Junioři nestačili na Benešov

Písečtí junioři měli v pátek na programu další utkání. Tentokrát na jih Čech zavítal tým Benešova. Úvodní třetina byla vyrovnaná, ale nakonec šli hosté do kabin s jednobrankovým vedením. I druhou třetinu vyhráli hosté, tentokrát 2:3. Hrál se pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Blíže ke třem bodům zatím měli hosté. Na ukazateli skóre po dvou třetinách svítil stav 3:5. V poslední třetině zápas zdramatizoval Silbernágl, jenže hosté si připravili rychlou odpověď. Benešov nakonec zvítězil 4:6. Všechny body tedy putují do středních Čech. Velmi povedené utkání zahrál písecký kapitán Milan Silbernágl, který dvě branky vstřelil a navíc si připsal dvě asistence.
Liga juniorů, sk. B, 21. kolo, pá 15.1.2010
Benešov
4:6
1:2, 2:3, 1:1
Branky a nahrávky: 16. Srb (Silbernágl), 23. Silbernágl, 25. Dvořák (Silbernágl), 49. Silbernágl (Javůrek) - 16. Bosas, 19. Bosas (Strnad, Nestrašil), 33. Císař (Bosas), 38. Starec (Císař), 38. Strnad (Bosas), 51. Nestrašil (Starec). Rozhodčí: Mandrysz - Šperl, Jílek. Vyloučení: 11:12. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:6.
Písek: Pavlů - Furch, Mečíř, Silbernágl, Hlinka, Pavlíček, Srb, Dvořák, Tajbl, Javůrek, Jícha, Žemlička, Kučera, Mařík.
Benešov: Kielus - Šmagrovič, Vondráček, Štětina J., Císař, Starec, Herodes, Bosas, Srdínko, Strnad, Burda, Nestrašil, Štětina D., Smutný, Borek, Florián, Říha.
Na začátku zápasu hrály oba týmy ve svižném tempu, hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale nikdo si nedokázal vytvořit vyloženou šanci. V první vážnější příležitosti se ocitnul Nestrašil, ale jeho střela skončila v náruči Pavlů. V šesté minutě měl dobrou příležitost Srb, ale tyč minul o centimetry. O Minutu později najížděl Silbernágl na Kieluse, hostující brankář si spodek brány pohlídal. Ve dvanácté minutě střílel z kruhu Mařík, jeho pokus mířil těsně nad horní tyč. O minutu později přihrával Tajbl před bránu Jíchovi, který těsně minul kotouč. V patnácté minutě Gába důrazně prokličkoval až před Kieluse, který zneškodnil střelu i následnou dorážku píseckého útočníka. O chvíli později, po chybě domácího brankáře otevřel skóre Bosas střelou do zcela opuštěné klece – 0:1. Za deset vteřin ale bylo vyrovnáno Srb téměř z nulového úhlu našel skulinku mezi betonem a tyčkou hostujícího brankáře – 1:1. Na začátku devatenácté minuty Bosas vrátil hostům vedení tvrdou střelou z kruhu - 1:2.

Úvodní třetinu vyhráli hosté 1:2. Nejprve skóre otevřel Bosas. O vyrovnání se postaral Srb, jenže Benešovští dokázali odpovědět zásluhou Bosase.

V úvodu druhé periody Nestrašil střílel nebezpečně od modré čáry, Pavlů si připsal další úspěšný zákrok. V dvacáté druhé minutě ujel Srb hostujícím obráncům, jeden z nich "zatáhnul za záchranou brzdu". Nařízené trestné střílení proměnil Silbernágl střelou mezi betony – 2:2. O dvě minuty později šel Písek do vedení. Dvořák pěknou střelou do horního růžku prostřelil Kieluse - 3:2. Ve dvacáté osmé minutě se o vyrovnání pokoušel Bosas střelou od modré, ale Pavlů zasáhnul svým betonem. O minutu později se v úniku ocitnul Strnad, domácí brankář byl opět úspěšný. V polovině utkání vystřelil tvrdě Říha, ale trefil pouze boční síť. V třicáté druhé minutě měli hosté příležitost v podobě přesilové hry 5:3, kterou dokázali půl minuty později zužitkovat, Císař tvrdou střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:3. V třicáté sedmé minutě se perfektním zákrokem blýsknul Pavlů, který vychytal Strnada, na kterého zívala odkrytá klec. O minutu později se hosté dostali do vedení Starec se stal čtvrtým přemožitelem domácího brankáře – 3:4. Ve stejné minutě po chytré přihrávce od Bosase se parádní trefou pod víko prosadil Strnad – 3:5.

I druhou třetinu hosté vyhráli, tentokrát 2:3. Hrál se pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Blíže ke třem bodům zatím měli hosté. Na ukazateli skóre svítil stav 3:5.

V čtyřicáté čtvrté minutě měli domácí velkou příležitost snížit díky přesilovce 5:3. Písečtí několikrát brankáře hostů ohrozili, ale Kieluse se jim překonat nepodařilo. V následujících minutách se domácí hráči dobývali benešovskou bránu, ale její strážce Kielus byl bezchybný. V čtyřicáté deváté minutě si domácí opět zahráli přesilovku 5:3. Za chvíli se domácím povedlo snížit po pěkné přihrávce Javůrka střílel Silbernágl do odkryté klece 4 - 5. Hosté ovšem dokázali zanedlouho odpovědět, Nestrašil nejprve trefil tyč, gól se mu povedlo vstřelit z následné dorážky – 4:6. V padesáté třetí minutě Gába pokoušel štěstí z úhlu, hostující brankář jeho střelu vytěsnil do rohu kluziště. O dvě minuty později si další dobrý zákrok připsal Pavlů, který zneškodnil stoprocentní příležitost Starce. Do konce zápasu až žádná další větší šance k vidění nebyla a tak si hosté z Benešova odvezli od řeky Otavy tři body za výhru 4:6.