Junioři přerušili sérii nepříznivých zápasů

Písek se ve 25. kole juniorské ligy utkal na svém ledě s poslední Příbramí. O vítězi zápasu bylo jasno takřka již po první třetině, domácí měli převahu a také ji vyjádřili dvěma góly, přičemž ten druhý Tomáše Kroupy se ukázal v závěru jako vítězný. Kroupa přidal ještě asistence u prvního a třetího gólu mužstva trenéra Krupky, čímž výrazně přispěl k ukončení série sedmi nevyhraných zápasů v řadě. Další trefy přidali Křišťan, Bernad, Bican a Durčák. Před Vánoci stihnou junioři Písku ještě nedělní utkání na Kobře Praha.
Liga juniorů , sk. B, 25. kolo, pá 19.12.2008, s.n.o.p. arena Písek
Příbram
5:1
2:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: Křišťan (Kroupa), Kroupa, Bernad (Kroupa, Javůrek), Bican (Měčíř), Durčák - Furch. Rozhodčí: Němec, Šperl, Mertl. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Písek: Tábor - Tajbl, Kodad, Dvořák, Koloušek, Kučera, Předota, Kortán, Sýbek, Kroupa, Silbernágl, Bernad, Javůrek, Ingriš, Bican, Durčák, Jícha, Křišťan, Dvořák, Měčíř
Příbram: Kabyl - Hochman, Karboš, Tobolič, Furch, Šmerhovský, Flieger, Hamet, Řehák, Loskot, Sirotek, Hlinka, Kadič, Vošahlík, Černý, Filkorn, Veselý J., Veselý T.
Na začátku utkání se hra hned rozhárala, ale pak se Písek dočkal úvodní přesilovky, kterou využil Vít Křišťan. Pak se domácí juniorka usadila v útočném pásmu a zásobovala brankáře hostů mnoha střelami, z čehož vyplynul velký tlak Jihočechů. Písečtí se dočkali i druhé přesilovky, ale ta se jim moc nepovedla. Pak se domácí dostali do dvou oslabení za sebou, ale tyto oslabení Písek vydržel. Ke konci zápasu se mohl pyšnit nádherným gólem Tomáš Kroupa, který připomínal gól Vašíčka proti švédům ve čtvrtečním zápasu, akorát ho umístil mezi nohy gólmana.

Na začátku druhého dějství sehrál Písek dobré oslabení a tak si musel hned po něm vytáhnout velmi dobrý zákrok brankář hostů David Kabyl. Pak se hrálo ze strany na stranu a to hlavně díky přesilovkám a oslabení na obou stranách. Písek v tomto okamžiku dokázal využít přesilovku 5 na 3 - třetí gól Písku si připsal na konto Jakub Bernad. Série vyloučení na obou stranách pokračovala až do konce třetiny a už se nikomu nepovedlo skórovat.

Třetí třetina vyšla Příbrami velmi dobře, protože hned po třinácti sekundách snížil Jakub Furch. To už ale bylo ze strany Příbrami vše. Písecká juniorka pak dostala další výhodu přesilovky a opět ji dokázala proměnit v gól díky Bicanovi. To už byl stav utkání 4:1 pro Jihočechy. Netrvalo to dlouho a Jindřich Durčák zvýšil stav na 5:1. Do konce utkání měl Písek obrovský tlak, ale již nedokázal skórovat a to především díky dobrým zákrokům gólmana hostů.