Junioři v Kotlině neuspěli

Písečtí junioři po úspěchu nad Chrudimí odcestovali na Vysočinu, kde se střetli s favorizovaným Brodem. Jihočeši se dostali v úvodní třetině do vedení, ale pak se postupně domácí dotahovali a předvedli strhující finiš ve třetí třetině, když se Bruslaři prosadili hned třikrát. Za Písek se trefili Cháb a Sládek
Liga juniorů 22/23, 39. kolo, pá 3.3.2023
Havl. Brod
4:2
0:2, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 35. Kuchta (Hrdlička, Dymák), 47. Krejčí (Kuchta), 56. Zych (Hrdlička, Vaněček), 57. Přidal (Janko, Sigmund) – 9. Cháb (Dubský, Šipla), 18. Sládek (Čuňát, Šipla). Rozhodčí: Jakub Karpíšek – Radek Jurčík, Alice Zábršová. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 159. Střely na branku: . Průběh utkání: .
Havl. Brod: Sigmund (Kukeně) – Zych (C), Vaněček, Kuchta, Novotný, Kutlvašr, Korčián – Bulík, Dymák, Hrdlička – Janko, Holenda (A), Přidal – Krejčí, Niederhafner, Machovský – Pilař
Písek: Jansa (Polhorodnik) – Dohnal, Cícha, Lechnýř (A), Šipla, Velíšek, Čuňát – Hořejší, Dubský, Mikeska, Zátopek, Šindelář, Reiser, Sabiniok, Řehoř, Kaiser, Cháb (C), Hlaváček, Fencl, Sládek

Jihočeši začali na ledě Kotliny aktivně, byli rychlejší, vytvářeli si více střeleckých příležitostí, což resultovalo v první gól zápasu. Králové se prosadili v deváté minutě. Dubský vyslal do úniku Filipa Chába, který tváří v tvář nedal Sigmundovi šanci. Útočník Písku prostřelil domácího gólmana pod víko. Poslední tým skupiny Západ mohl jít do dvougólového vedení, jenže přečíslení dva na jednoho neproměnil Zátopek. Bruslaři moc nezaměstnali Jansu, a tak přišel trest v podobě druhé branky. Čunátův pokus vyrazil Sigmund před sebe a na dorážku Ondřeje Sabinioka byl krátký. Havlíčkův Brod mohl v závěru třetiny korigovat stav zásluhou Janka, ten v úniku nemířil přesně k levé tyči.

Bruslaři měli dobrý vstup do prostřední části, kdy je na rozdíl jedné trefy mohl přiblížit Janko. Útočník Havlíčkova Brodu jen o kousek nedosáhl na kotouč. Oba týmy si ve 26. minutě zkusily hru ve čtyřech hráčích, ale další branka nepadla. V polovině utkání opět byli Havlíčkobrodští blízko snížení, avšak Holenda si na Jansu nepřišel. Soubor Václava Adama se kýžené branky dočkal, a to na konci 35. minuty, kdy sehrál dobrou situaci. Hrdlička přiťukl kotouč na modrou čáru Janu Kuchtovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru druhé třetiny si oba týmy vytvořily šance, ale gól už nepadl.

Ve třetí dvacetiminutovce převzali otěže zápasu na svoji stranu Bruslaři, kteří si vytvářeli více šancí. Jihočeši odolávali do 47. minuty, kdy bylo v Kotlině vyrovnáno. David Krejčí se prosmýkl do šance a střelou na pravou tyč nachytal Jansu. Králové si mohli vzít vedení zpět zásluhou Sabinioka, toho vychytal brankář Sigmund. Diváci se pomalu připravovali na prodloužení, ovšem v závěru přišlo rozuzlení napínavého klání. Havlíčkův Brod nejprve v 56. minutě využil přesilovou hru, kdy se prosadil tvrdou ránou od modré kapitán týmu Martin Zych. Razítko na vítězství Bruslařů přidal z krásného protiútoku Lukáš Přidal, jenž využil nabídky Janka. Brankář Jansa se přemisťoval marně. Písek zkusil v závěru hru v šesti, ale všechny body zůstaly v Kotlině.