Junioři si upevnili první místo v tabulce! Vyrovnaný duel s Kralupy rozhodla závěrečná třetina

Mělo to být jednoduché utkání pro Písek, který okupuje první příčku v tabulce, ale poslední Kralupy nad Vltavou hrdě bojovaly až do konce a výhru Písku rozhodně nedarovaly zadarmo. Po dvou třetinách byl stav utkání 2:2 a oba celky šly do třetí třetiny s jediným cílem – zvítězit. Tento cíl se přeci jen podařilo splnit Králům, kteří v závěrečné periodě skórovali dvakrát. Výhru žluto-modrých hokejistů pojistil gólem do prázdné branky obránce Adam Dolhý, který v utkání zaznamenal tři kanadské body.
Liga juniorů 2021/2022, 4. kolo, ne 19.9.2021, Písek, Zimní stadion
Kralupy nad Vltavou
4:2
1:1, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 7. Kurfürst (Kovařík, Pitel), 30. Dolhý (Pešek, Kreuzman), 43. Hála (Kovařík, Pitel), 60. Dolhý – 16. Cihelka (Náhončík), 25. Typolt (Kočí). Rozhodčí: Jílek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 42:31.
Písek: Vondráš (Kadlec) – Dohnal, Polák, Dolhý, Kurfürst (C), Kulvejt – Kreuzman, Krasanovský, Dubský, Hála, Kouba, Pitel, Ryba, Kovařík, Andrle (A), Lechnýř, Pešek, Braun
Kralupy nad Vltavou: Němec (Král) – Hron, Kratochvíl, Šimůnek (C), Toulec, Šmíd (A) – Kočí, Vorlíček, Šilhavý, Náhončík, Hanousek, Typolt, Cihelka, Stupka (A), Hamršmíd, Zajíc, Sulík

Po šesti minutách hry otevřel skóre v přesilové hře domácí kapitán Jan Kurfürst. Obdržená branka Kralupy zvedla a okamžitě se hnaly za vyrovnáním, které opravdu přišlo! Necelých pět minut do konce první dvacetiminutovky vyrovnal Milan Cihelka, který se dostal do úprku a i s kapkou štěstí si poradil s domácím brankářem.

Ve druhé třetině se poprvé v utkání dostaly do vedení Kralupy zásluhou Tomáše Typolta, který propálil brankáře Vondráše. Hosté se po této vstřelené brance dostali do tlaku a Písku se přestávala dařit kombinace, z čehož plynuly další šance pro soupeře. Toto krátké trápení přerušila branka Adama Dolhého od modré. Oba celky se dostávaly do dobrých střeleckých příležitostí, ale veškeré střelecké pokusy likvidovali skvěle chytající brankáři.

Výborně do závěrečné třetiny vstoupili domácí, kteří po necelých třech minutách skórovali. Brankář Kralup Němec nedokázal zkrotit kotouč, který mu vypadl z výstroje a duchapřítomný Daniel Hála dotlačil kotouč za brankovou čáru. Následovala pasáž, ve které se hrálo nahoru-dolů, ale žádný z celků se nedostal do nebezpečné situace. Blízko brance byli domácí zhruba sedm minut před koncem třetí třetiny, ale přečíslení tři na jednoho zhatila nepřesná přihrávka. S ubývajícím časem začaly Kralupy postupně bušit na obranu soupeře, ale domácí se dokázali skvěle ubránit. Pár vteřin před koncem zápasu byl brankář Němec odvolán na střídačku a Kralupy hrály 6 na 5. Adam Dolhý ale napřáhl z obranného pásma a kotouč doputoval až za brankovou čáru a pečetil tak výhru Písku.