Junioři vyloupili Kotlinu!

Píseckou juniorku čekalo nelehké utkání v Havlíčkově Brodě. Utkání bylo po celých šedesát minut vyrovnané a k vidění byla přestřelka, který dopadla šťastněji pro mladé Krále, kteří zvítězili 7:5. Útočník Kreuzman zaznamenal hattrick a Kovařík pečetil vítězství gólem do prázdné branky.
Liga juniorů 2021/2022, 9. kolo, pá 15.10.2021, Havlíčkův Brod, Zimní stadion Kotlina
Havl. Brod
5:7
3:2, 1:4, 1:1
Branky a nahrávky: 3. Kravec (Fiala, Holenda), 6. Holenda (Pártl), 7. Mlejnek (Prášek, Kravec), 40. Kutlvašr (Fiala), 44. Pártl (Fiala) – 4. Kreuzman (Dolhý), 5. Ryba (Lechnýř, Kovařík), 32. Kreuzman (Dolhý, Pešek), 33. Hrakholski (Hála, Dubský), 34. Kreuzman (Dohý, Krasanovský), 39. Pešek (Krasanovský, Kreuzman), 60. Kovařík. Rozhodčí: Honza – Berger, Obr. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:6, 5:6, 5:7.
Havl. Brod: Pulda (10. – 14. Kukeně) – Besmák, Kuchta, Číhal, Hrbek, Endl, Kutlvašr – Juřička, Bulík, Kravec, Pártl, Fiala, Holenda, Báťa, Mlejnek, Krejčí, Hrdlička, Prášek
Písek: Lokajíček (Kadlec) – Kulvejt, Dolhý, Kurfürst – Hrakholski, Ryba, Hollar, Pešek, Kreuzman, Pitel, Polák, Sládek, Krasanovský, Mikeska, Kovařík, Hála, Lechnýř, Dubský

Začátek utkání nabídl pět branek během čtyř minut. V polovině třetí minuty poslal domácí tým do vedení Matěj Kravec, když zakončil elegantní kličkou po přihrávce Dana Fialy. Písek vzápětí otočil. Nejprve přesnou střelou vyrovnal Jaroslav Kreuzman. O chviličku později se po levé straně dostal k bráně Adam Ryba, jenž procpal kotouč mezi bližší tyčí a brankářem. Bruslaři si ale během minuty a půl vzali vedení zpět. Přesilovou hru využil Tadeáš Holenda, který tečoval střelu Filipa Pártla. Gólové hody uzavřel Dominik Mlejnek, jenž se přesně trefil z pravého kruhu. Hosté si následně vzali oddechový čas, aby hru uklidnili. To se také podařilo. Bruslaři museli kvůli kvůli opravě výstroje na čtyři minuty poslat mezi tři tyče druhého brankáře. Více se v první dvacetiminutovce neudálo.

Ve druhé třetině měl dvě obrovské šance Filip Pártl. Nejdříve netrefil po přihrávce z první prázdnou bránu, poté se mu nepodařilo zakončit únik. Hosté se na druhé straně nemýlili. Střelu od modré z hole Adama Dolhého šikovně tečoval Jaroslav Kreuzman. Během necelé minuty překonal Puldu prudkou střelou Yahor Hrakholski. Jen o minutu a půl později zkompletoval střelou do pravé šibenice Jaroslav Kreuzman hattrick. Hosté ve druhé třetině skórovali ještě jednou. Zblízka se prosadil Ondřej Pešek. Dvacet devět sekund před koncem třetiny Bruslaři snížili. V přesilové hře poslal brankáři kotouč do protipohybu Max Kutlvašr.

Ve čtyřicáté čtvrté minutě vsítil pro Havlíčkův Brod branku naděje Filip Pártl, který po nahrávce Dana Fialy střelou z první překonal Jana Lokajíčka. Utkání na pár minut ztratilo náboj. To se ovšem změnilo v závěrečné desetiminutovce, kdy se hrálo nahoru dolu. Největší šanci měl zkraje padesáté osmé minuty Jaroslav Prášek. Jan Lokajíček již ležel téměř překonán, útočník Havlíčkova Brodu však trefil beton píseckého brankáře. Do poslední půlminuty havlíčkobrodští trenéři odvolali brankáře. Čtyři sekundy před koncem Kryštof Kovařík gólem do prázdné brány zpečetil výhru svého týmu.