Junioři slaví první výhru v sezóně! Odnesla to pražská Slavia

Velmi zajímavý duel se dnes odehrál na píseckém zimním stadionu, kam přijela Slavia Praha. Celek z hlavního města a papírový favorit utkání vedl po dvou třetinách o tři branky. V závěrečné periodě se ale svěřenci trenéra Volfa dostali na dostřel a vteřinu před třetí sirénou vyrovnal Kaiser. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých Slavia neměla jediného úspěšného střelce, kdežto Písek měl hned dva.
Liga juniorů 22/23, 13. kolo, ne 30.10.2022
Slavia Praha
4:3sn
0:1, 0:2, 3:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 48. Hlaváček (Cháb), 51. Cháb (Lechnýř, Hlaváček), 60. Kaiser (Dubský), rozh. náj. Hlaváček – 19. Dobner (Štípek, Dráb), 22. Dobner (Štípek, Dráb), 33. Štípek (Dobner, Dráb). Rozhodčí: Hacaperka – Sýkora, Hošťálek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:3, 4:3sn.
Písek: Tesař (Jansa) – Velíšek, Čančura, Polák (A), Dohnal, Šipla – Zátopek, Cháb (C), Kaiser, Sabiniok, Dubský, Hlaváček, Šindelář, Sládek, Strnad, Lechnýř (A)
Slavia Praha: Hodic (Vavřena) – Málek, Hron, Stejskal, Kříženecký, Dráb, Hrdlička (A), Kluch (C) – Štípek. Jokl, Šachl, Fibigr, Dobner, Tichý (A), Kvasnička, Vítek, Holanik, Vosmík

V první periodě zářili především brankáři na obou barikádách. Tesař dokázal zneškodnit několik závarů a nebezpečných střel. Hodic na straně druhé si poradil s píseckými samostatnými výpady. S přibývajícím časem se ale Slavia dostávala do šancí a jednu tutovku zmařil písecký obránce Šipla, jenž rukavicí zastavil kotouč mířící do sítě. Dvě minuty před koncem první části se ale hosté prosadili zásluhou Miroslava Dobnera. Krátce na to ale mohli domácí srovnat se soupeřem krok, když kotouč poskakoval někde na brankové čáře a domácí se dokonce i radovali ze vstřelené branky. Hlavní arbitr ale rozpažil a pokračovalo se za stavu 1:0 z pohledu hostí.

Slavia vkročila do druhé periody správnou nohou, neboť po odehrané minutě se podruhé v utkání přesně trefil Miroslav Dobner. Slávisté byli na koni a přidali i třetí branku během přesilové hry. Dobner z pravého kruhu poslal kus černé pryže na rozjetého a volného Viktora Štípka, který ostrou ranou propálil Tesaře. Písecký Sabiniok se podruhé v klání dostal do samostatného úniku, ale ani tentokrát nenašel recept na slávistického lapače.

Ve třetí třetině se ale cosi změnilo a byl to právě outsider, který převzal iniciativu. Střelou z první se prosadil Tomáš Hlaváček. Z následné přesilové hry padla branka, o kterou se postaral kapitán mužstva Filip Cháb. V závěru to Písek zkoušel v šesti a už to vypadalo, že si Slavia jednobrankový náskok pohlídá. Proti byl ale Šimon Kaiser, jenž vteřinu před koncem dotlačil kotouč za brankovou čáru.

Šlo se tedy na prodloužení, ve kterém oba celky hrály velmi opatrně a bylo vidět, že nikdo nechce udělal zbytečnou chybu. Utkání tedy dospělo do samostatných nájezdů, ve kterých pálilo ostrými pouze domácí mužstvo. Přesně se trefili Hlaváček a Sládek.