Junioři přetlačili Kolín a dál vedou ligu

Naposledy se skvěle chytajícím českobudějovickým Klestilem v zádech a s produktivním bekem Mazancem ze Slavie na modré čáře se juniorka postavila dalšímu těžkému soupeři. Poté, co minulý týden odsunula ze špičky Letňany, učinila to samé tentokrát i s Kolínem. Po bezbrankové úvodní třetině taktické bitvy se dvakrát prosadil Pavel Kouba, na následné snížení vyspělým hokejem se prezentujících Kozlů z Kolína reagoval v posledním dějství Jankovský, těžící ze skvělé práce kapitána Margety. Ten se brzy po opětovném snížení hostů prosadil i sám a zařídil tak konečné, vybojované vítězství. Juniorům zbývá poslední krok k osamostatnění se na čele – v pátek musejí doma porazit Tábor, který má stejně bodů jako mladíci IHC.
Liga juniorů , 19. kolo, ne 10.12.2006, Zimní stadion Písek
Kolín
4:2
0:0, 2:1, 2:1
Branky: 21. Kouba (Mazanec, Bican), 24. Kouba (Mazanec, Margeta), 51. Jankovský (Margeta, Bican), 56. Margeta (Bican) – 30. Erban (Beňovský, Volf), 56. Beňovský (Kunášek, Löffelmann) Rozhodčí: Rejthar – Brejcha, Černý Vyloučení: 13:11, navíc Kubát (KOL) 10 minut OT Využití: 2:0
Písek: Klestil - Jankovský, Mazanec, Koloušek, Švácha, Petele, Cirulis - Kouba, Margeta, Bican - Ingriš, Růžička, Gába - Fořt, Pešta, Bíza - Šimoník
Kolín: Balažík - Drak, Kopecký, Kunášek, Löffelmann, Mejzr, Dědek, Procházka, Pospíšil, Kubát, Kutla, Voříšek, Pýcha, Erban, Volf, Beňovský
Extraligový sudí Rejthar od počátku nijak nešetřil trestnými minutami, což se zákonitě promítlo do počtu vyloučených. Písečtí však mimo jiné přečkali i dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, a svou čtvrtou početní výhodu, kterou rozdělila přestávka, na začátku druhé třetiny využili. Pálil Mazanec, před brankou clonící Kouba si našel puk a ač s protihráčem na zádech, z otočky dokázal zasunout. Ve druhém gólu měla opět prsty ta samá dvojice hráčů, kteří zařídili otevření skóre. Martin Mazanec sebevědomě prosvištěl středem hřiště a posunul na Margetu, jehož pokus gólman Balažík vyrazil. Kotouč okamžitě získal pod svou kontrolu stále ještě rozjetý Mazanec a po obkroužení klece jej předložil na hůl Pavla Kouby, jemuž doklepnutí nečinilo sebemenší problém.

Výborný Klestil v domácí brance zanedlouho zamezil skvělým skluzem ve snížení Erbanovi, ovšem tentýž hráč stál ve třicáté minutě na konci akce, která i díky šťastné teči přece jen zajistila Kolínským první úspěch.

Opět do dvougólového vedení mohl žlutomodré dostat Fořt, který se po chytré zadovce od Pešty dostal do úniku a byl faulován. S nařízeným nájezdem ale naložil prachbídně – slabou a ničím nepřekvapující střelu švihem si Balažík pohlídal. Třetí úspěch domácích tak přišel až v závěrečné dvacetiminutovce. Necelou půlminutu pobyl na trestné lavici hostující Pospíšil. Stačil si jen sednout a sledovat, jak Margeta přímočaře proniká do útočného pásma a nachází zpětnou přihrávkou hokejku Jankovského, který míří po ledě přesně k tyči, kam beton brankáře Balažíka nemá šanci dosáhnout.

V šestapadesáté minutě přinesla Kolínským naději rychlá a efektní souhra Kunáška se zakončujícím Beňovským, ovšem pouhých třiatřicet vteřin nato zachytil napadající Bican rozehrávku jednoho z obránců a před bránou mu rázem společnost dělal pouze parťák Margeta, k němuž ihned směřovala chytrá přihrávka bekhendem. Tu pak nešlo než nezužitkovat ve čtvrtý zásah.

Jan Rybáček, trenér Písku: „Jsem moc rád, že jsme vyhráli, protože jsme to dnes vydřeli. Musím uznat, že soupeř byl velmi kvalitní, výhra se nerodila lehce. Kolín se ohromně zlepšil a hraje výborně. Opět naše stará chyba – množství vyloučených hráčů - nám znovu rozbila hru. Jinak ale musím kluky pochválit, ač to moc rád nedělám. Je ale skvělé, že bojovali a že jsme ten zápas urvali.“