Junioři prohráli se Vsetínem

Liga juniorů pokračovala v neděli dalším kolem, které zaneslo hokejisty z dalekého Vsetína k řece Otavě. Vsetínští junioři potvrdili roli favorita a Krále přehráli 5:1. Jedinou branku Písku vstřelil zadák Marek Čančura.
Liga juniorů 22/23, 30. kolo, ne 22.1.2023
Vsetín
1:5
0:2, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 27. Čančura (Dubský) – 14. Rigo (Urge), 17. Melenovský (Stodůla, Mošnička), 32. Matějíček (Ramert, Urge), 39. Hrdý (Rigo, Mošnička), 51. Koláček (Melenovský, Janíček). Rozhodčí: Jan Červenka — Zbyněk Karda, Jakub Stacho. Vyloučení: 5:4, navíc Sabiniok (PIS) 5+OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Písek: Jansa (Korytar) – Lechnýř (A), Polák (A), Čančura, Šipla, Cícha, Velíšek – Šindelář, Reiser, Kaiser, Dubský, Mikeska, Sládek, Hořejší, Sabiniok, Řehoř, Cháb (C), Fencl, Hlaváček
Vsetín: Pavlíček (Tesař) – Mošnička, Kráčalík, Hamřík, Machů, Fojtík (C), Velikovský, Zedek – Heinrich, Rigo, Matějíček, Melenovský, Koláček, Urge, Hrdý, Stodůlka, Ramert, Frolo, Jurek, Janíček (A)

V úvodní části udeřil Vsetín hned dvakrát. O první branku v utkání se postaral Šimon Rigo, který vybojoval puk na brankovišti a následně ho uklidil za brankovou čáru. O tři minuty později využilo mužstvo z východu republiky přesilovou hru. Rychlou kombinaci na jeden dotek zakončil nejproduktivnější hráč Marek Melenovský.

V prostřední periodě se dostalo domácí mužstvo na dostřel jediné branky, když dalekonosná rána v podání Marka Čančury doputovala do sítě. Od té doby ale brankář Pavlíček zabetonoval svatyni a ostrými pálilo pouze hostující mužstvo. Dvoubrankové vedení svému týmu vrátil Jan Matějíček. Minutku před koncem druhé periody situaci dva na dva úspěšně vyřešil Ondřej Hrdý, jehož bekhendový pokus skončil za zády brankáře Jansy.

V závěrečné dvacetiminutovce se Písek pokoušel něco udělat s nepříznivým vývojem, ale skvěle chytající Pavlíček byl proti. Ve třetí třetině padla pouze jedna branka, a to do písecké klece. Vsetín se totiž postaral o další ukázkovou kombinaci v přesilové hře a Adam Koláček zasouval puk už do prázdné brány.