Junioři vybojovali důležité dva body!

Liga juniorů pokračovala v pátek večer dalším duelem, kdy k řece Otavě přijelo mužstvo Havlíčkova Brodu. Králové od samotného začátku prohrávali o jednu branku, ale dokázali si posléze vypracovat dvoubrankové vedení. Celek z Vysočiny ale dokázal srovnat s Pískem krok a utkání došlo do prodloužení, kde bonusový bod vystřelil Jihočechům Dubský.
Liga juniorů 22/23, 29. kolo, pá 20.1.2023
Havl. Brod
4:3p
3:2, 0:1, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 9. Sládek (Cícha), 12. Reiser (Velíšek, Hořejší), 15. Čančura (Hlaváček, Velíšek), 64. Dubský (Cháb) – 2. Bulík (Přidal, Kuchta), 20. Besmák (Kuchta, Bulík), 23. Kuchta (Besmák, Kupriianov). Rozhodčí: Tomáš Hacaperka — Filip Sýkora, Matěj Deja. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3.
Písek: Korytar (Jansa) – Čančura, Polák (A), Lechnýř (A), Cícha, Velíšek, Šipla – Fencl, Mikeska, Hořejší, Cháb (C), Řehoř, Dubský, Šindelář, Kaiser, Hlaváček, Sabiniok, Reiser, Sládek, Bouška
Havl. Brod: Sigmund (Kukeně) – Vaněček, Besmák (A), Kuchta (C), Kultivašr, Bezpalec, Jeletz – Janko, Krejčí, Holenda (A), Dymák, Coufal, Bulík, Hrdlička, Pilař, Přidal, Niederhafner, Kupriianov

Havlíčkův Brod vstoupil do utkání ve velkém stylu, když se po jedné odehrané minutě přesně trefil David Bulík. Od té doby měl hostující celek navrch, avšak Písek z první větší šance vytěžil maximum. Cícha našel přesnou přihrávkou Ondřeje Sládka, kterému se podařilo propálit brankáře Sigmunda. Krátce na to už ale mohl Havlíčkův Brod jít opět do vedení, když Krejčí obral na modré Čančuru o kotouč a dostal se do samostatného úprku. Havlíčkobrodský křídelník ale nedokázal najít recept na píseckého muže pod maskou. První přesilovou hru v utkání si zahráli domácí a podařilo se jim ji využít. Hořejší posunul puk před branku na Velíška, který okamžitě dorážel. S jeho důrazem si dokázal Sigmund poradit, avšak na další dorážku v podání Jiřího Reisera byl už krátký. Následně se dostali Králové do dvoubrankového vedení, když od modré tvrdě vypálil Marek Čančura. V poslední minutě úvodní periody se dostalo mužstvo Brodu na dostřel, když zadák Ondřej Besmák nabral v neutrální zóně rychlost, prodral se do pásma a pohotově vymetl horní levý růžek.

V prostředním dějství padla pouze jedna branka a byla to branka vyrovnávací. Havlíčkův Brod totiž využil i druhou přesilovou hru v utkání. Besmák poslal puk na modrou čáru, kde měl napřaženo kapitán Jan Kuchta, jehož dělová rána se zastavila až v síti.

Ve třetí části branka nepadla a hrálo se valnou část třetiny stylem nahoru-dolů. Největší šanci v závěrečné dvacetiminutovce měl jednoznačně havlíčkobrodský Bulík, který zůstal zapomenut na útočné modré a dostal se do samostatného úniku. Písecký gólman ale dokázal udržet nerozhodný stav. Třetí siréna zazněla a o vítězi nebylo rozhodnuto, došlo tedy na prodloužení.

V nastaveném čase se hrálo z obou stran velmi opatrně a nikdo nechtěl udělal zbytečnou chybu. Když už to vypadalo, že to oba týmy zřejmě dohrají do samostatných nájezdů, tak se utrhl z řetězu písecký Alois Dusbký<, který si najel mezi kruhy a prostřelil Sigmunda hájícího hostující tvrz.