závěru klání se objevilo pár potyček, menší strkanice vznikla i po ukončení zápasu. Nic z toho však výsledek utkání neovlivnilo.