Junioři udělali skvělou tečku za základní částí!

Základní část Ligy juniorů dnešním dnem končí a na písecké hokejisty bude v nejbližších dnech čekat play-off proti Technice Brno. Písecká sestava v posledním kole byla okleštěná, ale i přes tuto skutečnost si mužstvo vedené trenérem Volfem dokráčelo pro solidní vítězství 6:1. Na listinu střelců se postupně zapsali Hail, Kulvejt, Hrakholski, Andrle, Hollar a Mikeska.
Liga juniorů 2021/2022, 42. kolo, ne 6.3.2022, Písek, Zimní stadion
Ústí nad Labem
6:1
0:0, 3:1, 3:0
Branky a nahrávky: 22. Hail (Hollar), 37. Kulvejt (Hála), 40. Hrakholski (Kurfürst), 42. Andrle (Kříž), 53. Hollar (Ryba, Hail), 56. Mikeska (Hollar, Hail) – 32. Klatt (Svoboda, Gašpar). Rozhodčí: Růžičková – Sýkora, Hošťálek. Vyloučení: 3:1, navíc Dubský (PIS) a Macek (UNL) - 5+OK bitka. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1.
Písek: Kadlec – Dohnal, Polák, Kurfürst (C), Hail, Kulvejt – Dubský, Hála, Hrakholski, Sládek, Hollar, Mikeska, Andrle, Kříž, Ryba, Lechnýř
Ústí nad Labem: Ježek (Štěpka) – Bartoň, Vlach, Klatt, Martínek, Kuchler, Tot (A) – Bár, Macek, Gašpar, Kredl, Filip, Nedoma, Koval, Macel (A), Kušej, Svoboda (C)

První třetina byla z pohledu obou účastníků velmi opatrná a k vidění bylo pouze pár nadějných příležitostí. Za zmínku stojí akce hostujícího Gašpara, který obral píseckého beka o kotouč a vyzval brankáře Kadlece v souboji jeden na jednoho. Útočník Slovanu udělal kličku do bekhednu, ale gólmana Písku nepřekonal. Na straně druhé se octil v solidní šanci Hála, který po křídle ujel a v rozhodující okamžik ho odzbrojil navrátivší obránce Ústí.

Zkraje druhé periody otevřel skóre čistým průstřelem od modré obránce Matouš Hail. Hosté ale zabrali a využili přesilovou hru. Jako přes kopírák se podobně trefil další obránce Adam Klatt.. Jihočechům ale v závěru prostřední části pomohly dva údery. Vedení svému týmu vrátil bek Lukáš Kulvejt a v poslední minutě se prosadil nejproduktivnější písecký hokejista Yahor Hrakholski.

Do závěrečné dvacetiminutovky vkročilo mužstvo od Otavy brilantně. Již po minutě hry překonal brankáře Ježka Filip Andrle. Písečtí nadále pokračovali v nátlaku, což přineslo ještě další dva góly. Za hostující svatyní vybojovalo kotouč domácí mužstvo a Ryba poslal kus černé pryže na hokejku Tomáše Hollara, který se nemýlil. Brankový účet utkání uzavřel Martin Mikeska.