Junioři zvládli fyzicky náročný duel s Ústím nad Labem!

Po vánoční přestávce se opět rozběhla Liga juniorů a první Písek vyzval na domácí půdě předposlední Ústí nad Labem. Celých šedesát minut doprovázely hru ostré zákroky u mantinelu a potyčky, které vyústily především ve druhé třetině, ve které došlo k solidní bitce mezi Hailem a Totem. Rozhodčí oba aktéry následně vyloučil do konce utkání. Jihočeský tým potvrdil roli favorita a zvítězil poměrem 4:1. Mladí Králové ale musí rychle zregenerovat, protože je po náročném zápase čeká již v neděli další zkouška, neboť k řece Otavě zavítá silná Kobra Praha.
Liga juniorů 2021/2022, 28. kolo, pá 7.1.2022, Písek, Zimní stadion
Ústí nad Labem
4:1
1:0, 2:0, 1:1
Branky a nahrávky: 10. Hála (Hrakholski), 29. Kreuzman (Pitel, Pešek), 40. Kříž (Hollar), 56. Hollar – 43. Kredl (Koval, Klatt). Rozhodčí: Kosnar – Zimmermann, Hošťálek. Vyloučení: 7:3, navíc Hail (PIS) 5+20 bitka, Tot (UST) 5+20 bitka. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Písek: Vondraš (Kadlec) – Hail, Kulvejt, Dohnal, Kurfürst – Hála, Mikeska, Koška, Pitel, Ryba, Sládek, Hrakholski, Kovařík, Hollar, Pešek, Kreuzman, Dubský, Kříž
Ústí nad Labem: Ježek – Kuchař, Polata, Česnohlídek, Klatt, Bartoň, Tomšík, Filip, Martínek – Kušej, Kredl, Tot, Nedoma, Koval, Gašpar, Svoboda, Bár

Po úvodních šancích na obou stranách rozjásal domácí střídačku Daniel Hála, který doklepl puk za záda brankáře, když inkasoval přesnou přihrávku od Hrakholskiho. O chvilku později ale mohlo být vyrovnáno! Kredl se ujal kotouče a nabral solidní rychlost, ujel všem a před ním zůstal pouze domácí brankář Vondraš. Písecký brankář zachoval klidnou hlavu a svého soka vychytal. V závěru úvodní dvacetiminutovky měl domácí tým dvě velké příležitosti ke skórování. Nejprve po nepřehledné situaci poskakoval puk na brankové čáře, ale obrana Ústí nezazmatkovala a kotouč poslala pryč z ohně. Minutu před koncem se blýskl brankář Ježek, který se v brankovišti roztáhl a zamezil Dubskému skórovat.

V prostředním dějství přidalo Ústí na důrazu a domácí obrana měla problém konstruktivní rozehrávkou. Králové se ale nezalekli a Jaroslav Kreuzman přidal druhý gól. Krátce na to hrálo Ústí přesilovou hru, ale paradoxně měl největší příležitost lídr produktivity domácích Pešek, který se dostal do samostatného úniku. Brankář Ježek ale kladl odpor a nepropustil puk za svá záda. Urostlý útočník Ryba již Ježka překonal, ale letící puk se naštěstí pro hosty zastavil na pravé tyčce. V samotném závěru druhé periody skóroval po chybě brankáře Ježka Marcel Kříž a Písek si odnesl do kabin solidní tříbrankové vedení.

Ve třetí třetině zadělal na drama David Kredl, který se ocitl zcela sám před píseckou svatyní a hravě skóroval. Vstřelená branka hostům rozhodně pomohla a Vondraš čelil v krátkém časovém sledu několika střeleckým pokusům, které však písecký gólman lapil. Necelé čtyři minuty před koncem utkání dostalo mužstvo z Ústí výhodu přesilové hry a trenér Vrba odvolal brankáře Ježka. Situaci 6 na 4 hosté nezužitkovali, neboť se ke kotouči dostal Tomáš Hollar, který získal obrovskou rychlost a z mezikruží bez problému zakončil.