Junioři oplatili Hradci porážku

Poslední přípravné utkání před startem juniorské ligy absolvovali písečtí mladíci na domácím ledě proti Jindřichovu Hradci. První polovinu úvodní třetiny se zdálo, že zápas bude hodně vyrovnaný, pak však domácí Ondrejec otevřel skóre, a i když se Vajgaru podařilo ihned odpovědět, bylo to z jejich strany naprosto vše. Pešta, Kouba a hlavně dva beci – Švácha a dvakrát Petele - nasázeli ve zbytku hrací doby pět dalších branek a zařídili tak jednoznačné vítězství.
Junioři - příprava, přát., čt 8.9.2005
Písek
Jindřichův Hradec
6:1
2:1, 3:0, 1:0
Branky Písku: 14. Ondrejec (Pešta), 17. Pešta (Fořt, Ondrejec) 23. Petele, 35. Švácha (Bican), 37. Kouba (Šimoník), 45. Petele (Binder)
Písek: Vojta – Petele, Všetečka, Švácha, Jankovský, Maršík, Suchan – Pešta, Ondrejec, Fořt – Stropnický, Jiřík, Bican – Kouba, Binder, Šimoník – Hora, Macháček
14. minuta: Pešta ve středním pásmu prostrkává na rozjetého Ondrejce, který uplatňuje výhody své mohutné postavy a přes hostujícího obránce se protlačí až k přesnému zakončení.
15. minuta: Druhá písecká formace se dlouho drží v útočném pásmu, když pak hosté přece jen získají puk a snaží se o rozehrávku, neshodnou se Maršík se Suchanem a umožní dvěma jindřichohradeckým útočníkům volnou cestu k Vojtovi. Bránit se ještě snaží Bican, avšak jednoduchou kombinaci úspěšně zakončuje jeden z ujíždějících.
17. minuta: IHC navrací vedení Stanislav Pešta, který vyjíždí z levého rohu před bránu a posílá gólmanovi Vajgaru bekhendový pozdrav nad lapačku.
23. minuta: Na modré čáře se napřahuje Petele a vysílá střílenou přihrávku k clonícím útočníkům. Nikdo však kotouč netečuje a přízemní rána končí za brankovou čárou.
35. minuta: Stropnický, Jiřík a Bican motají hlavy hostujícím obráncům, ale nejsou schopni pořádně ohrozit branku. Bicanův slabý pokus vyráží brankář jen mezi kruhy, kam si sjíždí bek Švácha a posílá puk pod horní tyčku.
37. minuta: Nejlepší střelec píseckých juniorů v přípravě Pavel Kouba se prosazuje po Šimoníkově přihrávce z hranice brankoviště.
45. minuta: Binder prolétává po pravém křídle do útočného pásma a nabije do druhé vlny Petelemu, jehož dělovka bez přípravy pošesté rozsvěcuje červené světlo. Před bránou ještě puk zřejmě nepatrně tečuje rukavicí Šimoník.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy