Junioři zabojovali proti Plzni

Kdybyste přišli až v polovině tohoto zápasu a pohlédli na světelnou tabuli, jistě by vás zaskočil stav 1:2. Ale bylo to tak. Juniorka, posílená o mladíky z A-týmu, držela s extraligovým soupeřem vedeným expíseckým Jindřichem Setikovským dlouho krok. První dva góly dostala rychle po začátku a tento stav držela až do devětadvacáté minuty, kdy Kouba snížil na rozdíl jediné branky. Kýžené vyrovnání však nepřišlo a hosté nakonec odskočili na konečný čtyřbrankový rozdíl.
Junioři - příprava, přát., pá 2.9.2005
Plzeň
1:5
0:2, 1:2, 0:1
Branky: 29. Kouba (Fořt) – 2. Setikovský (Heřman), 3. Kocman (Špinka), 37. Martin Holub (Kadiš), 39. Martin Holub (Špinka), 56. Martinec (Heršálek) Vyloučení: 4:6 Využití: 0:1
Písek: Lukeš – Peroutka, Filip Procházka, Klas, Všetečka, Patele, Jankovský, Maršík – Stropnický, Gajovský, Holec – Pešta, Ondrejec, Fořt – Kouba, Hora, Šimoník – Šafář, Jiřík, Bican
Plzeň: Stelmach (31. Halmoši) – Gajda, Kašpar, Heršálek, Martinec, Černý, Krajčík, Kreuzmann, Jonák, Holý, Bote, Kadiš, Heřman, Setikovský, Kepl, Žbontar, Šlauf, Špinka, Kocman, Ondřej Holub
Třetí minuta zápasu se ještě nepřehoupla do své druhé poloviny a Matěj Lukeš lovil z branky už druhý kotouč z holí svých bývalých spoluhráčů. Písek se však dokázal vzchopit a hlavně díky kombinacím Gajovského s Holcem a důrazu Jana Hory, se dokázali dostávat do slibných šancí. Domácí byli za svou snahu odměněni krátce před polovinou hrací doby. Fořt nabil mezi kruhy Koubovi, a ten propálil plzeňského gólmana. Za okamžik se díky Jankovského pasu dostal do sóla Hora, ovšem neproměnil. To se povedlo na druhé straně Martinu Holubovi. A hned dvakrát. Plzeňský útočník se nejprve ocitl osamocen před bránou a svou pozici využil bekhendem umístěným pod horní tyčku. Při svém dalším střídání se hostující hráč se šestkou probil přes písecké obránce a přehodil Lukešův beton.

Písek měl zřejmě nejslibnější možnost ve 44. minutě, kdy se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení Procházka s Gajovským, avšak svou akci překombinovali. Hosté zaznamenali svůj pátý úspěch v přesilovce, kdy obránce Martinec napřáhl na modré čáře a jím vyslaný puk prošel skrz vše včetně píseckého gólmana.

Poslední minuta přinesla dvě téměř totožné šance Gajovského a Bicana, kteří oba nezamířili přesně. V poslední vteřině pak jeden z Plzeňských čistě trefil rozjetého Jana Horu. Domácí forvard zůstal dlouho ležet otřesený a nakonec putoval do nemocnice. Naštěstí to však vypadá, že bude v pořádku.