Junioři slaví vysokou výhru, žďárské Plameny smetli v pětigólové druhé třetině

Písečtí junioři zdá se umějí hospodařit se svými silami, minimálně si jich pošetřili dostatek na to, aby v závěru pracovního týdne opanovali večerní a zároveň třetí letošní vzájemný duel s juniorkou Žďáru nad Sázavou. Mladí Králové rozehráli páteční duel velice dobře, svého soupeře zhruba až do přelomu úvodní dvacetiminutovky viditelně přehrávali a svedli si vypracovat několik dobrých příležitostí. Poté, co se hosté konečně aklimatizovali, se sice hra zjevně vyrovnala, domácí hokejisté však stále tahali za onen pomyslný delší konec provazu a po zásluze si v závěru periody vystřelili kýžené vedení. Vstup do prostředního dějství pak vyšel lépe hokejistům Žďáru, kteří se na pár minut jaksepatří vpravili do svého řemesla, zanedlouho se ale nad jejich brankovištěm opět začala stahovat mračna, z nichž nakonec vzešla ničivá pětigólová žlutomodrá bouře. Písečtí se tak na konci druhé třetiny mohli těšit z luxusního šestibrankového náskoku a čistého konta. To ovšem do konce utkání neudrželi, závěrečná fáze hry totiž posloužila Plamenům ke vsítění čestného zásahu a korigování skóre na konečných 6:1. Nejvíce měl k vývoji střetnutí co říci útočník Jan Karbulka, jenž si připsal tři body za dvě trefy a jednu gólovou přihrávku. Písečtí si po dalším tříbodovém vítězství v tabulce výrazně polepšili a posunuli se na její třetí příčku.